Výběr přebíjecího lisu

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#1 » pon 18. led 2010, 19:28

Prosím poraďte mi model kvalitního, pevného přebíjecího lisu a všeho potřebného k němu se všemi podavači.Mám na mysli lis kde se po doplnění komponentů a seřízení jen tahá za páku.Nepotřebuji kvanta nábojů ale nechci u lisu trávit mládí.Jedná se o pistolové a občas kulové střelivo a jelikož jsem neznalý věci chtěl bych poradit abych po několika přebitích nemusel kupovat další a další doplňky, které jsem mohl koupit zrovna třeba jako celek.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#2 » pon 18. led 2010, 20:58

Je potřeba aspon zhruba vědět o jaké množství nábojů měsíčně(ročně) jde a jaké. Kulové se dají na víceoperačním lisu dělat tak maximálně do samonabíječky.



Markony
Příspěvky: 25

Příspěvek#3 » pon 18. led 2010, 21:13

1 Kolik vystřelíš nábojů měsíčně
2 Kolik financí jsi ochoten investovat
3 Kolik raží budeš přebíjet

Uživatelský avatar
Old Death
Příspěvky: 79

Příspěvek#4 » pon 18. led 2010, 21:33

Ten lis co popisuješ je na kvanta nábojů a dá docela práci ho přestavit na jinou ráži.Dojeď k panu Soukupovi a poraď se s ním.Je to docela nákladná záležitost.

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#5 » pon 18. led 2010, 22:02

Rád bych přebíjel pistolový 40 S&W a 45 ráži v množství min. 500 nábojů měsíčně od jedné ráže.Díval jsem se na LEE a DILLON cenově do 20.000,-Kč se dá pořídit, nebo koupit levně i komisní.Jde mi o to, co by měl takový lis umět a jakou výbavu si vybrat k němu, prostě co je a co není dobré. Co máte vyzkoušené a co stojí za nic, prostě zkušenosti čeho se vyvarovat, co naopak je dobré.



Markony
Příspěvky: 25

Příspěvek#6 » pon 18. led 2010, 22:48

To co popisuješ by měl stačit Dillon Square Deal 'B' , http://www.dillonprecision.com/#/content/p/8/pkg_id/1 udělaš cirka 300 naboju za 1 hodku v pohodě , koupiš konverzi výměna cirka 4 minutky , a doporučuji ještě prachovač a maš to v klidu , pak ješte Dillon 650 ale tam se dostavaš do jiné cenové relace .



memphisto
Příspěvky: 143
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » pon 18. led 2010, 23:30

Tady máš za necelých 25 tis kompletní přebíjecí sadu (lis, leštička, váhy, atd). Na YouTube máš pak perfektní videa, jak ten lis poskládat a jak s ním manipulovat.



Markony
Příspěvky: 25

Příspěvek#8 » úte 19. led 2010, 04:42

Jedna rada rovnou zapoměn na sračky typu LEE Mastr a LEE 1000 pro , a šílenosti typu RCBS A Hornedy . Dillon 550 ten se ale musí otáčet ručně .

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#9 » úte 19. led 2010, 08:12

Konečně konktétní připomínky a rady od Markony, tohle chci slyšet. Prostě z praxe co je osvědčené a super a co je naopak nanic.Dillon pokud se zaměřím na tuto značku jaké doplňky se tam dají dát / které by jste si vybrali / aby ten lis byl i nakonec univerzální a dal se kdykoli upravit na jinou ráži?
Naposledy upravil(a) Poradce02 dne úte 19. led 2010, 11:22, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#10 » úte 19. led 2010, 08:18

Markony: Hornady funguje, ale to je věčný spor ;) navíc jestli chce přebíjet i puškové na kropení tak je lepší než Dillon.

Uživatelský avatar
bobr
moderátor
Příspěvky: 567
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#11 » úte 19. led 2010, 12:12

puškové na kropení a pistolové se dají dělat na víceoperáku bez problémů. osobně jsem měl dilona 550 - sice se musí pootáčet ručně, ale i tak nebyl prblém udělatza hodku 400 patron - výměna ráže byal otázka přehození celé hlavy včetně prachovače a přehození shelplate na příslušnuo ráži - pro sichr napíšu minutana výměnu?

a co vše je potřeba u dilona na změnu ráže:

shellplate - je nutné bez něj nedrží nábojnice v lisu
matricová hlava - doporučuju - pak se jen přehodí celý komplet včetně seřízených matric
matrice - tak to je snad jasný - tady značka celkem záleží na vkusu každýho sousdruha a soudružy
prachovač - opět doporučuji na každou ráži a hlavu solo prachovač - sice poněkud dražší ale rozhodně jednodušší apohodlnější řešení pro konverzi páč to naštelování pak tím klíčem není to úplně pravé ořechové :(

kdyby něco tak se ozvy

jinak se dá ten lis dotáhnout z USA a pak to vyjde poněkud (podstatně ) lépěji na kačičky :D



Markony
Příspěvky: 25

Příspěvek#12 » úte 19. led 2010, 15:18

sided: pokud čtu tak piše pistolové raže a na puškové jedině 1 operak . JA sem se díval po RCBS a Hornedy , přečetl sem si co se dalo ale stejně mi nakonec nejlíp vyšel Dillon ma ho spousta lídí takže když mam problém tak mi někdo vždy poradí, a hlavně dostupnost náhradnich dilu . Osobně sem začinal na 1 operaku naboje byly suprové ale ta kapacit 100 naboju za 1 hodinu , pak sem v zakoupil LEE Mastra to byly pohroma , hodně plastu kdyby firma LEE vice šetřila na tom plastu a pužila vice kovu tak by nebylo co vytknout , stalo měto hodně sil tento lis rozchodit aby fungoval , ale i tak se stávalo že jednou za čas se nedolisovala zápalka a tim padem se celý lis blok nul , nekteží lide to řeší tak že utoho hle lisu odstraní zapalkvač a davají už zkalibrované a nazaplakované nabojnice pak tento lis je funkční na 100% ale dle meho už to není automat , a LEE 1000 stačí par zrnek do podavače zápalek a je konec . Ma Dillon Square Deal 'B' a sem spokojený na 100%

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#13 » úte 19. led 2010, 16:00

Jasně Dillon funguje a je rozšířenější, ale to je spíš vina přístupu Sortingu. Trochu mě krkly "šílenosti typu RCBS a Hornady" obojí jsou kvalitní lisy ale RCBS nedělá velkokapacitní mašiny, RockHunter je tak na pár desítek nábojů za hodinu. A Hornady je srovnatelné s Dillonem. Každý z těhle dvou má své výhody a nevýhody a i ta dostupnost v ČR se snad zlepší. Ostatně dodává je jak Anděl tak Smartreloader takže už to vlastně lepší je ;) http://www.smartreloader.com/hornady-lo ... -2382.html



Markony
Příspěvky: 25

Příspěvek#14 » úte 19. led 2010, 16:13

sided: nezlob se ale je mito jedno jsli teto štve ale kdyby byly tak dobré tak proč nejsou tak rozšířené jako Dillon , v mem okoli ma Dillona cirka 10 lidí a všem tyto tyto lisy funguji na 100% . Jesli sem se te dotknul tak promni :D
Ne minim prošlapávat cesty již prošlapané . :lol:

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#15 » úte 19. led 2010, 16:28

protože na to Sorting jako oficialni dovozce do ČR peče :evil: jinak třeba v US je to tak 1:1 jen o tom nevíš ;) a tvrdíš že je šmejd něco cos nevyzkoušel. Konec hádek nebo to skončí soubojem.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host