Výběr přebíjecího lisu



maciz
Příspěvky: 71

Příspěvek#451 » úte 14. bře 2017, 17:08

O tom Drumu jsem taky uvažoval, ale dal jsem na radu Štrobla, že Pro Auto Disc je prověřený dlouholetou praxí. Drum by měl být ale vhodnější na puškové ráže.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1695
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#452 » úte 14. bře 2017, 18:46

Autodisc je mnou prověřený 6 lety užívání (a tvrdím, že v neupravené formě za moc nestojí) a po roce užívání drumu trvám na názoru, že drum je lepší :)

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#453 » úte 14. bře 2017, 18:51

Disk jsem zahodil (resp. zabalil a vrátil) asi po deseti minutách po nainstalování. Naprosto stupidní systém žonglování s dílama (absolutně jsem ho nepochopil), jehož výsledkem je přibližná navážka a ne to co chcete, a sypání prachu naprosto všude, když chcete přebíjet něco jinýho, a musíte to rozdělat.
Koupil jsem si Drum, a jsem absolutně spokojenej.



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#454 » úte 14. bře 2017, 19:09

Ja mam drum od sameho zacatku a naprosto bezproblemova a pomerne presna metoda. Jedine, co to chce, je udrzovat hladinu prachu v zasobniku v nejakych rozumnych mezich, aby vaha prachu netlacila do pistu pokazde jine mnozstvi prachu (cili s plnym zasobnikem vetsi navazky). A pak to slape jako hodinky.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#455 » úte 14. bře 2017, 21:51

Slušné a solidní firmy nabízejí pro odstranění tohohle jevu do otočných (bubnových) prachovačů tzv. baffle. Nic složitého ani na samovýrobu, většinou kousek kulatého plechu do stříšky s dírami, funguje to překvapivě dobře. ;)

https://www.google.cz/search?q=rcbs+pow ... 5_nZRTU7SM:

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1010

Příspěvek#456 » úte 14. bře 2017, 22:00

Kde se to dá koupit ?



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#457 » úte 14. bře 2017, 22:07

Jasne, "krmitko", dobra vychytavka. Vystrihnes z plechu.



tomas fuk
Příspěvky: 828

Příspěvek#458 » stř 15. bře 2017, 17:05

Ja to pouzivam k plne spokojenosti uz 3 roly a vystrihl jsem si to z tvrdeho papiru. Pouzit jde cokoliv. Plech z plechovky od piva by taky nemusel byt spatny.



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#459 » stř 15. bře 2017, 18:27

V zasade udelat strih podle kousku kartonu, aby tesnil a poustel prach jen dole, kde je to zadouci. Po doladeni pak strih prenest na nejaky plech. Hlinik, med, proste CDD (co dum dal).

Tahle varianta je technicky jednodussi (nemusi tesnit na velke kulate steny nasypky), ale pujde asi pouzit jen u nasypek, ktere budou mit pod krmitkem v trubce vic prachu, nez kolik je potreba na aktualni naprachovani. LEE by nemel mit problem.

https://www.google.cz/search?q=rcbs+pow ... _Xsme1lnBM:

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#460 » stř 12. dub 2017, 21:20

Asi brzo vyhodím Loadmaster, pokud se nestane zázrak. Zajímalo by mě, jaké jsou alternativy, když chci zůstat u progresivního lisu. Tedy s výjimkou XL650.



mischanek
Příspěvky: 96

Příspěvek#461 » čtv 13. dub 2017, 04:31

Toz jen u Dillonu je na vyber z dalsich - viz. Square Deal, RL 550, Super 1050, u Hornadyho jejich Lock-N-Load AP, RCBS ma Pro Chucker 5 a Pro Chucker 7 a pak jich jeste par nabizi nejruznejsi mensi firmy - dovoz nutny.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1695
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#462 » čtv 13. dub 2017, 05:26

WalrusInAnus: I told you...



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#463 » čtv 13. dub 2017, 10:21

WalrusInAnus: Proč letí?

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#464 » čtv 13. dub 2017, 13:02

Protože to zápalkování prostě nefunguje, ať dělám co dělám. Cca jedna zápalka z deseti se rozmrdá a zasekne celej lis, takže musím vytahat všechno co je v shellplatu, vyndat shellplate, vyčistit, a zase složit. De facto z toho mám podle rychlosti jednooperák. Po půl roce už mi došla trpělivost. Ten systém je úplně na hlavu, a kdo to vymýšlel by si zasloužil do konce života zametat chodníky.

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#465 » čtv 13. dub 2017, 20:28

Tak zápalkování po půl roce(!!!) vyřešil upravenej shellplate pro jinou ráži (Youtube buď pochválen) - z cca 250 nábojů se nerozmačkala ani jedna zápalka (dřív tak jedna z deseti), a jen asi tři se nalisovaly bokem. To už je solidní skóre, ale stejně ho prodám, pořád se v tom člověk musí hrabat. Ale kdo je kutil, neměl by s tím mít problém.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host