Výběr přebíjecího lisu

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#526 » úte 31. pro 2019, 11:23

Nechci být přílišný puntičkář, viděl jsem turreta od spousty i neznámých firem, ale mám takový dojem, že Hornady nikdy žádný klasický "věžový" lis nevyráběl.

Podobná konstrukce jako T7 je třeba Lyman All-American 8.



Hujer Viktor
Příspěvky: 328

Příspěvek#527 » úte 31. pro 2019, 11:48

Steel píše: hlavně 9mm Luger Měsíčně nastřílím cca 200-400

kup v bazaru turret, nebo pokud trváš na víceoperačním lisu tak nějakej dillon sdb
nic levnějšího a funkčního neseženeš.
Lee Pro 1000 bych asi jako první lis pro začínajícího přebíječe úplně nedoporučoval



tomas fuk
Příspěvky: 828

Příspěvek#528 » úte 31. pro 2019, 12:05

Petzold ma pravdu. Hornady zadny lis, ktery ma konstrukci jako Redding T7 nedelal. Dela ho jen ten zminovany Lyman All-American 8, ale ten v dobe, kdy jsem shanel T7 jeste nevyrabel. Vyrabel se jeste RCBS Turret.
https://www.youtube.com/watch?v=n5KyQzigVLk
Ale na trhu byl jeste jeden takovy lis. Nevzpomenu si na vyrobce, vim, ze mel jen takovou sedocernou kladivkovou barvu.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#529 » úte 31. pro 2019, 14:43

To byl Lyman. On pak přešel kvůli marketingu na tu jasnou oranžádu.



tomas fuk
Příspěvky: 828

Příspěvek#530 » úte 31. pro 2019, 15:33

Je to mozne, ze to byl Lyman. Ja ho tenkrat vyloucil z vyberu kvuli konstrukci. Nebyl tak masivni, opora otocne hlavy byla spis vysmech a mel malo pozic. Tady ten novy Lyman All-American 8 je uz jina pisnicka. Je to obslehly Redding T7, takze to bude slapat paradne a jedna pozice navic je supr. Kdybych na puskove naboje hledal lis dnes, tak bych klidne vzal ten Lyman All-American 8.



tomas fuk
Příspěvky: 828

Příspěvek#531 » úte 31. pro 2019, 17:08

Petzold: Tak jsem ho nasel. Je to Lyman T Mag. Delal se gen I a gen II
https://www.youtube.com/watch?v=-fKYD0_ ... ZtdCh1aElF
Na pistolove naboje asi ok, na puskove jsem ho vyloucil pro ty konstrukcni nedostatky a min pozic, nez Redding a RCBS.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#532 » úte 31. pro 2019, 20:57

Vím, nějakou dobu u mně kdysi pobýval. :)



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#533 » stř 1. led 2020, 00:12

Každopádně, já bych ty 8mm používal v samonabíječce, tzn. budu muset přeformátovávat celou nábojnici. A spíš to budu dělat ve větších várkách v každém kroku na jednooperáku. Předpokládám, že se hlavně vyplatí zainvestovat do kvalitních matric, kdo dělá asi nejlepší?



tomas fuk
Příspěvky: 828

Příspěvek#534 » stř 1. led 2020, 07:57

Pokud nechces neustale prehazovat matrice, kup nektery z masivnich turretu. Redding T7, Lyman All-American 8, RCBS turret press. Nastavis operaci, udelas vsechny nabojnice. Pak pootocis hlavou lisu a delas jinou operaci, atd, atd.
Matrice co Ti penezenka dovoli. Do samonabijecky klidne i Lee.
https://cs.strobl.cz/matrice-sady-puskove-lee/



skagerak
Příspěvky: 973

Příspěvek#535 » stř 1. led 2020, 09:50

A co reseni jako ma lee (a hornady?) tn lis s "bushingy"? (matrice se zasrubuje a pak se meni uz rychle... ale sam to neznam....

tedy turret/ lis s "bushingy" / normální jedooperák ...?



Flash
Příspěvky: 51

Příspěvek#536 » stř 1. led 2020, 10:23

Stejně rychlé, mám Lee Classic Cast, ještgě z doby, kdy lee nemělo své bajonety. Předělal jsem ho na bajonety hornady a výměna matrice je otázka tří vteřin.



v.k.
Příspěvky: 248

Příspěvek#537 » pát 10. led 2020, 13:39

Steel píše:Zdravím, chtěl bych se vrhnout na přebíjení. Mám v plánu přebíjet hlavně 9mm Luger a možná později .223. Do oka mi padl Lee Pro 1000, hlavně kvůli ceně a tomu že je to progresivní lis, tzn. i časová úspora. Ale vidím, že názory na tento lis se dosti liší. Zajímalo by mě jestli je opravdu tak špatný a pracný na seřízení, že je lepši se mu vyhnout, popř. zda se dá u nás, popř. v Evropě koupit něco lepšího za stejné peníze. Měsíčně nastřílím cca 200-400, podle času :D Nepotřebuji vyrábět žádné soutěžní střelivo :D


Naboje .223 Rem jdou na Pro 1000 porad jeste slusne prebijet, ale je to strop toho lisu. Je zamysleny zejmena pro pistolove raze (na Luger ideal). Nicmene pro takhle maly nastrel to neni zadny problem. Dilema spociva jinde:
Jestli jsi manualne zrucny a peclivy, dokazes ten lis spravne seridit a vyladit, tak s nim budes velice rychly (cca 3x rychlejsi nez na Lee Turret) a taky bezchybny. Jestli si ale moc neveris, tak pak jdi do jineho, vice idiot proof, lisu. Bez urazky.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#538 » pát 20. bře 2020, 23:23

Máte někdo zkušenost s lisem Lee APP? Většina lidí to používá jen na formátování/odzápalkování případně na kalibraci střel. (snese i formátování 308, otázka je jak dlouho) Chtěl jsem klasický jednooperák ale tahle sranda mne zaujala.



Hombleman
Příspěvky: 68

Příspěvek#539 » úte 27. říj 2020, 19:48

Dobrý večer,

chtěl jsem se zeptat, zda máte někdo zkušenosti s lisem Lyman Mark 7 Evolution?

Případně jsem se chtěl zeptat, zda je možné ho pořídit v ČR?
Co jsem měl možnost googlovat po 2 večery, tak jinde než v USA jsem jej na prodej nenašel.
(tedy nevím, zda by na případný dovoz bylo nutné vyřídit papírování)

Děkuji za odpověď.



djgas
Příspěvky: 68

Příspěvek#540 » úte 27. říj 2020, 19:58

Zkus Double Alpha v Nizozemi,je zastupcem pro Lyman

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host