Výběr přebíjecího lisu



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#421 » sob 21. led 2017, 15:43

Takhle ta otázka nestojí, z jejich pohledu radí dobře a Luger je pro ně přestupní stanice. Jsou to převážně mířenkáři, přebíječi větších revolverových ráží (.45 Long Colt) a puškaři. Tam nejsou takové spotřeby, takže ten postoj chápu. I argument jednoduchosti (masivnost, méně spojů = méně vůlí, méně plastových dílů = méně problémů) chápu :-)
Je to jen o čase, pokud bych ho měl víc, tak by ten jednooperák byl v pohodě.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#422 » sob 21. led 2017, 15:56

Pablo.gs píše:...měsíčně budu přebíjet cca 300-400ks 9 Luger, a brzy snad i cca 100ks .357 Mag...
Chlapi na střelnici mě jednohlasně říkají "běž do jednooperáku"...

No, mě přišlo že na přebíjení 300-400 lugrů měsíčně ti doporučili jednooperák. Alespoň takhle jsem to pochopil z výše uvedeného textu.
Resp. takhle: chápu, proč mají jednooperáky na to, co přebíjí. Jen nechápu, proč ti to doporučují na malé pistolové náboje. Když sám uvádíš lugry na prvním místě.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#423 » sob 21. led 2017, 16:28

Protože nikdo nevěří, že fakt není mým mokrým snem do roka a dne přebíjet Long Colta nebo 45-70 :-) A krom toho každej přirozeně doporučuje co má a co mu funguje: A když jde zároveň o nabídku "stav se, já ti to doma ukážu a pomůžu seřídit", tak je jasný, že nikdo tohle nebude nabízet k lisu, který nikdy neviděl.
Ale řekl bych že jsme OT.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#424 » sob 21. led 2017, 17:38

Samozřejmě je to tvé rozhodnutí. Řešit výběr přebíjecího lisu ve vlákně s názvem "Výběr přebíjecího lisu" mi zrovna OT nepřijde, spíš mi přijde, že ty už jsi pro jednooperák dávno rozhodnutý a chceš to tady jenom posvětit, nikoli o tom polemizovat. V takovém případě přeji dobrý výběr a pevné nervy.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#425 » sob 21. led 2017, 17:59

Nic ve zlým, ale přečti si prosím ještě jednou můj příspěvek č.415 ze dnes 13.44 možná změníš názor.
Píšu:
"Díky za názory, ten jednooperák Hornady mě z toho tedy asi už vypadl. Zbývá Turret a SDB, nejblíže srdci je zatím SDB"



KubaDostal
Příspěvky: 200

Příspěvek#426 » ned 22. led 2017, 06:35

Pablo.gs píše:Chci se zeptat, co jsi k němu ještě dokupoval? Obraceč zápalek, nějakou tu sadu plastových dílů, trubičky na zápalky, náhradní jehly? A je ten základní stojan dostatečně stabilní (při našroubování na desku), nebo se vyplatí vzít rovnou ten bytelnější?


Nedokupoval jsem zatím vůbec nic. Jedna náhradní jehla je v sadě s lisem. Stejně tak nevidím důvod kupovat další trubičky, čas na "zobání" zápalek to nezkrátí a pro případ poškození jsou v sadě náhradní plastové konce. Na otáčení zápalek používám víka z plastových misek, ve kterých ukládám nábojnice a střely. Stojan vem pokud chceš pracovat ve stoje, ja u toho sedím a mám lis přímo na desce stolu. Stabilní je to dost. U stability bude rozhodně hrát větší roli konstrukce stolu, než uchycení lisu k desce.



sheep
Příspěvky: 121

Příspěvek#427 » ned 22. led 2017, 07:58

Zakoupeni jednooperaku.Pri 300-500ks za mesic po nejake dobe otrava.Nevadi hodil se na kalibraci strel.
Rozhodovani mezi hornady a dillon,lee bylo take v hledacku.Na lis bych pripominky nemel,ale ty plastove vecicky okolo a recenze lidi ktery popisuji zavady jsem ho zavrhnul.
A nastalo dilema,ale vyhral dillon. Jak tu nekdo psal podavac nabojnic je vec kterou si clovek vyrobi doma.
Dillon protoze ma cely mechanismus podavani v zakladu a je potreba jen podavac samotny.Kdezto Hornady potrebuje dodelat i zbytek podavani,jde to ale je to slozitejsi.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#428 » ned 22. led 2017, 13:21

Co sa tyka podavaca nabojnic, ja som na DIllon XL650 primontoval podavac z Lee Loadmaster/Lee Pro 1000. Su to 4 trubicky, kazda na cca 25 nabojnic, podavac sa rucne otoci ako bubon revolvera pre dalsiu trubicu.

Ked to zratam tak:
Dillon XL650 z druhej ruky (uz pripraveny shellplate a serepeticky pre 9 mm) za 400 eur
Lee podavac nabojnic aj s tanierom pre zatrasenie - 25 Eur
Lee Deluxe Die set 9 mm – 65 Eur

Povinne somariny ako digitalna vaha (z eBay, cina, vazi presne), suplera, kluce apod. neriesim.

Cele to vyslo do 500 Eur co je menej nez 15 000 ceskych…



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#429 » ned 22. led 2017, 18:27

Tak díky moc všem za názory je rozhodnuto, před chvílí jsem si objednal Dillon SDB :D
Alsa, asi nejlepší cena..
http://alsapro.cz/cs/home/117-dillon-sq ... al-b-.html



sheep
Příspěvky: 121

Příspěvek#430 » ned 22. led 2017, 19:28

Dillon dobrá volba.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#431 » pon 23. led 2017, 08:55

Já mám hliníkový Turret z druhé ruky, komplet přebíjení včetně matric vyšlo asi na 6 tisíc včetně váhy:) Předchozím majitelem přebito údajně tisíce nábojů (5-10? Už nevím přesně) a mnou cca 1500 +-. Dillon jednou taky bude, ale zatím mi to stačí takto.



pajapety
Příspěvky: 294

Příspěvek#432 » úte 24. led 2017, 12:00

Bohužel musím dodat, že po objednání Dillonu SDB u Marcínka, mi bylo sděleno, že skladem není a bude až někdy v březnu... Prý kvůli tomu, že se jim na něj sešlo víc objednávek najednou. Takže Alsa je sice levná (pokud i v březnu podrží stejnou cenu), ale počkáte si...



honzazd
Příspěvky: 156

Příspěvek#433 » úte 24. led 2017, 14:01

Ahoj. Nevím jestli to je ještě pravda, ale cca před 4 měsíci mi nabízel v prodejně Dawe v Praze na Václaváku Dillona pán v prodejně (jetýho) ale to už jsem měl turreta, tak se zkuste zeptat. Dillona RL550.

Uživatelský avatar
Har.Megido
Příspěvky: 131

Příspěvek#434 » úte 24. led 2017, 19:37

Staci trochu zapatrat: jedna z mnoha moznosti, pak uz jen najit eshop co to posle skoro zadara, bez cla, bez problemu: http://www.sportshooter.de/wiederladen/ ... tbquot.htm

Tady zrovna posilaji do CR za 19,90 EUR, ale daj se najit takovy, co nad urcitou utratu posilaji zadara.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#435 » úte 24. led 2017, 20:10

Nebo třeba tady:
http://www.doublealpha.biz/product_info ... cts_id=533{15}140
Všude v Evropě je prodávají za 425,-EUR, což odpovídá ceně Alsy (12tis). Těch 16tis. u konkurence moc nechápu, to už je brutální rozptyl.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů

cron