Výběr přebíjecího lisu



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#76 » pon 21. úno 2011, 20:06

Jo některé non-toxy mají menší průměr zátravky a moje jehla ji neprojde, jednu už jsem ohnul. Některé lisy prý dokážou jehlou tu díru roztáhnout, jiní raději jehlu upraví zbroušením na menší průměr. Já raději nábojnice přebírám a non-toxy s "malou dírkou" vyhazuji.



LudoGS
Příspěvky: 26

Příspěvek#77 » pon 21. úno 2011, 20:51

Ještě jednou moc díky za odpověď ;)



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#78 » pát 22. dub 2011, 12:56

Pro představu jak můžou vypadat přebíjecí pracoviště.

http://www.calguns.net/calgunforum/show ... p?t=175607

a nebo i mobilně:

http://www.curtrich.com/NewGarage.html

Uživatelský avatar
netopyr
Příspěvky: 86

Příspěvek#79 » pát 22. dub 2011, 14:08

Obě jsou nechutně uklizena :o



cony
Příspěvky: 56

Příspěvek#80 » úte 31. kvě 2011, 09:21

Můžu se zeptat majitelů lisu Dillon RL 550 jestli je velká nepříjemnost ruční otáčení shellplate? Případně jestli je lepší než SQB. Přebíjím hlavně 9luger ve středně velkých objemech a na 650 teď asi peníze neseženu. Jednou za čas přebiju i 38spec jde na něj použít shellplate z devítky a jen vyměnit matrice? A poslední otázka jak si poradí dillon matrice s nontox nábojnicemi, musí se upravit jak LEE nebo jinak vytahují jehlu? Nikde jsem na tohle odpověď nenašel. Díky



Vinard
Příspěvky: 6

Příspěvek#81 » sob 20. srp 2011, 13:42

Zdravim všechny tady na foru. Jsem nováček a chtěl bych se věnovat přebíjení, ale nechci něco koupit a pak zjistit, že to není to pravé. Rád bych přebíjel 9mm LUGER a 7,62x39. Něco jsem pročetl a jsem si jist, že nechci lis od LEE. Viděl bych to na Dillona RL 550B plus ještě jeden jednooperák třeba od RCBS popř. možná i ten LEE, ale to si nechám poradit od Vás. Rád bych si nechal poradit od zkušených lidí tady na foru o kompletním vybavením co bych potřeboval, kde nakupovat atd. Prostě vše co bych potřeboval. Koukal jsem na tenhle set http://www.alliancze.cz/kompletni-prebi ... b/d-69971/
co vy na to?
Předem děkuju.

Upraven nefunkní odkaz P.



Vinard
Příspěvky: 6

Příspěvek#82 » sob 20. srp 2011, 14:08

Jde mi o to abz mi tady zkušení přebíječi napsali sestavu všech komponent co bych mohl potřebovat.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#83 » sob 20. srp 2011, 14:40

Přečti si celé tohle vlákno a zjistíš, že na to neexistuje jednoznačná odpověď. Každému vyhovuje něco jiného. Dilonem 550 nic nezkazíš, záleží na počtech jaká množství hodláš přebíjet. Už jsi víceméně rozhodnut tak zajeď do Prahy k Andělovi a nech si to předvést v praxi. Puškové nedělám takže v tom Ti neporadím, na srazu jsme měli velice pěknou a názornou ukázku přebíjení od Sideda, ten Ti určitě dokáže poradit když položíš konkrétní otázku.



Vinard
Příspěvky: 6

Příspěvek#84 » sob 20. srp 2011, 14:45

Vlákno jsem pročetl a zjistil, že prostě 550 nebo 650. Já jsem se rozhodl pro 550ku ale nevím co ostatního k ní. Ještě nějakej jednooperák pro nějaký operace?



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#85 » sob 20. srp 2011, 15:11

Záleží jaké střely hodláš používat, já si odlívám a ty musím ještě na jednooperačním zkalibrovat, případně se zároveň i mažou. Pokud budeš kupovat střely už namazané a zkalibrované tak další lis už nepotřebuješ. Já jsem kupoval lis už jetý a komplet se vším co bych mohl někdy potřebovat (i něco navíc). Záleží kde to budeš pořizovat, jeden prodejce (najdeš přes Google) prodává sady pro vybrané ráže kde ten lis přišroubuješ ke stolu, případně doseřídíš podle zbraně ze které budeš střílet a pak už jen taháš za páku. Co všechno potřebuješ jinak najdeš hned v prvním vlákně: Úvod do přebíjení kulových nábojů

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#86 » ned 21. srp 2011, 07:51

pokud úplně začínáš tak bych doporučoval sadu k jednooperáku kde je většina věcí které budeš potřebovat. Třeba tady http://www.sinclairintl.com/.aspx/cid=5 ... ading-Kits , nakupuju tam většinu věcí na přebíjení, jen RCBS neposílaj mimo USA. Matrice taky kupuju v Sinclairs.



Vinard
Příspěvky: 6

Příspěvek#87 » ned 21. srp 2011, 08:16

Koupim nejspis Dillona 550ku v ceskym obchode v sade se vsim co je potraba Vcetne lesticky, separatoru atd.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#88 » ned 21. srp 2011, 10:19

tojo, ale píšeš i o přebíjení puškových a to je potřeba i jiné příslušenství než na pistoláky.



Vinard
Příspěvky: 6

Příspěvek#89 » ned 21. srp 2011, 17:04

prave proto se tu ptam. Vim ze na dillona jsou matrice na puskovou. co dal k tomu bude potreba?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#90 » ned 21. srp 2011, 17:56

Tady jsem dával odkaz na videoprůvodce přebíjením, jsou to sice základy názornějc už to nejde. viewtopic.php?f=30&t=1330&p=15256#p15256

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů