Výběr přebíjecího lisu



mirekplachy
Příspěvky: 21

Příspěvek#406 » pon 28. lis 2016, 23:37

Máte někdo u Dillona 650 přípravek na automatické vkládání střel? Něco jako "Mini Bulletfeeder" ? Nebo vkládáte ručně?

Odesláno z mého SM-T819 pomocí Tapatalk



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#407 » úte 29. lis 2016, 11:07

Mám Mr. bulletfeeder od Double alpha na 1050 s motorem, tedy Mark 7. Funguje na většinu střel celkem spolehlivě.



mirekplachy
Příspěvky: 21

Příspěvek#408 » úte 29. lis 2016, 16:55

Diky, to uz je celkem ranec, tak vysoko jsem nemyslel, ale mit dva zasobniky po 100 strelach rucne otaceny by celkem mohlo problem vyresit, doufam.

Odesláno z mého SM-T819 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#409 » stř 30. lis 2016, 08:47

strkání střel do zásobníků nic neřeší, jen prodlužuje výrobu o operaci navíc



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#410 » pát 20. led 2017, 18:22

Kolegové, přečetl jsem poctivě všech 28 stran tohoto vlákna a musím se přiznat, že v tom plavu čím dál víc, tak bych vás chtěl požádat o názory.
V přebíjení jsem zajíc, měsíčně budu přebíjet cca 300-400ks 9 Luger, a brzy snad i cca 100ks .357 Mag. Puškové nepředpokládám. Do Simonova, brokovnice ani malorážky to střelivo není drahé a víc mě stejně berou krátké.

Chlapi na střelnici mě jednohlasně říkají "běž do jednooperáku". Což o to, ale trošku mě zrazuje ta produktivita. Čímž neříkám, že u toho nechci trávit nějaký čas, ale např. den v měsíci by se mi už nechtělo. Na druhou stranu by se mi ani nechtělo trávit čas ušetřený na progresivním nebo Turretu, jeho neustálým laděním a štelováním.
Že kvalitní jednooperák asi vydrží nejvíc, ale má taky nejmenší produktivitu je mi jasné. Turret je mezi, Dillon SDB je nejproduktivnější mašinka, ale trochu se bojím toho (možná zbytečně), že je to Dillonní low cost, tak aby pár desítek tisíc vydržel.

Cenově jsem si přebíjení pro jednu ráži, včetně váhy, šuplery atd. nastavil do 15 tisíc. Takže případné rady jako "kup Dillon 650" jsou mimo.

Tady jsou prozatím moje preference mezi kterýma plavu.

- Jednooperák Hornady Lock-N-Load Classic Loader
+ Matrice Hornady DIESET3 + krimpovací matrice
+ Prachovač LNL Hornady

- Lee Classic Turret včetně příslušenství pro 1 ráži

- Dillon SDB (speciální matrice a nemožnost přebíjet puškové mi nevadí)

Díky vaše názory, případně zkušenosti s těmito konkrétními lisy.



uživatel
Příspěvky: 28

Příspěvek#411 » pát 20. led 2017, 18:34

Když jsi to tu přečetl celý, tak nejčastější odpověď je: jednooperák neee jeto fakt oprus. Mám Turreta a i tak je to vopruz, ale je fakt blbuvzdornej a jak jednou nastavíš tak jedeš pořád. Ber to tak, že časem přejdeš na Dillona a Turreta hned prodáš. Prostě XL650 je zlatá ikona i když drahá.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#412 » pát 20. led 2017, 18:55

Z toho výběru je SDB jasná volba. Její jediná nevýhoda je že na to nejde žádný upgrade, ale to na Tureta taky ne.



beda
Příspěvky: 236

Příspěvek#413 » pát 20. led 2017, 19:04

Pablo.gs
turreta - pokud zjistíš, že tě přebíjet nebaví a není to pro tebe, bez velké ztráty ho prodáš
je to lepší než jednooperák a na 300 - 400 kusy by měl stačit
jednooperák je dobrej na vyzkoušení ale při 300 kusech je to opruz - (ta patrona se bere do ruky mockrát)
pokud neřešíš vstupní investici a chceš šetřit čas tak kup dillona



chrobák
Příspěvky: 171

Příspěvek#414 » pát 20. led 2017, 19:56

Pablo.gs píše: Lee Classic Turret včetně příslušenství pro 1 ráži

Já to vlákno přelouskal také celé a s plánovanou měsíční spotřebou asi 500 (9L) jsem se rozhodl pro tento.
Nábojnice pro roční spotřebu dělám přes zimu v jednom zátahu 2 dny a pak je to jen 1x měsíčně přebíjení asi na 2 hodiny. To je tak akorát, aby to ještě bavilo a nebolely záda.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#415 » sob 21. led 2017, 13:44

Díky za názory, ten jednooperák Hornady mě z toho tedy asi už vypadl. Zbývá Turret a SDB, nejblíže srdci je zatím SDB. Je tady někdo, kdo na něm už nějakou tisícovku přebil?



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#416 » sob 21. led 2017, 14:03

Já osobně vybíral podobně jako ty. Jakonec jsem to stopnul, nějakou dobu počkám a došetřím na XL 650. SDB je ok, ale odradilo mě od ní nemožnost přebíjet nějaké ráže a nutnost matric pro něj.

XL je takový etalon.
Jinak mj instruktor na ZP nám tvrdil, že přebíjí cca 8 ráží na jedooperačním RCBS a ročně udělá kolem 50 - 60 tisíc nábojů.
Nemám důvod mu nevěřit, takže jde to i na jednooperáku :-)



pajapety
Příspěvky: 294

Příspěvek#417 » sob 21. led 2017, 14:23

Ja cca pred rokem a pul koupil turreta. Prebijim jen 9mmL a puskove z jistych duvodu neplanuju prebijet nikdy. Turret je fajn lis, ale jelikoz prebijim takovym pohodovejsim tempem, vadi mi jeho nizsi produktivita. Takze ted budu objednavat SDB, se kterym bych mel za stejny cas udelat cca 4x tolik naboju, nez s turretem. Ano 650 je sice etalon, ale abych naplno vyuzil jeho potencial, tzn. dokoupil vsechny ty super serepeticky jako podavac nabojnic apod, tak se mi to pri mem rocnim nastrelu par tisic ran bude vracet hooodne dlouho. Navic: pokud bych nekdy v budoucnu poridil dlouhou, tak si na tech par stovek naboju stejne poridim precizni jednooperak... Takze bych SDB uplne nezatracoval...

Sent from maj tojlet juzink foun



KubaDostal
Příspěvky: 200

Příspěvek#418 » sob 21. led 2017, 14:31

Pablo: Já ano. Mam ho půl roku a přebil jsem na něm cca 2500 nábojů. Není důvod se toho bát, konstrukce je robustní, funkční rovnou z krabice (jen nastavíš prach a délku náboje ;) ),všechno funguje jak má, doživotní záruka. Je to Dillon, i když low cost model. Bydlím kousek od Brna, takže kdyby byl zájem, rád předvedu.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#419 » sob 21. led 2017, 14:38

pajapety: uvažuju naprosto totožně jak jsi napsal.

KubaDostal: Kousek od Brna je z Krakonošova daleko, ale díky za nabídku :-)
Chci se zeptat, co jsi k němu ještě dokupoval? Obraceč zápalek, nějakou tu sadu plastových dílů, trubičky na zápalky, náhradní jehly? A je ten základní stojan dostatečně stabilní (při našroubování na desku), nebo se vyplatí vzít rovnou ten bytelnější?

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#420 » sob 21. led 2017, 15:19

Pablo.gs: A čímpak chlapi na střelnici odůvodňují volbu jednooperáku pro lugra?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů