Výběr přebíjecího lisu



cmd_
Příspěvky: 182

Příspěvek#436 » stř 25. led 2017, 08:16

Har.Megido, Pablo.gs: Což o to, ale jak je to potom se zárukou, jasně, měla by platit v celé EU, a Dillon se nekazí :-), ale když přece, tak posílat celý lis na opravu do eshopu je asi docela opruz ?



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#437 » úte 14. bře 2017, 12:33

Rád bych si od vás zkušenějších nechal potvrdit nebo naopak zkritizovat svůj výběr:

Hodlám někdy v půlce roku začít přebíjet a vybral jsem toto: http://cs.strobl.cz/lee-classic-turret-press-kit/

Plus samozřejmě budu muset koupit matrice. Plánuju přebíjet .45acp (pár set kusů měsíčně), časem pak .38Special (to bude tak pár desítek až stovka). Pokud by se na tom dalo pohodlně přebíjet i 7.62x39 (ceny CIP střeliva nějak lezou nahoru) a .308 Win (plánuju do budoucna, ale bude to za hodně dlouho), tak bych byl naprosto spokojený (podle informací na webu to jde, ale otázkou je, jestli se na to ten lis hodí).

Na dražší lis nebudu mít dostatečné finance, tj. můj strop je někde kolem 15k. Vybral jsem dobře? Chybí v té sadě něco důležitého? Případně se to pro popsané plány nehodí a měl bych koukat jinam?

Předem díky :)

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#438 » úte 14. bře 2017, 12:58

Mám a používám jej na 9x19, .357, .223 a 308W. Za daný prachy ten litinový turret Ok. Jen bych místo sady navolil sestavu sám.



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#439 » úte 14. bře 2017, 13:17

Máš pro to nějaký důvod? Vyjde to lépe, nebo navolíš kvalitnějsí komponenty, nebo proč?
Já uvažuju, že bych vzal tuhle sadu:
http://cs.strobl.cz/komplet-lee-classic ... ro-2-raze/
Díky za info.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#440 » úte 14. bře 2017, 13:19

Jak vidím přebíjíš dost příbuznou sadu ráží. Můžu se zeptat kolik máš přebito a jakou sestavu by sis poskládal ty?

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#441 » úte 14. bře 2017, 14:03

No mám přebito několik desítek tisíc 9x19, +-10 tis .223 a pár set od ostatních ráží. Váhu bych místo mechanické chtěl digitální, prachovač ne diskový ale drum (neleakuje a je plynule stavitelný) : http://cs.strobl.cz/lee-auto-drum-powder-measure/ Toliko k důvodům. Jinak pokud vládnete němčinou tak https://www.grauwolf.net/wiederladen/pressen.html má lepší ceny a cena za dopravu je 20EUR.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#442 » úte 14. bře 2017, 14:17

Díky, to je pořádná porce. Chápu teda správně že ta sada je ok, bral bys co v ní je a jen bys vyměnil prachovač a váhy?

CO se týká koupě z něměcka, není problém s případnou reklamací?

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#443 » úte 14. bře 2017, 14:24

Vůbec, beru od nich už léta a jsou super. Sada v defaultu OK ale prachovač a váhy bych nechtěl.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#444 » úte 14. bře 2017, 14:30

Děkuju :) zkusím to u nich poskládat do košíku a uvidím, kolik vypadne cena. Zatím jsem mrkl na samostatný lis a ten rozdíl zas takový nebyl, ale možná se to nasčítá. Ještě jednou díky :)



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#445 » úte 14. bře 2017, 14:34

Ja mam LEE uz 21 let. Tehda jeste primo od vyrobce. Matric hodne ruznych, od pocatku karbonove. Za ty roky jsem jednou zlomil vypichovaci jehlu v .308, jinak prebito nekolik desitek tisic naboju a bez problemu.

Neni to nejlepsi masinka, ale za ty penize pro moje "domaci zvykani" idealni pomer vykon/cena. Dostupnost komponentu take dobra, jsem spokojenej.



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#446 » úte 14. bře 2017, 14:36

U Strobla ale pozor, pred finalnim odeslanim objednavky si brnkni, aby bylo vse skladem. Stava se, ze na webu je "skladem", ale v realu pak treba neco neni. Sice sezenou, ale pokud udelas nejakou sestavu a chces to hned, at nejsi zklamany. Nevim, proc to tak maji, ale asi maji otoc a nestihnou delat inventury.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#447 » úte 14. bře 2017, 14:44

Dobré vědět - díky :)



maciz
Příspěvky: 71

Příspěvek#448 » úte 14. bře 2017, 14:57

SlashKO: Tu sestavu Lee pro 2 ráže jsem kupoval u Štrobla asi před měsícem a nic bych na tom neměnil. Je to vhodně poskládané. Jenom bych doporučil přikoupit digitální šupleru a váhu.



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#449 » úte 14. bře 2017, 15:22

Diky
No přemýšlím o výměně toho prachovače, přecijen s tou "nastavovací komorou" to bude asi o něco přesnější, než disky.
Šupleru a váhu mám ;-)

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#450 » úte 14. bře 2017, 16:51

Přesnější ani ne, ale s diskovým jsem se dostal mockrát do situace kdy bud a nebo a já chtel neco mezi. Plynule nastavitelná dutina mi nevyhovovala (nefungovala mi s některými prachy jak bych si představoval) a u toho drumového mám 6 nastanených odměrek a jen je prohazuju dle potřeby.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů