Lee Adjustable Charge Bar

Uživatelský avatar
mar.tan
Příspěvky: 194

Příspěvek#1 » stř 24. srp 2016, 13:12

Zdravím, třeba se to bude někomu hodit. Při nastavení malé dávky dochází k vyosení otvoru na ACB oproti zásobníku prachu a prach se buď nenasype vůbec nebo je dávka nepravidelná. Řešením je vyplnit kus ACB tmelem, aby se pohyblivá část ACB zarazila dříve.

Přikládám popis v angličtině. Fotky ze svého řešení dodám až bude co ukazovat.

http://www.brightwood.be/wp/fixing-the- ... all-loads/

Odesláno z mého thl 5000 pomocí Tapatalk



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#2 » stř 24. srp 2016, 13:58

Ono asi záleží i na sypkosti prachu. Používám do pistole D032 a uvedený problém jsem nikdy neměl



pajapety
Příspěvky: 294

Příspěvek#3 » stř 24. srp 2016, 16:37

Naprosty souhlas s Mihlitem...

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#4 » stř 24. srp 2016, 19:15

Ono je to podle mě ještě malinko složitější. Ta úprava na uvedeném odkazu je totiž dělaná na navážky kolem 4-5 gr, což opravdu sype dobře, aspoň s mým prachem (S020-2). Mám to ověřeno opakovaným převažováním. Tam problém nevidím.

Problém nastane v okamžiku, kdy chce člověk ještě menší navážky. Já jsem potřeboval jít pod 2,5 gr, a to už nejde ani s originál dírou, ačkoli je stupnice značená od 0,2 ccm. S tou úpravou to asi nepůjde taky, protože otvor je ještě větší, než originál (aspoň myslím). Navíc to znamená přecejchovat stupnici.

Já jsem problém malých dávek nakonec vyřešil objednáním minidisku "Custom Cast Mini Disk", což je vylepšené provedení "Lee Micro Disku" (který se navíc už nevyrábí). Všechny problémy jsou tím vyřešeny, sype a dávkuje přesně a dá se dokonce doladit zašroubováním červíku do dutin. Dávkuju s ním v pohodě 2,2 gr. "Mini Disk" má poloviční výšku a díry od 0,12 do 0,24 ccm a vloženou lištu s trychtýřovitou skluzavkou, takže to sype fakt hezky.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#5 » stř 24. srp 2016, 20:02

Zalezi na zrnitosti prachu, jak uz tu je napsano. S prachem Ba10 je u navazek pod 3,5 gr problem. Nad 3,5 gr uplne v pohode.



ineyaa
Příspěvky: 111

Příspěvek#6 » ned 23. říj 2016, 12:52

Uvedenu upravu som skusil s Epo Putty, po vytvrdnuti isli nerovnosti dobre doladit brusnym papierom (320). S 4gr-5gr S020 to davalo +-0.05gr. Ked som s hopperom poriadne hrkal/tukal/... tak to zvyklo pridat ~0.05gr-0.1gr.
adjustable_bar_epo_putty_small.jpg


Na zahranicnych forumoch som nasiel zaujimavy napad, do velkych diskov ludia spravili "redukciu", ktoru vytlacili na 3d printeri. Akurat na to treba nejaky high-res printer. Alternativu k tomu som rozmyslal zobrat ten najvacsi disk (ktory aj tak nikdy nepouzijem), zaplacnut ho epo putty a potom si vyvrtat dieru aku potrebujem.

Obrázek
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



pajapety
Příspěvky: 294

Příspěvek#7 » pon 20. bře 2017, 15:57

Pokracovani z vedlejsiho vlakna: Nedoladoval jsem nic. Fungoval v pohode tak, jak jsem ho vybalil z blistru. Budu ted davat inzerat na lee classic, kde ho nabizim v sestave. Jestli si ho novy zajemce nevezme, tak ho klidne muzu za par susnu odprodat...

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#8 » pon 20. bře 2017, 17:42

Jasan, tak se sháněním zatím tedy počkám a uvidíme. To je fajn, že i model bez těsnění v kombinaci s charge barem nedrobí. Zatím díky ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů