Klíč na matrice

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#16 » stř 23. lis 2016, 15:08

To taky není špatnej nápad.

4mike: máš špatnou náladu nebo nějakej celkovej problém, že si neodpustíš jedinou příležitost někoho urazit nebo zesměšnit? Není nutný chovat se jako primitiv, že ne (obzvlášť když ostatní se k tobě chovají slušně)?

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#17 » stř 23. lis 2016, 15:24

vím o tom prd, ptám se jako dámská krejčová v Mototechně
ale klidně mám dost drzosti stavět "do latě" někoho, kdo mi aniž bych mu musel byť jen poděkovat , poradí
TVL to chce koule

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#18 » stř 23. lis 2016, 16:42

WalrusInAnus píše:Aby se neviklaly? To je fakt divná otázka.
Prstama to nikdy neuděláš dostatečně pevně.


Jsi moc hodný že jsi mi poradil. ;) Všechny matrice jsem osadil RCBS kroužky s červíkem, matrice pak normálně je dotahuju prsty na doraz, po cca 500 nábojích jen dotažení vždy zkontroluju....cca 3-4 sekundy. Nevidím žádnou výhodu v dotažení klíčem, právě naopak. Pokud je třeba matrici vytáhnout ke kontrole, vyčištění atc...nemusí se to rvát klíčem.

ˇClověče, podle dikce a projevu bych si troufnul říct že máš něco společného s Octopussy.. 8-)

4Miku.....fakt si myslíš, že bych dopustil "plovoucí OAL" .. :)

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#19 » stř 23. lis 2016, 16:52

Já nikomu neradil. Nechápu o co ti jde.
Mně to tak vyhovuje a funguje. Tobě ne, a nepotřebuješ to. Kde je problém?



lubomír
Příspěvky: 61

Příspěvek#20 » stř 23. lis 2016, 17:55

Jsou také stavitelné klíče až do 32mm,třeba já mám od Viraxu a je mi jedno jestli je matka metrická nebo palcová.
http://www.virax.com/index.php/cz/p/340 ... viteln-kli

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#21 » stř 23. lis 2016, 18:23

Petzold píše:Všechny matrice jsem osadil RCBS kroužky s červíkem, matrice pak normálně je dotahuju prsty na doraz


Přesně stejně :D

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#22 » stř 23. lis 2016, 18:40

lubomír: jenže tohle tam nenasadíš a když jo, tak jen za špičky a příšerně to ožvejkáš. Jinak je kvalitní francouzák bez vůlí výborná věc.



lubomír
Příspěvky: 61

Příspěvek#23 » čtv 24. lis 2016, 18:07

Mám PRO 1000 a dotáhnutí špičkama bez ožvejkání.Nepotřebuju rvát na krev,ale jen lehce dodáhnu.Když jsem dotáhl rukou,měl jsem problém potom matici povolit.Proto jsem si klíč pořídil a má mnohonásobné využití.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#24 » čtv 24. lis 2016, 20:43

Taky je mam na LEE Pro 1000 dotazene klasickym plochym klicem 32. Zadne ozvikani se nedeje. Staci jen trochu spickama dotahnout.



Aris
Příspěvky: 153

Příspěvek#25 » čtv 4. dub 2019, 21:10

Petzold píše:
Všechny matrice jsem osadil RCBS kroužky s červíkem, matrice pak normálně je dotahuju prsty na doraz


Tohle jsem také roky dělal, je to daleko lepší systém než ten od Lee. Ale u některých se mi stalo, že se některé červíky opotřebovaly a už mc nedrželi na místě.
Více se mi osvědčili kroužky od Sinclair a Hornady. Jsou to vlastně kleštiny, u kterých červík nezabírá přímo na závit matrice (jako RCBS) , ale červík stahuje celý kroužek do sebe. Závit se tak sevře na větší ploše, nehrozí povolení a červík se může dotáhnout jen lehce.
Matrici nastavím do správné polohy, prsty našroubuju kroužek na doraz, utáhnu lehce červík a matrice se k hlavě lisu krásně utáhne.



Lukass_m
Příspěvky: 33

Příspěvek#26 » pát 5. dub 2019, 07:45

3D tisk, jde to pohodlně utáhnout rukou
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



ravo001
Příspěvky: 162

Příspěvek#27 » pát 5. dub 2019, 08:18

Tohle je ale pecka, to mě nenapadlo...pošleš 3D model ať si i my ostatní tiskaři můžeme vylepšit den? ;-)



Lukass_m
Příspěvky: 33

Příspěvek#28 » pon 8. dub 2019, 08:41


Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#29 » pon 8. dub 2019, 16:57

Díky!

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů