Lee Decapping die alternativy

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#1 » ned 4. pro 2016, 17:48

Existuje alternative, která by šla použít na Lee lisy?
Mám s ní dva problémy:
1) jehla je udělaná z Chinesia nejhorší kvality. První jsem ohnul tak, že bych s ní mohl jít na ryby, a druhá už je taky do oblouku.
2) Nábojnici nic nedrží na místě, takže když se (docela často) po cestě nahoru (Loadmaster) nepatrně posunou směrem ven (asi odstředivá síla), jehla/trn narazí na dno nábojnice místo aby vypíchlo zápalku. Tohle je hned po Nontoxech největší důvod ohýbání.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#2 » pon 5. pro 2016, 07:40

dělá je asi každý výrobce matric http://www.brownells.com/search/index.h ... &ksubmit=y

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#3 » pon 5. pro 2016, 10:05

Chápu to teda správně, že většina matric má stejný závity a průměr?



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#4 » pon 5. pro 2016, 10:06

Ako bolo napisane, pouzit ide kazdu matricu lubovolneho vyrobcu. Lee mam v Dillon XL650 a absolutne ziadne problemy s nou nemam. Problem by som hladal skor v lise a v tom, ze netriedis nabojnice…

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#5 » pon 5. pro 2016, 10:17

Walrus: Hele a nemáš moc utaženou jehlu v matrici? Mělo by to fungovat ( alespoň mě to tak funguje) že když jehla narazí na překážku a přesto zatáhneš za páku, měla by vyjet nahoru z matrice jako ochrana proti poškození. Je ale potřeba mít ten šroub, který funguje jako sklíčidlo jehly, dotažený akorát.Prostě zkusit vypíchnout u normální nábojnice, pokud jehla vylejzá tak jí znovu usadit a přitáhnout, zkusit znovu a pokud při vypichování už nevylejzá tak to nervat na krev ale nechat to být.

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#6 » pon 5. pro 2016, 21:03

Když zaberu fakt silou, tak povyleze. Asi trochu uberu, moc jsem s tím neexperimentoval.
Problém je když se ti to stokrát, dvěstěkrát lehce kousne na okraji tý díry. Časem se to prostě ohne.
Zatím se mi nepovedlo zjistit, proč se mi každou chvíli nějaká nábojnice na shellplatu nepatrně posune směrem ven. Stůl mám vodorovně.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#7 » pon 5. pro 2016, 21:44

Jedna věc mi není jasná, proč používáš extra matrici a nevypichuješ kalibrační? Ta se vystředí na nábojnici a je po problému.

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#8 » pon 5. pro 2016, 22:33

Mám extra hlavu jen s vypichovací matricí, a rozhodnul jsem se kvůli čištění v ultrazvuku všechno napřed odzápalkovat. Asi je to z hlediska funkce úplně zbytečný, ale chci mít nábojnice zářivě lesklý i zevnitř.
Kromě toho se mi nebude zasírat lis spáleným prachem. Loadmaster je na čištění docela peklo.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ace curly a 12 hostů