Značky zápalek

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#1 » čtv 19. led 2017, 13:24

Má smysl kupovat dražší zápalky? Jaký je mezi nimi rozdíl? Třeba SB a Fiocchi.



waritko
Příspěvky: 66

Příspěvek#2 » čtv 19. led 2017, 13:43

Zrovna SB a Fiocchi bych rekl, ze jsou ve vysledku velmi podobne kvalitativne.
Fiocchi si nejakou dobu (a mozna jeste stale) nerozumely s prachem S020, subjektivne mi prisly trosku mekci a vic se 'zasekavaji' pri plneni trubicek pomoci Frankford Arsenal vibracniho strojku.

CCI a Federal jsou vyrazne mekci nez SB, takze se hodi napr. kdyz mas vyrazneji zeslabenou bici silu.



ravo001
Příspěvky: 162

Příspěvek#3 » čtv 19. led 2017, 20:06

různé lisy si nemusí rozumět s různými zápalkami. Třeba kolegův Lee Loadmaster si nerozumí s SaB zápalkami, s CCI šlape jako víno



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#4 » pát 20. led 2017, 08:35

Jak píše kolega, je to hodně o lisu a zbraní. Například většina IPSC střelců divize revolver, nemůžu vůbec používat zápalky SB, protože mají kvůli DA spoušti tak měkkou bicí pružinu, že by jim vůbec neodpalovala. Jestli ti ty nejlevnější fungují spolehlivě v lisu i zbrani bral bych cenu jako hlavní argument...

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#5 » pát 20. led 2017, 13:27

Sportovní revolvery mívají ubráno na bicí pružině takže se většinou používají Federaly protože jsou nejměkší. Taky se s nima proto nejhůř dělá protože mají tendenci se muchlat při zalisování do lůžka.
A ještě jsem se setkal s tím že Glock 21 občas neodpaloval přebíjené SB LP. Zbraň byla bez úprav a fabrické patrony SB baštila nornálně. Setkal jsem se s tí osobně i jsem to z několika jiných zdrojů slyšel.



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#6 » pát 20. led 2017, 14:30

To můžu potvrdit, mám nábojnice 10 mm auto jak s malejma tak s velkejma zápalkama, ty malý jsou řekl bych takřka 100%, ale ty velký mi sem tam neodpalujou. Myslel jsem, že budu mít asi špatnej zápalník, ale vypadá to teda na tvrdý zápalky.

Uživatelský avatar
zdenys73
Příspěvky: 73

Příspěvek#7 » ned 29. led 2017, 19:15

Chci se optat na zápalky SB reloading 4,4 Kamarádovi i při několikráte ověřené navážce a s tím spojené kontroly , dno zápalky prokazuje známky zvýšených tlaků . Tak se dotazuji zda-li nemají nějaký slabší plech ???

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#8 » ned 29. led 2017, 20:07

zdenys73 píše:dno zápalky prokazuje známky zvýšených tlaků

Mohl by mi někdo vysvětlit (ideálně pomocí fotky) co tohle znamená?

Uživatelský avatar
zdenys73
Příspěvky: 73

Příspěvek#9 » pon 30. led 2017, 16:24

Nemám zrovna po ruce jeho nábojnice-případně foto dodám . Není tam klasický důlek , ale taková ta mírná vyvýšenina okolo důlku . Navážky má na min. OAL na max. Tj= 9mm luger D032 3,8gn a OAL 29,6mm . Tak mě napadlo jestli není slabší plíšek u přebíjecích zápalek SB ......



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » úte 31. led 2017, 08:13

Mírná vyvýšenina kolem důlku nic moc neznamená. Zápalka nesmí být nafouknutá, jako např. víčko u starého jogurtu...
Zdenys: Jak těžkou používá střelu?



chrobák
Příspěvky: 171

Příspěvek#11 » úte 31. led 2017, 09:46

Mrni na tento odkaz kde je naprosto běžný obraz pro kombinaci K100 a podobné. Je to stejné pro SB zápalky u továrních nábojů (všechny váhy střel) i u přebíjených. A pro zápalky Fiocchi SP taktéž.

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#12 » úte 31. led 2017, 10:18

Totéž dělá Glock, akorát obdélník.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#13 » úte 31. led 2017, 10:18

zdenys73 píše:Nemám zrovna po ruce jeho nábojnice-případně foto dodám . Není tam klasický důlek , ale taková ta mírná vyvýšenina okolo důlku . Navážky má na min. OAL na max. Tj= 9mm luger D032 3,8gn a OAL 29,6mm . Tak mě napadlo jestli není slabší plíšek u přebíjecích zápalek SB ......

Tady jedno foto zápalek cci. V modře označené nábojnici bylo 3,5gr prachu D032 pod střelou 126gr olovo komolý kužel, v červeně označené bylo pod stejnou střelou 6,8gr SP2. Na té modré je krásně vidět, že díra do šachty zápalníku se do zápalky hezky obtiskla, u červené minimálně. Přitom ale s navážkou 3,5gr to lítalo lehce přes 300m/s a dle quickloadu tlak nebyl překročen ani náhodou. U SP2 to lítalo kolem 340m/s a evidentně tlak nižší, než s prachem D032. Vlašimské zápalky se mi chovají defacto stejně, když vystřelím laboraci 4,2gr D032 pod 124gr fmj, tak mám otisk zápalky znatelnější, než u přibližně stejně rychle letících vlašimských. Řekl bych, že je to dáno povahou prachu, pokud vím tak D032 je nejrychlejší dvousložkový pistolový prach z explosie, nikoli tím, že by zápalky z vlašimi určené pro přebíjení byly měkčí. Nicméně se rád nechám opravit od zkušených přebíječů.
EDIT: možná jsem to napsal blbě, spíš bych řekl průběh hoření (tlaku) díky povaze prachu.
Poli: přesně tak, stříleno z g17
P1010961.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
zdenys73
Příspěvky: 73

Příspěvek#14 » čtv 2. úno 2017, 10:23

chrobák píše:Mrni na tento odkaz kde je naprosto běžný obraz pro kombinaci K100 a podobné. Je to stejné pro SB zápalky u továrních nábojů (všechny váhy střel) i u přebíjených. A pro zápalky Fiocchi SP taktéž.


Ano ano to je ono , z odkazu na K100 fotogravie č.2 taková ta mírná okrajová vyvýšeninka (žádné jiné "jogurtové" nafouknutí) . Jelikož u origo 9mm SB z Vlašimi to udělá čistý ďolík a přebíjenka totok . Střelu používá 124gn FMJ. od Alzy .

Uživatelský avatar
zdenys73
Příspěvky: 73

Příspěvek#15 » ned 5. úno 2017, 21:32

Zdravím,po diskuzi na závodech dospěl starý přebíječ k tomu,že okroužek okolo důlku je zapříčiněn dolní laborací(3.7gn),která přebije leč nezaručí spr. funci zbraně(tento výklad si už přesně nevspomenu) . Já jsem na 4.0 tak proto ten rozdíl mezi horní a dolní řadou hilzen .
IMG_20170205_213029.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti