Trvaly pobyt v Ceske a Nemecke RepubliceIndian
Příspěvky: 1413

Příspěvek#16 » úte 22. říj 2019, 11:48

A nebo se poradit přímo s právníkem. I když to nebude zadarmo, tak možná pořád lepší, než "50x dokola a stále poprvé" pendlovat mezi PČR a Bundespolizei.Marek M
Příspěvky: 4

Příspěvek#17 » úte 22. říj 2019, 13:16

Mám pobyt v obou zemích, dvojí občanství si myslím s tim nemá nic společného, vlastně jde opravdu o to , že v Čechách je možné trvale pobývat a zároveň byt policejne hlášen v jine EU zemi . cizinec , nebo Cech v tom případě má právo držet, nosit zbraně na území ČR.Indian
Příspěvky: 1413

Příspěvek#18 » úte 22. říj 2019, 13:26

Myslím, že tady budou mít zájem o informaci, kde FYZICKY jsi. Něco jiného je povolený nebo nahlášený trvalý pobyt na papíře a něco jiného fyzicky, kde člověk opravdu je. Třeba v případě daňového ráje - MONAKO - tam člověk musí prý prokázat, že potřebnou dobu v MONAKU skutečně fyzicky byl.
Opakuji - ať poradí právník (takový, co se vyzná v problematice).hackerjack
Příspěvky: 352

Příspěvek#19 » úte 22. říj 2019, 13:34

Neklesej na mysli a nevěř všem těm teoretikům tady, co tohle ještě nikdy nevyzkoušeli.
Co chceš získat? Český ZP nebo německou WBK?
Pokud chceš získat český ZP, tak si musíš na německé straně na úvod zajistit doklad o tom, že nemají nic proti tomu, abys v ČR vlastnil ZP. Ten doklad můžeš nechat na německé straně opatřit mezinárodní apostilou (aby vypadal důležitě, ale není to bezpodmínečně nutné), v ČR necháš úředně přeložit a potom předložíš u PČR, až budeš žádat o ZP. Funguje to, prošel jsem tím.
Doklad si zajistíš u Waffenbehoerden, pod které patříš. Jestli je to policie nebo městský úřad odvisí od toho, ve které spolkové zemi žiješ. Drobný trik je ve formulaci žádosti o tento doklad. Mně kdysi poradil jeden dobrý člověk z ředitelství PČR v Praze a šlo to jako po másle. Jestli chceš detaily, tak použij prosím soukromou zprávu.
Pokud budeš mít smůlu a narazíš na německé straně na nepřístupného úředníka, tak se budeš muset domáhat svého práva s pomocí právníka. V každém případě doporučuji komunikovat s úřadem písemně, aby vše bylo pěkně zdokumentované.

Ještě bych doplnil pro ostatní, že je možné mít bydliště, ZP/WBK, trezory i zbraně v nich na obou stranách hranice. Samozřejmě by bylo jednodušší a levnější mít doklady pouze na jedné straně a k tomu možnost zbraně podle potřeby převážet. To, žel, nejde.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti