Pořad z zbraních v Rakousku (v němčině)



4R
Příspěvky: 91

Příspěvek#16 » stř 10. čer 2015, 20:57

Jakmile najdu čas na nastudování těch podmínek, tak napíšu tomu ouřadovi, se kterým jsem prvně řešil to rakouské "povolení" a snad něco pozitivního napíše.
Když jsem dělal zkoušku, tak člověk ze střelnice (velice pro věc zapálený) říkal, že v Rakousku by měla být možnost stát se členem nějakého klubu, díky čemuž je pak cesta jednodušší...ale je to neověřené - i u něj zkusím něco zjistit
Vědět dám rozhodně. S časem bojuju i já. Z Vídně znám jen kancelář a nádraží.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#17 » pát 12. čer 2015, 12:47

Waffenbesitzkarte k držení zbraní by takový problém být neměl. Ale Waffenpass k nošení už je složitější, mimo jiné musí k tomu být průkazný důvod atp. Problém je, že průkaznost posuzuje nějaký úředník a není na to právní nárok. Takže možné to je, občané EU s místním pobytem to mají skoro stejné jako Rakušáci (pokud je mi známo), ale ani oni to nemají jednoduché.



4R
Příspěvky: 91

Příspěvek#18 » ned 14. čer 2015, 19:01

S tím důvodem to právě třeba v mém případě úplně jednoduché asi nebude. Neexistuje nějaký seznam, podle kterého se toto posuzuje? "Stupně nebezpečnosti" nebo něco v tom smyslu?

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#19 » ned 14. čer 2015, 20:43

Zoznam kedysi bol, ale v tichosti ho zrusili este v 90-ych rokoch. Doporucujem precitat toto: http://www.querschuesse.at/cms/index.php?option=com_content&view=article&id=593:waffenpaesse-fuer-niemanden. Je to sice z roku 2012 ale vystihuje to stav = vsetko na posudzovani uradov a aj policajti pripadne justicna straz maju problem dostat ako sukromne osoby WP. Atd. atd. ...
Pripadne aktualnejsie (tyka sa polovnikov) : http://iwoe.at/kein-waffenpass-fuer-jaeger-mehr/ (v kratkosti - podla uradov zbran kategorie B polovnik pri dohladavani ciernej zveri vlastne nepotrebuje ...) - tu ide o reakciu IWÖ (rakusky Lex) prave na tieto drbnute paragrafy a snahu o to aby sa to zmenilo.

Zbytocne cele prepisovat, vsak si to pozri. Prajem prijemnu zabavu pri snahe odovodnit potrebu nosenia zbrane.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#20 » ned 14. čer 2015, 20:53

Pana Zakrajseka (Zakrajska? :D ) z prvního odkazu jsem poznal osobně, je to takový svérázný, ale milý pán - velmi se zajímal, jak je to s legislativou u nás v ČR. Myslím, že když mu napíšeš email (kontakt na stránkách), tak by uměl poradit či nasměrovat.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#21 » ned 28. čer 2015, 15:18

V posledním vydání čtvrtletního magazínu rakouské IWÖ je zmiňovaný článek znovu a i některé další - ze kterých bohužel jen čiší státní zvůle a zoufalost běžných lidí, kteří se snaží o změnu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti