Převoz zbraně do MongolskaTrautek
Příspěvky: 1

Příspěvek#1 » stř 4. lis 2015, 19:43

Zdravím, potřebuji od Vás radu. Pojedu do Mongolska a chci si s sebou vzít i loveckou zbraň a nemám ponětí o tom, co je potřeba všechno vyřídit, tak jestli byste mohli pomoct. Děkuji za všechny odpovědi. :)Legolend
Příspěvky: 60
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » stř 4. lis 2015, 22:44

Řekl bych, že to bude dost těžké.

Co jsem tak slyšel, tak jenom na vývoz na Slovensko je třeba dokládat snad i nějakou pozvánku na střeckou soutěž / hon v revírech apod.

V Mongolsku teda nevím jak to bude se zbraněmi a pohledem místní vlády na ně... Možná bych radši uvažoval o nějakém zapůjčení na místě střelby, určitě to bude jednodušší, než se papírovat s převozem...hulvath
Příspěvky: 21

Příspěvek#3 » ned 8. lis 2015, 01:46

Je treba rozlisovat mezi realnymi pomery a temi papirovymi. Dovoz muze byt opruz, ale v realu to v Mongolsku chodi tak, ze vlada vladne v Ulanbataru, a mimo nej zivot jde po svem. V kazdem gaziku pastevcu najdes AK 47 :)

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 946

Příspěvek#4 » ned 8. lis 2015, 10:06

Nekecej mu ptákoviny. To, že tam má většina místních někou zbraň neznamená, že ho na hranicích odmávnou a s usměvem pustí. Takovou radou ho akorád přivedeš do průseru. Kdyby tedy utrpěl nějaké zatmění a tvou radou se řídil.
Navíc pochybuju, že by tam cestoval jinak než letecky a v takovém případě jeho cesta skončí hned na Ruzyni u odbavení. Při cestě do Mongolska je ti i ničemu EZP protože ten je jen pro státy EU.
Citace z webu MZV
Celní předpisy vyžadují registraci některých dovážených předmětů osobní spotřeby. Jedná se především o elektroniku, šperky, výrobky ze vzácných kovů, alkohol (dovozní limit 3 litry lihovin) a cigarety (dovozní limit 2 kartóny). Je zakázán dovoz a převážení narkotik, omamných látek, jedů a pornografie. Bez povolení příslušných úřadů nelze vyvážet a převážet střelné zbraně.

Jaké mají předpisy pro to abys mohl cestovat s vlastní zbraní, budeš asi muset zjistit přímo na jejich velvyslanectví
http://www.praha.mfa.gov.mn/
A pro to aby ti zbraň vzalaletecká společnost vůbec do letadla budeš muset taky prostudovat jejich přepravní podmínky.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti