Dovoz doplnku a casti zbrane

SlashKO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#16 » pon 13. srp 2018, 10:24

Já mám zatím na cetě po USA zásilku z HYVE a z Ghost Inc.
Tak jsme zvědavej, co z toho projde, co ne, kolik na tom provařím a hlavně kolik to ve výsledku bude stát :-D

hackerjack

Příspěvek#17 » pon 13. srp 2018, 11:03

OskaRus píše:Bohuzel na veci do 100 usd na ktery je vyjimka potrebuje ten kdo to posila zbrojni licenci v americe.
Muj oblibeny exporter weexportguns.com to umi zaridit za 75usd. Prej je kolem ty vyjimky desnyho papirovani, ale pak mate vsechno cisty.
Pokud to bere kamarad a nema americkoiu zbrojni vyvozni licenci je to taky nelegalni a zalezi jestli ho s tim chytnou v us. Co za to hrozi netusim

Můžeš prosím odkázat na příslušnou část US zákona či jiného předpisu, kde je napsáno, že na poslání věcí v ceně do USD 100,- je potřeba zbrojní licence? Nikde v zákonech jsem na něco takového zatím nenarazil. Už jsem to viděl napsané na webových stránkach jistých US firem, které se zasíláním doplňků živí, ale v zákonných předpisech jsem to ještě neobjevil. Díky předem.

OskaRus

Příspěvek#18 » úte 14. srp 2018, 12:35

Muj zdroj je zde. https://www.borderview.com/services/for ... n-service/ Faq otazka 1. Neni to primo ze zakona ale pusobi to dost duveryhodne. A dva exporteri nezavisle mluvi o tom samem.

hackerjack

Příspěvek#19 » stř 15. srp 2018, 21:05

Bezva, diky za odkaz. Shrňme to:
Ty jsi napsal:
OskaRus píše:Bohuzel na veci do 100 usd na ktery je vyjimka potrebuje ten kdo to posila zbrojni licenci v americe..

Tvuj odkaz (cituje zákon):
§123.17 Exports of firearms, ammunition, and personal protective gear.
(a) Port Directors of U.S. Customs and Border Protection shall permit the export without a license of:
(1) Parts and components for USML Category I(a) firearms, except barrels, cylinders, receivers (frames), or complete breech mechanisms, when the total value does not exceed $100 wholesale in any transaction, except to any of the countries or entities as provided in §126.1 of this subchapter;

Doplním, že USML Category I (a) je:
Category I - Firearms, Close Assault Weapons and Combat Shotguns
(a) Nonautomatic and semi-automatic firearms to caliber .50 inclusive (12.7 mm).
...

pelanj

Příspěvek#20 » čtv 16. srp 2018, 16:16

Sice to jde bez licence, ale je potřeba to nějak vypapírovat - mám takový pocit, že se to nevztahuje na obchodníky, ale na osobní vývoz, respektive na soukromou zásilku. Doporučuji napsat přímo na US Customs and Border Protection, odpovídají rychle a věcně.

sedljanextra

Příspěvek#21 » čtv 15. lis 2018, 13:14

Netuším jestli se to ještě řešilo, ale dovážel už někdo hlavní části zbraně od zib-militaria? Specificky mě zajímalo zda by byl problém koupit tělo M16 BCG (který se zdá být v DE volně prodejný http://www.zib-militaria.de/epages/6143 ... ucts/90325 ).

Stačilo by v takovém případě nákupko na hlavní část zbraně, nechat si to poslat známému v DE, převzít si to na hranici s nákupní smlouvou mezi mnou a známým a zaregistrovat? Nebo je i v takovém případě potřeba ZPL?

skagerak

Příspěvek#22 » čtv 15. lis 2018, 21:35

...

pan_cerny

Příspěvek#23 » úte 17. zář 2019, 16:45

Ahoj, neřešil teď někdy někdo věci od Hyve?

https://hyve-technologies.com/

Chtěl bych botku a záchyt zásobníku. Možná spoušť. Jenže do EU neposílají, na Ebay jsem nic nenašel a u nás taky nic.

Zpět na