13.04.2019 - Závod LOS: Coffee LOS cup - I.kolo

Kdy a kam za střílením

Moderátor: LOS vedení



ZbraneKvalitneCZ
ZbraneKvalitneCZ
Příspěvky: 1015
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » stř 13. bře 2019, 09:07

komentáře k závodu

13.04.2019
SSK Čelákovice

Coffee LOS cup - I.kolo

http://los.zbranekvalitne.cz/zavody/1143/



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#2 » sob 23. bře 2019, 20:10

Žádám střelce, kteří mají v úmyslu hradit startovné převodem na účet, aby tak učinili s dostatečným předstihem. Dosud tak provedlo 5 registrovaných. Pokud bude pokračovat trend přihlásit se a nepřijet, bude přikročeno k povinné úhradě startovného předem.
V této souvislosti doporučuji zkontrolovat propozice dalších závodů, abyste nebyli nemile překvapeni.

Děkuji za pochopení

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#3 » sob 23. bře 2019, 20:51

zdravím,
V této souvislosti doporučuji zkontrolovat propozice dalších závodů, abyste nebyli nemile překvapeni.

nerozumímn této větě. Co z toho má pro mě plynout za doporučení?



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#4 » ned 24. bře 2019, 13:29

že jsou v kalendáři závody, které v propozicích (a bohužel je málokdo čte) mají povinné placení předem do 7 dnů po registraci. ;)

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#5 » ned 24. bře 2019, 13:38

Ok.
Dotaz : v případě, že na poslední chvíli nemohu přijet, peníze se opět převodem vrací?

Dotaz2: vypozoroval jsem správně, že asi 24 h před začátkem závodu se již nelze odhlásit? (to je pro mě nepochopitelná komplikace systému přihlašování)



Prcek
Příspěvky: 291

Příspěvek#6 » pon 25. bře 2019, 09:57

Jo, už mi psali ze Žalan, že se nyní platí předem, holt po těch letech propozice moc nečtu :) Poučení pro příště. Bohužel toto způsobují lidé, kteří (viz puška Žalany začátkem zimy, kdy se nahlásilo snad 90 lidí a přijela půlka...) najednou onemocní den před závodem (což se stát může) nebo se ani neomluví :|

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#7 » úte 26. bře 2019, 09:09

Audis - zasilani penez predem je pojistka prave proti "nemocnym tetickam" (a jinym podobnym duvodum) tesne pred zavodem.
A ano, uzavreni registrace nejakou dobu pred zavodem je docela pochopitelna vlastnost systemu, kdy poradatel den predem vyrazi na strelnici chystat zavod a idealne uz v tu chvili potrebuje mit uzavreny pocet lidi a jejich seznam, aby mel pripravene seznamy k registraci pred zavodem a vytistene score-sheety. Na miste 10 minut pred zavodem to fakt nikdo netiskne.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#8 » úte 26. bře 2019, 09:41

Omlouvám se, ale proč prehanis?
1. Deset minut
2. Ohlášení se na poslední chvíli 10 procent lidí, což je třeba 6 osob.
3. Místo nich během hodiny je místo zaplneno někým jiným. Protože poptávka zdaleka převyšuje nabídku. Protože měsíc předem je registrace zaplnena za 20 až 60 minut. Protože když se den předem někdo chce odhlásit a už to nejde, ve fóru se vytváří lidový systém náhradníka.

Můj logistický názor.
Registrace bez restrikce podle mě pro pořadatele nemá zvýšené personální náklady. Max pro těch 6 osob z 60. Pro ně se lístky prepisi tužkou na nové jméno. Dále máte vyšší jistotu, že závod bude zaplněn. Dále pokud někdo nemůže přijet, tak prostě nepřijede a blokovana registrace mu je u zadele. Registrace bez blokování je samohlidaci.

Máme ty internety v mobilu, doba je jinde než před 10 lety. Nenastala doba změnit pravidla na efektivnější pro všechny, které využívají dnešní vydobytky doby a řeší dnešní denní problémy?



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » úte 26. bře 2019, 10:16

2 audis:

Nemáš pravdu

Spousta lidí se ráno podívá ven, řekne si že je hnusně a nejede
Jako pořadatel potřebuješ mít jasno v počtu lidí, protože pak vznikají situce typu:
- přijelo mi o 10 lidí víc, protože byli "náhradníci" a závod se zbytečně prodlužuje
- přijelo mi o 10 lidí méně, už jsem na tom ekonomicky špatně

Přijde mi naprosto racionální, chtít platit startovné předem a nastavit to tak, že když jsou závody o víkendu, tak ve Středu je uzavření přihlášek a kdo se odhlásí ve Čtvrtek/Pátek, sorry, sežeň náhradníka, nebo startovné propadá.

Těm rozhodčím je totiž jedno, jestli odpískají 100% lidí kapacity závodu, nebo jen 75%, zaplaceno dostanou stejně. Naopak, když místo 100% pískaj 125%, je to k nasrání.
Střelnici je to jedno taky, zaplatíš vždycky stejně.

BTW: rozhodně to není tak, že když se někdo odhlásí v Pátek, tak někdo určitě to místo využije

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#10 » úte 26. bře 2019, 10:57

Ad poslední veta: je to tak. Důkaz z letoška viewtopic.php?f=8&t=10333 dokonce dvakrát důkaz.

Zbytek s tebou naprosto souhlasím, Cíl je mít 100 procent. ale zaměnuješ implikace. A nevěříš v samoregulaci. Nebo sem to málo vysvětlil. Já se v sobotu ráno (když předtím jsem to nestihl) podívám z okna, dnes by to šlo, sednu k pc, ha jedno místo volné, registruji, 1 minuta potvrzení email, jedu. Krásná efektivní práce a poradatele jsem vůbec nepotřeboval (neobtezoval).

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1010

Příspěvek#11 » úte 26. bře 2019, 11:22

Kdysi před lety jsem zde nabízel řešení, respektive takový nápad.... Trochu ho přizpůsobím současnému stavu:

Jestliže pořadatel má zpočítáno že startovné je např. 500 Kč (tak aby mu ladila ekonomika závodu) do propozic ohledně registrace napíše:

Startovné:
V případě platby do 7 dnů po registraci 500 Kč
V případě platby na místě v den konání závodu 700 Kč

V případě že pořadatel má nervy na to yebat se z další ptákovinou a chce mermomocí vyjít závodníkům vstříc může třeba ještě stanovit že startovné lze v plné výši vrátit v případě odhlášení 10 dnů před závodem apod... Variant je více. Třeba nevratná záloha ve výši 50 % apod. Ale to už je asi příliš komplikované a moc toho neřeší.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1010

Příspěvek#12 » úte 26. bře 2019, 11:29

Nicméně pamatuji závod v Opařanech kdy ve stejný den se v Čelákovicích střílela brokačka. Oba závody pochopitelně beznadějně obsazeny. Předpověď počasí den před závodem byla "prší"... Na oba závody nedorazilo bezmála 20 střelců. Takže se pořadatelům fakt nedivím když sahají k podobným opatřením.



Prcek
Příspěvky: 291

Příspěvek#13 » úte 26. bře 2019, 12:55

Asi tak, být pořadatel, uvažuju stejně. Je to už OT, ale vždycky mě pobaví, kolik drsných a větrem ošlehaných střelců při zmíněné předpovědi "prší" zůstane doma :lol:



oldFord
Příspěvky: 79

Příspěvek#14 » úte 26. bře 2019, 13:34

Presne to se prave vyskytlo u zalanske Zimni pusky: prihlaseno 90 lidi, pri diagnoze zima, prsi jich prijelo 56 (tj 62%) a to jeste nekteri z 56 jsou vlastne ta sama osoba, strilejici v obou divizich (SaPu i PDW).
Nedivim se, ze pak poradatele zvazuji vybirat startovne dopredu (a omlouvam se za pokracovani komunikace drobne mimo tema).

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#15 » úte 26. bře 2019, 14:52

jj, ale asi nikdo ze závodníků (já určitě ne) nenadával, že v té "slotě" byl kratší dobu a byl dříve doma ;o) Věřím, že na kratší čas soutěže si nestěžovali ani rozhodčí, kteří to v té zimně a dešti museli pískat. Ale chápu, že pro pořadatele to má ještě ekonomický rozměr a to byl průšvih. Taky to hned na místě komentovali s tím, že příště už budou chtít startovné předem. Ti sice do jisté míry chápu, ale opravdu jen trochu. Je to zajisté nejsnadnější, ale podle mne zároveň poněkud "diskriminační" přístup. Trestá (vyšší administrativa spojená s přihlášením) se tím většina, která nic neprovedla a navíc z toho opatření opravdu dost koukají ty prachy - když si zaplatíte startovné a nepřijedete, tak je to pro nás vlastně fajn. Ještě vezmeme náhradníky a budeme mít dvojnásobek. Podle mého by bylo spravedlivější udělat blacklist a lidi kteří by 2(3?)x za sezónu bez odhlášení nepřijeli na závod (v rámci celého LOS kalendáře), do registrace vůbec nepustit. Nekomplikoval by se tím život většině, která jezdí i v případě nepříznivého počasí a zároveň by to eliminovalo i typ lidí, kteří částku za startovné klidně v rámci svého pohodlí obětují.
M.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti