LOSÍK 2012

Kdy a kam za střílením

Moderátor: LOS vedení

Uživatelský avatar
Bucek
Příspěvky: 74

Příspěvek#1 » úte 14. úno 2012, 23:07

Nenašlo by se víc času a prostoru pro tréningové LOSÍKY? Kde má člověk nabrat zkušenosti a vytrénovat se na velký LOS?Než jsem se stačil rozkoukat, tak jsou oba termíny v Brně obsazené a jiné nevidím :cry:

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » úte 14. úno 2012, 23:14

LOSíky právě zažívaní znovuzrození, ale zatím jen díky brněnskému ObS LEXu. Tudíž jsou aktuálně jen tam, ale vzhledem k oblibě věřím, že se budou konat stále častěji. A možná i na dalších místech republiky.

Další možnost je zkusit napsat na los.osb@gunlex.cz a optat se, jestli neotevřou další termínový squad (viz propozice).

Uživatelský avatar
Bucek
Příspěvky: 74

Příspěvek#3 » úte 14. úno 2012, 23:20

Děkuji za rychlou odpověď.Zítra jim zkusím napsat a zeptat se.Přeci jen bych uvítal i nějakou bližší lokalitu než je Brno...i když lepší než vůbec nikde :-)



TripleTap
Příspěvky: 62

Příspěvek#4 » úte 14. úno 2012, 23:25

Dej pak vědet jak to dopadlo, dík.



Vsw
Příspěvky: 39

Příspěvek#5 » stř 15. úno 2012, 00:00

Co se tyka brnenskeho Losiku, byl jsem na poslednim a muzu velmi doporucit. Doufam, ze pak nekdy bude pokracovat.



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#6 » stř 15. úno 2012, 08:59

Bucek píše:Děkuji za rychlou odpověď.Zítra jim zkusím napsat a zeptat se.Přeci jen bych uvítal i nějakou bližší lokalitu než je Brno...i když lepší než vůbec nikde :-)


A co si ho udelat sam (resp. nejakou "parodii")? My to mame v planu pristi pondeli (resp. ne primo losik, ale vyzkouset si losikove disipliny) - mame rezervovanou tristavovou strelnici (aby se dalo courat po plose) a zbytek by mel byt par provazku a par pruhu lepici pasky na podlaze (pravda, kryt budeme muset nejak osidit, asi jednim z tercu). Dam vedet jak to dopadlo.

Uživatelský avatar
Bucek
Příspěvky: 74

Příspěvek#7 » stř 15. úno 2012, 09:58

Necituj těsně předcházející příspěvek! MarK

A v jaké lokalitě to máte rezervované? Klidně bych se zúčastnil...



KarlosP
Příspěvky: 194

Příspěvek#8 » stř 15. úno 2012, 10:02

Jsem na oba termíny nahlášen a 2 už jsem absolvoval, takže pokud bys nenašel nic jiného, některý termín ti přenechám (popřípadě jinému zájemci který to chce zkusit).

Uživatelský avatar
Bucek
Příspěvky: 74

Příspěvek#9 » stř 15. úno 2012, 10:08

TripleTap píše:Dej pak vědet jak to dopadlo, dík.


Dostal jsem rychlou a hlavně pozitivní odpověď:

"Dobrý den,
LOSíky organizujeme zatím v Brně, plánujeme je na celý rok. Po zimním LOSíku bude následovat jarní, letní a podzimní ;-) . Doufáme, že se k nám přidají i kolegové z jiných krajů a LOSíky se budou střílet nejen v Brně. Sledujte http://los.zbranekvalitne.cz ."


Já bych tímto rád poprosil kolegy z ostatních krajů,aby se začalo s LOSíkem i jinde než v Brně.Ušetřili by tím nejen mně čas i peníze :-) Bucek



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#10 » stř 15. úno 2012, 10:14

Bucek: pokud to bylo na me, tak to taky neni uplne po ruce - Praha AVIM, pondeli 20.2. 18:00.
Byt tebou, tak nas to nech jednou udelat v mensi sestave (v managorstine takova feasibility study), aby se zkusilo po technicke strance, co jde, co nejde, co je treba za vybavu, a kdyz to pujde, tak muzeme naplanovat nejakou vikendovku, kdy se zarezervuje vic nez hodina, sezene se meridlo na cas, spravne terce, idealne nekdo, kdo rozumi pravidlum a muze delat rozhodciho a tak ;)

Uživatelský avatar
Bucek
Příspěvky: 74

Příspěvek#11 » stř 15. úno 2012, 10:19

Dobře.Nebudu to hrotit a počkám, jak se vám akce vydaří.Praha je pořád blíž než to Brno :-) Když tak sem potom prosím hoď info.Díky.



vlasten
Příspěvky: 131

Příspěvek#12 » čtv 16. úno 2012, 22:18

K losikum v Praze: dela se na tom, cas neni. Nejdrive se k tomu dostanu v breznu. Kdyby mi nekdo chtel pomoci s organizaci, tak se mi prosim ozvete. Timer mam, nejaky ten LOS uz jsem taky odpiskal, terce nebudou problem. Takze kdyby dal nekdo dohromady par lidi, co se slozi na najem AVIMu + pripadne terce, muze to klapnout. Pojedeme podle brnenskych pravidel a poprve bych to videl tak, ze stihneme co stihneme a do budoucna budeme vedet kolik casu to presne zabere.
Potom to muzeme delat ofiko s registraci pres zdejsi LOS stranky. Ale poprve bych to rad udelal jen na zkousku.
Dale mam napad na pubescent losik (pro zkusenejsi strelce), ktery by mohl byt na jinych tercich (znamych jako jaresaci), ktere maji alfu proklate nizko. :lol: Ale to az nekdy...



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#13 » úte 21. úno 2012, 09:11

Ahoj, tak slibovany report:
Meli jsme strelnici se tremi stavy. Takze prostredni pojezd jsme nechali jako drzak na kryt. Krajni jsme poslali dozadu a mezi ne natahli spagat. Na nem visel levy terc a neterc na kolickach, pravy (nizky terc) byl izolepou priplacnuty k neterci a druhym pruhem izolepy ke spagatu. 4m a 8m cary jsme udelali z malirske maskovaci pasky (kterou jsem zapomel odlepit, timto se obsluze z AVIMu omlouvam).

Jako terce jsme pouzili stojatou jednofiguru a pocitali jsme jen body. Jeden clovek precetl aktualni cvik a druhy "udelal timer": PIP na hubu ;) Ve ctyrech lidech jsme to tesne nestihli za hodinu (jeden clovek nestihl C). Po nastartovani je treba pocitat zhruba 5 minut na osobu a cvik (vcetne pocitani a lepeni).

Kryt z visiciho terce nic moc, je takovy nehmotny. Misto provazku by to asi chtelo latku, aby terce visely relativne rovne, ale vzasade se to dalo. Pristi tyden repete, treba nam to pujde lip.



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#14 » úte 21. úno 2012, 09:30

Nápověda: čím míň času strávíte lepením terčů, tím víc si zastřílíte. Je nutné aby lepili všichni kdo mají ruce a nohy, jeden drží terč, druhej na něj plácá záslepky

Hlavní je se nezdržovat se při střelbě vykecáváním mezi sebou. Když to děláme i s ukázkou (nasucho), tak stihneme v pohodě všechny situace. Když střílí lidi kteří už ví vo co go, tak se to stihne za 45 min a poslední 1/4 hodinu opakujeme buď B nebo C (můžou si vybrat). Situaci A neopakujeme protože trvá dlouho a nestihlo by se to.

U těchto akcí je nutné, aby tam byl jeden člověk kterej bude hlídat harmonogram (může to být ten kdo dělá rozhodčího) = kontroluje čas a honí lidi aby dělali to co mají dělat. Po střelbě a uložení zbraně všichni k terčům a lepit. U terčů nekecat, zalepit a mazat za čáru. Kdo odstřílel plní zásobníky a pak se může vykecávat s ostatníma kteří zrovna nestřílí. Nejhorší je když se střelec kterej má jít střílet vykecával a na čáře zjistí že má prázdný zásobníky - to je na zabití.

Držím palce, příště to bude lepší a lepší ;-) .



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#15 » úte 21. úno 2012, 09:44

Prubezne nabijeni a nekecani je dobry tip, to trochu vazlo ;). Jeste me napadlo zjednodusit pocitani tim, ze na terc nacmarame fixou losi zony, prece jen je to pak nizsi matematika ;)))). A mozna si pripravit polotovar - trojterc predem a na strelnici jen povesit

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů