21.07.2012 - Závod LOS: MPI CZ CUP - 2. kolo

Kdy a kam za střílením

Moderátor: LOS vedení

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#76 » čtv 26. črc 2012, 11:03

V zásadě jde o to, že bys měl dostřílet zbraní, kterou jsi začal a měl jsi ji na sobě u registrace. Já zbraň předváděl, pokud ty ne, asi byl zrovna Radek ve fofru. O to nejde. Jde o to, že pokud máš závadu zbraně, nemůžeš s ní dokončit závod a chceš to dostřílet jinou zbraní, musíš to mít odsouhlasené hlavním rozhodčím. Tak mluví pravidla. Není to slovíčkaření, je to výklad pravidel. Předpokládám ale, že zrovna tohle je jedna z věcí, které jsou natolik transparentní a nemá smysl se o ní dohadovat, že už bychom toho mohli nechat. Adis je rozumný člověk a jestli tuhle informaci zmínil, určitě ne proto, že by chtěl dotyčného vyhodit, jen možná trochu popíchnout? ;)



ianraider
Příspěvky: 565

Příspěvek#77 » čtv 26. črc 2012, 11:21

Adame, to že chcete dělat zajímavé závody je jen a jen dobře.Mě osobně se závod líbil,ale.... Ty sám by jsi měl vědět,jak málo stačí k tomu,celý závod znehodnotit. Některé situace byly nešťastně postavené a přitom stačila malá úprava situace a procedury střílení, nadhled rozhodčích,více myslet při stavění...I z dobré myšlenky se může stát paskvil. Ostatně lidi jak vidíš reagují



ianraider
Příspěvky: 565

Příspěvek#78 » čtv 26. črc 2012, 11:33

HV: Nemám v úmyslu se dohadovat,klidně si o tom v klidu někdy pokecám. Pravidla něco upravují,a mělo by to platit pro všechny a všude.



MichalAdam
Příspěvky: 191

Příspěvek#79 » čtv 26. črc 2012, 11:49

Ještě k registraci a přejímce zbraní.Nevím jak to nyní je na jiných závodech,dlouho jsem na losu nebyl,ale opět kontrola splnila to co měla.Jeden střelec přijel bez pouzdra a měl pistoli jen v ledvince.Na závod nebyl s tímto vybavením připuštěn.Půjčil si jinou zbraň i s pouzdrem.Tu opět předvedl při registraci a bylo vše ok.
Když děláme závod,tak si řekneme co chceme aby si střelci vyzkoušeli.
tento závod měl být postaven na tom,že situace lze řešit více správnými způsoby.dále jsme chtěli eliminovat to aby si střelci mohli radit na tajných situacích.nechtěli jsme dělat jednodenní závod pro 80 lidí a tím to všem otrávit.
Myslím,že jsme si splnili vše co jsem chtěli.Psát,že to byl paskvil.No to ať posoudí i jiní střelci.
Já se teď už soustředím na 3tí kolo MPiCupu,takže se zde již nebudu vyjadřovat a opakovat se.

Uživatelský avatar
Bucek
Příspěvky: 74

Příspěvek#80 » čtv 26. črc 2012, 11:54

MichalAdam píše:
Miroslav-A píše:K mému předchozímu dotazu: Smím se zeptat za co dostal kolega Stříteský DQ na stage 2? Podle toho co mi vysvětlil to bylo za to že hledal jakési další třetí okno a tím vyběhl z vyhrazeného prostoru. Což podle pravidel by měly být jen procedury. Je to tak nebo tam bylo něco jiného? Pokud má kluk pravdu, tak se mi zdá že DQ pro začátečníka je docela vostrej trest. Takhle budou začátečníci odpadávat a nebudou už jezdit a to přeci není cílem LOSu.

Dobrý den,rád zodpovím váš dotaz.Na situaci dostal každý při vstupu k situaci můj osobní briefig s tím,že se situace střílí pouze okny a ty jsem ukázal.Vámi uvedený střelec vyřešil okno na pravo a již nešel do druhého okna,ale snažil se situaci obejít ze zadu.Při tom se dostal mimo povolený úhel střeliště-bezpečný úhel.


Míro díky za zastání.Přeslechl jsem počet oken, kterými se měla situace řešit a proto jsem hledal to další okno tam, kde nebylo a ani jsem tam něměl co dělat.Když jsem zjistil, že v tom místě situace končí, tak jsem myslel, že pořád ještě mířím do bočního valu.Věřím ale rozhodčímu, který se na to díval jako pozorovatel a viděl to co já ne.Bezpečná manipulace je to, na co si dávám pozor především (prst mimo spoušť;kontrola komory i přes to, že je prázdá;kontrola spuštěného kohoutu a bezpečný směr).Tím spíš ten nesmyslný "zkrat" nechápu.Hrozně mě to mrzí a pořád si to přehrávám v hlavě, ale už se stalo.

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#81 » čtv 26. črc 2012, 12:09

ianraider píše:... Některé situace byly nešťastně postavené a přitom stačila malá úprava situace a procedury střílení, nadhled rozhodčích,více myslet při stavění...I z dobré myšlenky se může stát paskvil. ...

Něco konkrétního.. :?:



ianraider
Příspěvky: 565

Příspěvek#82 » čtv 26. črc 2012, 13:54

Joe : Paskvil jsem použil obrazně,jak to může někdy dopadnout.Platí i pro budoucí dotazy !!! Jinak za nešťastně postavené situace považuji ty,kde je rozhodčí postaven do pozice,kdy hodnotí subjektivně a může se opřít jen o svůj úsudek. Každy je omylný,stačí zchvilková ztráta koncentrace,nesoustředění,ztráta pozornosti,špatné postavení atd. A konkrétně situace č.4 - osobně bych nedával s důrazem na krytí dva terče za horizontální kryt. Je to tak trochu proti logice.Jsem přesvědčený,a nejen já, že se tyto terče měli střílet po jednom z levé a pravé strany. Ničemu to nevadilo a bylo by po rozruchu.Č.5 - nekvalitní a snadno zaměnitelné přelepy terčů. Pojďme raději než psát hlouposti v emocích přemýšlet,aby se to už příště nestalo. Střílení je přeci zábavnější :P

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#83 » čtv 26. črc 2012, 14:48

Nojo, to je rozdíl mezi úlohou LOS a skutečnou obranou.

Čtyřka byla pěkná situace, nejprv férovka, pak přeběh a střelba v krytu, vše jednoruč. Jen si zasloužila podrobnější popis. Když chci omezit závodníka oproti "volnému postupu v rámci pravidel", musím to popsat opravdu podrobně a nejlépe zdůvodnit legendou:
- "Z místa" je dost vágní formulace. Minimálně přešlápnutí jednou nohou, tedy zaujetí střeleckého postoje, je podle mne stále z místa, a není to nic proti taktice a logice, když se nemám kde krýt a musím tasit a střílet "férovku".
- Zákaz dostřelování výslovně nebyl. Pokud tedy závodník řešil všechny tři terče, pak se rozběhl, a pak je dostřeloval, neměl by být penalizován.

Ad podobnost obličejů: to mě taky naštvalo. Mít za závod ve čtyřech bábách celkem 7 alf, tomu říkám dobře vyřešení kolemjdoucí :roll:



PaF
Příspěvky: 878

Příspěvek#84 » čtv 26. črc 2012, 18:24

2 Bucek

To je spravna reakce. Ma Ti to delat starost :) . Ale nemelo by Te to odradit. Myslim, ze vetsina z nas to ma ze svych zacatku za sebou. Ja treba na Bare strelil do zdi! Bylo to sice hodne blbe postavene, ale nediskutoval jsem. Od te doby jsem DQ nedostal. Jet 200 km, dat par ran a konec, je spravna motivace pro priste.
Proto se mi taky nelibi praxe nekterych poradatelu, kteri strelci po DQ umozni strilet mimo zavod. To neni vychovne... :evil:

Uživatelský avatar
Bucek
Příspěvky: 74

Příspěvek#85 » čtv 26. črc 2012, 19:42

Díky za podporu.Určitě mě to neodradilo, jen si to budu ještě dlouho vyčítat.Alespoň jsem si odnesl ponaučení, které mi ale zkazilo jinak vynikající závod (i když někdo nadává na některé situace).

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#86 » pát 27. črc 2012, 06:27

PaF: Chápu tvé rozčarování nad tím, že pořadatel nechá dostřílet člověka, který dostane DQ za porušení bezpečnosti. Také jsem se občas divil. Nakonec jsem ale názor změnil. Jako člověk pracující ve vzdělávání bys mohl pochopit rozpoložení začátečníka po DQ. Pokud dostane šanci si střelit těsně po přestupku s pocitem, že už vlastně o nic nejde, dá si sakra pozor a ujasní si spoustu věcí. Více poslouchá rozhodčího, ten si dává větší pozor a může mu do toho víc kecat. Taky z něj snad spadne ta soutěživost a spíše se začne zamýšlet nad tím, co že se mu to vlastně stalo a proč. A příště namísto aby se na to vybod, dorazí zase a už je z pohledu bezpečnosti OK. Zažil jsem v posledním roce min. dva takové případy. Nebojí se optat, dodržují bezpečnost až úzkostlivě. Pokud je to něco naučí, tak proč ne?



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#87 » pát 27. črc 2012, 08:51

To zní zcela logicky, HV.



ianraider
Příspěvky: 565

Příspěvek#88 » pát 27. črc 2012, 11:31

Vůbec nejsem přesvědčenýo tom,že závodník při tak zásadním porušení pravidel bezpečnosti,za které dostal DQ,může závod dostřílet. A ani nevím o tom,že by se třeba v IPSC někdo na závody za DQ ( za nebezpečnou manipulaci se zbraní ) ,,vybodl ,, Příště přijel zase a dal si sakra pozor.

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#89 » pát 27. črc 2012, 11:51

Je pěkné srovnávat LOS a IPSC. Pro toto srovnání bych si dovolil uvést co vlastně LOS je:
http://www.gunlex.cz/lidova-obranna-strelba/
A také uvedu, o čem je IPSC:
http://www.apscr.cz/clanek.php?showid=5

Úsudek o mém předchozím výroku ať si udělá každý sám.
Ještě k tomu dodám, že na IPSC soutěži level 3 mohou soutěžit pouze střelci s absolvovanou bezpečnostní zkouškou a vystřílenou výkonnostní třídou. Tyto ambice LOS postrádá. Mimochodem, byl jsem svědkem benevolentnějšího přístupu i u rozhodčích v IPSC soutěži level 1 - "náborový".



ianraider
Příspěvky: 565

Příspěvek#90 » pát 27. črc 2012, 14:06

L 1 jsou mírnější,právě že jsou náborové. Ale bezpečnost je tam přesto dost hlídaná. Všichni rozhodčí jsou zkušení a pískají L 3 a víše. Pokud jsem já tedy viděl,tak bezpečnost byla na 1 místě. A také stavba situací toto výrazně omezuje.Něco jiného asi je u stř.klubů,kde si udělají klobový závod jako IPSC,a rozhoduje kdo je právě k mání.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů