22.11.2014 - Závod LOS: POHÁROVÝ ZÁVOD

Kdy a kam za střílením

Moderátor: LOS vedení



ZbraneKvalitneCZ
ZbraneKvalitneCZ
Příspěvky: 1015
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » stř 27. srp 2014, 08:46

komentáře k závodu

22.11.2014
GunCenter

POHÁROVÝ ZÁVOD

http://los.zbranekvalitne.cz/zavody/390/



eab
Vedení LOS
Příspěvky: 186

Příspěvek#2 » ned 23. lis 2014, 00:07

Ahoj všem,
výsledky online...

P.



tempest
Příspěvky: 167

Příspěvek#3 » ned 23. lis 2014, 08:33

Tak opět jsem se probudil a dostal k počítači první :)
Moc hezky postavený závod s vypečenými nápady, ovšem bez větších podrazů a okořeněný (skoro)zahraniční účastí.
Stage jedna (výjmečně veřejná) a střelba za chůze: Říkal jsem si, že podle jiných měřítek na jiných závodech by mnohdy nebyl couravý pohyb střelců brán jako chůze a procky by lítaly jako vlaštovky na jaře. Nicméně kvůli omezenému prostoru chápu tolerantnost rozhodčích. Zajímavý nápad s transformací neterčů na terče a i s minimální vzdáleností, abych se nestalobětí chladné zbraně. Já jsem střílel, střílel a teprve po skončení jsem si při pohledu přes mířidla uvědomil, že popperů bylo nějak málo. Jak by taky ne, když jsem jednoho dostal, když byl ještě neterčem!
Stage dva byla opět losovačka na rozhýbání mozkových závitů. Vytáhnout dva barevné symboly a střelit terče, které měly symboly na sobě. Pokud na podobné stage jsou jen piktogramy, není to tak obtížné, ale přimět tady hlavu, aby vnímala souběžně i tvar i barvu byl trochu oříšek. Něco jako když máte červená a máte říct, jakou má nápis barvu :D
Stage tři mi přišla velice nápaditá v tom, že člověk je doma bez sumek, kapes a zbraň je v sejfu. Sám doma nezřídkakdy přebývám spoře oděn (mnohdy i na Adama) a tohle bylo ze života. Prvního zlosyna mezi dvařma kopnout a rychle pro pistoli. Nezkoumal jsem, kolik jich je před domem dál, doběhl do sejfu, nabil, rezervní zásobník strčil do tlamy (chvíli jsem váhal - kdybych ho strčil včelama napřed, líp by se mi tahal, ale zase jsem nechtěl, aby mi vyklouzl, nebo abych měl hubu plnou oleje a Lugerů, takže nakonec šel botkou napřed) a pak dořešit. Někteří banditi byli jako živí a vůbec mne nenapadlo zkoušet je střelit, když se mijeli, takže jsem z toho měl malý Verdun. Taky Pepan při lepení nadával, kdo tam nadělal takových děr...
A čtyřka standardní prohledávačka s minimálním časem 55s. Opět musím vychválit nápad minimálního času, byť tentokrát by mne nezachránila ani svěcená voda. Několikrát jsme s Krtkem varovali našeho francouzského přítele Jacquese, že grázlové bývají i ve skříni a oba jsme ho minuli a nechali se jeho tyčí sejmout. M-T a Proc. lítaly. Já navíc přidal pana ředitele, mračícího se - a všichni víme, co to znamená :D
Děkuji tedy všem myslitelům, stavěčům, rozhodčím i kolektivu za příjemný den pro mne i zahraniční návštěvu.. Díky vám!
Nějakou dokumentaci jistě dodá Georg. Georgu, zveřejňuj, dávám ti plnou moc na všechny videa a fotky s mou maličkostí :D



Jakuza87
Příspěvky: 102

Příspěvek#4 » ned 23. lis 2014, 09:34

Závod nádherný posezení po něm ještě lepší. V gc je nádherná atmosféra a řeči vlsstního svědomí ve tři ráno pojď chlape spát jsou zákeřné. Postavení bylo nádherné klasicky se na čtyřce ukázalo že po pípnutí se spíná jiný svět.
Před trojkou jsem se bál ale mrzí mně pravidlo max 12 ran na stage. Tím pádem mi bylo jasné že mi zásobník musí stačit a že trezor není tak daleko abych se v případě závady nevrátil a vsadil jsem tedy na komfort a vyplatilo se. Nevadí mi stage na 12 ran, vadí mi znalost že víc jak 12 ran nepotřebuju.
Před dvojkou jsem se modlil ale nakonec to lítalo parádně a sázka hop či trop vyšla. Ale tady byla výhoda že ji člověk nestandartně na otrokovice viděl a přiznám se, plánování kde a jak přebít ze které strany střílet proběhlo, a tím jsem se vyhnul bětnému problému v pořadí terčů na poper stage.
Jednička byla super a jak jsem ji nastřílel netuším. Jestli jsem měl kliku na tvary či barvy je možnost. Ale až do podepsání skóre jsem netušil jestli tam nebude něco navíc či chybět.
Díky všem a v lednu znova ;-)



karfo
Příspěvky: 2

Příspěvek#5 » ned 23. lis 2014, 19:48

Moc hezký závod, poděkování organizátorům a rozhodčím.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#6 » ned 23. lis 2014, 20:31

Zdravím všechny, super závod a velká pochvala za velmi brzké vložení výsledků. Tuto sezónu je to nějaké rychlé, což je fajn :thumbup:
Videa samozřejmě budou moje i Maravysty. Včetně ukázky to co se může nosit pod kiltem .... :lol:
Jakmile mi zbyde víc času (možná ještě dnes v noci, nejpozději zítra dopoledne), všechno to sem dám ;) :lol:

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#7 » ned 23. lis 2014, 23:37

Tááák, nejsem ajtýý odborník, takže mi to chvilu trvalo :D

Hodnocení:
Stage 1, vzteklé čivavy
fajnový nápad kombinovat střelbu za pohybu s přeměnou nezúčastněných osob na vztekle nebezpečné útočníky (majitele vzteklých čivav) :lol:
Zde se mě osobně vedlo celkem dobře. Až z výsledkové listiny jsem zjistil, že na první místo na této stage v mé divizi mi chybělo 00.07 vteřiny (22.58 proti mému 22.64) :lol: Ale jak se říká: zvítězil ten lepší ;) :D
Též mne zaujal nápad mít nabito na 4 vzteklé čivavy jen a pouze 5 ran. Pro některé byly ty potfory jak živé, takže druhý zásobník byl nutností :D
Georg:
http://youtu.be/10BNxpjkhrk

Maravysta:
http://youtu.be/uQ1Yf0XA5w8

Stage 2, kartičky
Hóóódně dobrý nápad spočívající nejen ve vyhodnocování samotné střelby (namířit, zamířit, vystřelit, vystřelit, přenést na druhý terč ...), ale hlavně ve vyhodnocování, jestli je to ten "padouch", nebo ne. Pro nepřítomné - bylo třeba otočit dvě karty a dle otočených symbolů vyhodnotit terče na které se střílí a na které ne. A pokaždé to byla různá kombinace. Minimální počet vystřelených ran do hodnocení byl pro každého vždy stejný. Šlo o to, že se po otočení kartiček a následném otočení střelce k terčům již střelec NESMĚL otočit zpět a musel přemýšlet, na které že to symboly musí střílet. Já jsem to bral jako takovou hravou simulaci toho, kdo že to vlastně byl ten útočník, který mě napadl a stále mě může ohrozit na životě a který je to jen jeho kamarád, který sice šel s ním, ale netušil, že dojde k útoku a na střelbu a nechce s tím mít nic společného (obět situace) ? Prostě jiné vyhodnocení terče jen podle toho, jestli má v ruce zbraň nebo ne.
Zde před stejdží padl ze strany pořadatelů několikrát opakovaný návod, jak postupovat (přeci jen tu ještě navíc byla kombinace tvaru a barvy). Střelci před stejdží poté sami diskutovali, jak se to vlastně střílí, přičemž ti, co to již měli dostřílené sami uznali, že to nebylo tak složité, jak se to před střelbou zdálo. No a pak vyšel ven Gastly a ve stručnosti povídá co a jak. Nato se ozvalo: "ahááá, tak už jsem to pochopil, to je v pohodě". Následně se však ozvala jedna hláška: "no, já jsem to už střílel, ale stejně jsem to ještě nepochopil :( " :lol: - kdo byl na místě pochopí lépe :D

Georg:
http://youtu.be/HO3Yl_9FHKs

Maravysta:
https://www.youtube.com/watch?v=WFU29JKtnpE

Stage 3, přepadení doma
tady se mi taky líbila hláška "vem si zbraň a nábojů kolik chceš nebo kolik pobereš a řeš situaci. Vyšel jsi z vany, jsi nahý a nemáš žádné kapsy" Zde jsem si pak před stage vzpoměl na Tempestovu fotku - co se nosí pod kiltem, a pak narychlo srovnával myšlenky v hlavě, abych se mohl soustředit na samotnou stage :lol:
Chválím nápad s těma kyvkama, kde byli padouši oba dva. Běžně vždy člověk čeká, že jeden je útočník a druhý "nouplísák" :D Jeden ode mne dostal 2 a ten druhý radši 4 rany :D

Georg:
http://youtu.be/LIkZ30uR0YM

Maravysta:
http://youtu.be/Txy3BgmROoM

Stage 4, prohledávačka
pro mne víceméně taková klasika, která má své kouzlo v záludnosti umístění terčů či neterčů. I zde mám však ještě co "pilovat" :D

Georg:
http://youtu.be/vGWYwRTyqLc

Maravysta:
http://youtu.be/DVweJb9S9o0

Celkově hodnotím tento závod opět jako velmi dobrý, s velkým počtem inovací způsobu jak "dopravit střely do terčů" ;) Vždy sem do Otrokovic rád přijedu na LOS, protože stejdže se zde střílí pokaždé jinak a není to jen takové to "střílání do terča", ale musí se u toho používat hlava víc, než na inších (jiných) závodech :D ;)
Děkuji všem organizátorům, stavěčům i pomahačům a lidem ze střelnice, prostě všem těm, co se přičinili o to, že jsem (a to nejen já) pevně rozhodnut opět se sem vrátit na LOS a jak říká Hungry: "dělat potíže (s Makarovem)" :D
Jo a ještě jednou chválím rychlost vyvěšených výsledků. Členové mé rozvětvené rodiny se mě vždy ptali, jak jsem dopadl a já jim říkal, že výsledky budou až za pár dní. Avšak jak minule, tak i tentokrát to bylo suprově rychle, takže pánové - pochvala :lol:


A ještě něco na odlehčení:

U těchto obrázků mě napadl tento komentář:

"nevím, co pod kiltem nosí skotové,

IMG_20141122_144250 (kopie).jpg



ale už vím, co pod ním nosí Tempest:

IMG_20141122_144256 (kopie).jpg


Pro puritány - obrázky jsou decentně v určitých místech úmyslně rozostřeny :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



pavla74
Příspěvky: 36

Příspěvek#8 » pon 24. lis 2014, 19:33

Zdravíme do Otrokovic! Také děkujeme za závod, kde střelec musel být nejenom rychlý a přesný, ale také bystrý! Kombinace barva versus tvar mi slušně zamotalo hlavu :shock:
Do Otrokovic jezdíme na "terapie pro introverty" nesnášející tajné situace a překvapení.
Kde jinde se naučit plavat, než ve vodě..Děkujeme Pepovi, že nám to vždy tak hezky přeložil do naší "střelštiny.." :lol: Jo a chleba se Marianovi povedl, jako již tradičně!
Vzkaz pro Tempesta: není Ti v těch sandálech zima? ;)
Takže ještě jednou díky. Pavla a Jindra

Uživatelský avatar
maravysta
Příspěvky: 183

Příspěvek#9 » pon 24. lis 2014, 22:17

Zdravíčko přátelé. Chci všem pořadatelům velice poděkovat za další super závod. Za mě nejlepší stage byla bezkonkurenčně 4, prohledávačky prostě zbožňuju! :) Ovšem i ostatní stage byly opět postaveny s důvtipem Otrokovických mistrů. 2. stage byla opravdu docela na bednu i když zrovna já jsem měl štěstí a vytáhl jsem si dva trojúhelníky :D Budu se moc těšit opět v lednu na viděnou :)



Euquapo
Příspěvky: 42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » stř 26. lis 2014, 12:39

https://vimeo.com/112824609

Video ze sobotních závodů LOSky.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#11 » stř 26. lis 2014, 15:08

Dotaz - ta dvouhlava kyvka - dala se strelit 2 ranama? Tedy ve chvili, kdy terce byly za sebou?

Uživatelský avatar
maravysta
Příspěvky: 183

Příspěvek#12 » stř 26. lis 2014, 16:28

Teoreticky ano.



gastly
Příspěvky: 116

Příspěvek#13 » stř 26. lis 2014, 21:37

Ale povedlo se to tuším jenom Georgovi. (vzhledem k tomu, že střílel i na toho druhýho, to byla spíš haluz,než úmysl.Měl tam dabl alfa a zcela zbytečný kvatro alfa. Na 5 ran) Oni ti šmejdi nešli synchronně,ale pokaždý se překryli jinde. Pepa.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#14 » stř 26. lis 2014, 21:52

Proto se ptam - mam rad vychytávky, které vybizeji k vice zpusobum reseni... Nejake spolehlive, ale pomale a nejake rychle, ale nachylne na chyby...



gastly
Příspěvky: 116

Příspěvek#15 » stř 26. lis 2014, 22:36

Tady byla největší vychytávka naše pověst . Nikdo nevěřil že oba giglaví šmejdi jsou terče, to je moc jednoduchý...... ( zejména, když zahlásím , udělá to píííp,otevřeš dveře, tam smejd,tak ho skopneš. Doporučuju zrekognoskovat terén,pak do trezoru a co pobereš do ruk.....

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů