11.07.2015 - Závod LOS: Čelákovický pohár - "10 ran a dost"

Kdy a kam za střílením

Moderátor: LOS vedení



kuba
Příspěvky: 434

Příspěvek#46 » ned 12. črc 2015, 17:06

ianraider píše:K situaci č.1 penalizace se dávali za špatné pořadí při řešení terčů,a nejvíce za úplnou absenci krytí při střelbě na terče !!! Pokud se někdo postaví mimo kryt celým tělem a řeší terče,co má asi dostat ? Snad pochvalu ? !


nechtěl jsem to tam řešit ale bylo to opravdu nešťastně řešený ta 1cka. sel jsem tam jako první a ač jsi říkal že se musí střílet terč když ho vidím za pohybu, tak na to střelit ho za pohybu tam byl tak metr max metr a pul s tím že to bylo za pohybu dopředu se střílením do strany což je nejtěžší samozřejmě. s tím že tam byl hned kryt. v normálních pravidlech je samozřejmě jenom že se musí střílet z krytu, nic že nemohu přeběhnout před terčem tam není, samozřejmě si to řekl. ale tady to opravdu ti první neměli moc rovné. Tady myslím že ani tajná by to nevyřešila, prostě tohle pravidlo co jsi tam dal bylo opravdu nešťastné, měnit pravidla na každé stage není úplně ideální, lidi to tak nějak sere, mají v tom maglajz. vyhráli stejně samozřejmě ti nějlepší. ale člověka to naštve.

stage 6 měla být opravdu radši tajná, zase jsem šel první a ač jsem viděl nějakého střelce před sebou "nenakoukal jsem to" a byla to nevýhoda.

ostatní bylo ok :)

ps: jen poznámka pro nějaké rozhodčí určitě ví o které se jedná, označte si terče jak byli. když i závodníci si všimnou že neterče předtím byli jinde není to ideální :)



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#47 » ned 12. črc 2015, 18:19

kuba> predpokladam, ze to je narazka na nas (situace 2). Terce byly pripevnene pod babou, takze bylo treba ji pro vymenu uvolnit. To jsme delali tak, ze jsme ji oddelali na jedne strane, pridali cerstve terce, znovu ji pridelali a to same na druhe strane. Takze by poloha mela zustat stejna. Ale proste to vypadalo jinak... ;-(



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#48 » ned 12. črc 2015, 18:41

Kubo, 6 vůbec nebyla zralá na tajnou. Z prostoru před situací a také ze startovního místa byly vidět celkově všechny pozice terčů nebo neterčů. Podívej se na svůj čas a můj jako stavitele situace (čas bez penalizací). Vidíš využití znalosti situace jako lepší výsledek? I já jsem hledal...



MichalAdam
Příspěvky: 191

Příspěvek#49 » ned 12. črc 2015, 19:12

Honzo, já jsem naopak proto aby se přebíjelo, on ten stres na treningu při manipulaci se zbraní neuděláš, ale na situaci ano.jen bych to neudělal omezením kapacity, ale procedurou, že mezi první a poslední ranou se musí přebít(v krytu, nebo před vyřešeným terčem) přinese to podle mého i trochu taktiky kdy a kde přebiju.



Carloss
Příspěvky: 2938

Příspěvek#50 » ned 12. črc 2015, 19:53

Já bych to nechal jak to je... I takhle je dobré přemýšlet, jak dobře střílet, a třeba střílet tak, aby mi přebití vyšlo tam, kam chci... a ne před místo... ale když, tak to musí holt střelec vyřešit a to tak, že správně... Už teď to dost střelců udělá tak, že střelí 4, nebo 6 ran a přebíjí... Spíš by bylo fajn udělat, že když by se přebíjelo nevynuceně, tak by se muselo takticky. :-) Tedy zásadně v krytu a zásadně zásobník do pouzdra... Kontrola snadná: Zásobník s nábojem na zemi = procedura...



kuba
Příspěvky: 434

Příspěvek#51 » ned 12. črc 2015, 20:14

e-ryc- tak to se omlouvám, snaha zjevně byla, ale fakt to vypadalo uplně jinak :) ono to stejně byli tak blízký terče že to bylo jedno, jen si o tom pak nějaký lidi šuškali :)

coffee - to je asi o střelci jestli si z toho udělá výhodu nebo ne :) nejde ani tak o pozici kde jsou terče to se možná dalo odhadnout, ale odkud se mají střílet. a to se prostě dalo okoukat. skoro všude jsem naschvál chodil první a bylo to znát. a právě čas bez penalizací, to není srovnání :) proč jsem tam asi nějakou tu penalizaci dostal ( a to na mě byl vlasta ještě hodnej možná mi mohl dát i dvě :))

ps: není asi nutný si v internetovejch diskuzích zakaždou cenu svůj názor obhajovat, jen jsem chtěl napsat něco k zamyšlení, ne nutnosti si tu něco dokazovat :)



Ptak
Příspěvky: 872

Příspěvek#52 » ned 12. črc 2015, 21:56

Za všechny připomínky a poznámky děkuji. Na srpnovém kole budou situace trosku jiné, aby se třeba neopakovalo to , co teď na jedničce. I v srpnu použijeme jen malé popry, protože ti se osvědčili.

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#53 » pon 13. črc 2015, 08:46

Proč nemá ve statistice vítěz pistole 100%? Já se nemůžu dopočítat, jak bych dopadnul, kdybych nestřelil bábu. :roll:



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#54 » pon 13. črc 2015, 08:56

Quirinus: protože Pravidla LOS :mrgreen:

Procenta dosažená v každém závodu jsou po přepočítána na body do poháru:
- v divizi MPi, Re a MRe se procenta násobí koeficientem k=1;
- v divizi Pi se procenta násobí koeficientem dle vzorce:
k=((90+(2xPSPD))/100)
(kde PSPD je počet střelců, keří se v předchozím ročníku Poháru LOS umístili mezi prvními deseti sřelci v divizi Pi a zároveň se zúčastnili závodu), nejvýše však k=1. Při účasti 5 a více střelců tak k=1, 4 střelci k=0.98, 3 střelci k=0.96, 2 střelci k=0.94, 1 střelec k=0.92, žádný střelec k=0.9).
Naposledy upravil(a) Steiner dne pon 13. črc 2015, 08:57, celkem upraveno 1 x.



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#55 » pon 13. črc 2015, 08:57

Quirinus> Neni to takova ta korekce podle ucasti "elity"?

kuba> v pohode. Asi jsme to meli bez skrupuli urvat a pridelat tak aby to vypadalo lip. Pouceni pro priste ;)



Ptak
Příspěvky: 872

Příspěvek#56 » pon 13. črc 2015, 09:37

Průběžné pořadí Čelákovického poháru LOS 2015 v Pi a MPi po 7mi kolech. Barevně podbarvení senoři a ženy. Revovery za okamžik.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) Ptak dne pon 13. črc 2015, 09:44, celkem upraveno 2 x.



Ptak
Příspěvky: 872

Příspěvek#57 » pon 13. črc 2015, 09:39

A ještě malé upřesnění. Seniory a ženy vyhlásíme celkově v rámci divizí, takže budou vyhlášení zvlášť v Pi, Mpi a Revolveru.



Ptak
Příspěvky: 872

Příspěvek#58 » pon 13. črc 2015, 09:47

Celak pohar prub poradi revolvery.pdf
Tak a tady oba revolvery
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



vlasten
Příspěvky: 131

Příspěvek#59 » pon 13. črc 2015, 11:30

Výměna terčů za bábou:
1. obejdu stojánek zezadu a obkreslím zezadu na bábu polohu terče, který překrývá.
2. objedu stojánek zepředu a obkreslím na stojánek polohu terče.
3. všechno sundám (případně bábu sundám v kroku 1).
4. přidělám terč na stojánek podle značek.
5. přiložím bábu podle obkreslení zezadu a přidělám (nutno dělat ve dvou - jeden zezadu nastaví polohu, druhej zepředu obsluhuje sponkovačku).
6. je to stejně jako před výměnou.

:twisted:

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#60 » pon 13. črc 2015, 20:22

Steiner, E-Ryc: Aha, díky. To je ono. :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů