10.06.2017 - Závod LOS: POHÁROVÝ ZÁVOD

Kdy a kam za střílením

Moderátor: LOS vedení



ZbraneKvalitneCZ
ZbraneKvalitneCZ
Příspěvky: 1015
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » úte 19. dub 2016, 09:29

komentáře k závodu

03.06.2017
GunCenter

POHÁROVÝ ZÁVOD

http://los.zbranekvalitne.cz/zavody/645/



eab
Vedení LOS
Příspěvky: 186

Příspěvek#2 » ned 11. čer 2017, 07:37

Výsledky online.

Pavel



Cipissek
Příspěvky: 13

Příspěvek#3 » ned 11. čer 2017, 15:51

Díky pořadatelům za pěkný závod. Žádné zbytečné záludnosti a dobré střílení - tak to má být!



Sly
Příspěvky: 109

Příspěvek#4 » pon 12. čer 2017, 07:33

Děkuji pořadatelům za příjemný závod. Situace zajímavé od tajných, polotajných až po otevřené. Některé podmínky byly sice v mou nevýhodu, ale kvituji je jako plus pro celkový závod.
PS: ten pojezd se mohl spouštět v momentu, kdy závodník sáhl na zbraň.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#5 » pon 12. čer 2017, 08:02

Trošku mne v nadpisu zmátl datum, ale pak jsem si uvědomil, že byla změna :D

Takže závod super, stage výborné :thumbup:

Stage 1) pološero + tma
konečně mám malou, (zatím) spolehlivou, nenáročnou a s ekonomickým provozem schopnou svítilnu. I přes mírně vybitou baterii posvítila perfektně a díky velikosti zmátla Gastlyho, který ji zprvu považoval za "podvěs" :D Popravdě řečeno je tak malá, že si ani doteď nejsem schopen uvědomit, jak přesně jsem ji držel. Nicméně možná i díky lehce slabší baterii nebyl ten světelný tok tak intenzivní a skrz okýnko bylo možno po zakouřených výstřelech lépe rozeznávat terče :lol: Zde si myslím, že příliš ostré světlo bylo možná na škodu, ale snad mne opraví někdo, kdo měl hodně silnou svítilnu a viděl perfektně. Já viděl dostatečně natolik, abych se trefoval celkem rychle a napoprvé :D

Stage 2) v sedě s otočkou a páskováním
zde to bylo fajn, konečně si zas před střelbou napáskovat, kdo a jak se nakolik cití :D Víceméně jsme se my pistoláři (ať už "velká" nebo "malá") shodli, že ty utíkající terče rovnou mohly zůstat vzadu :lol: Jediní, kdy je byl schopen střelit za pohybu byli snad jen revolveráři (bez rozdílu velikosti) :lol: Ale jinak fajne stage ;)

Stage 3) kolotoč v židli
když jsem tak sledoval některé střelce, tak pro někoho byl časový problém ten kolotoč (terče na něm) trefit "na první dobrou", pro některé to byla "zábavná střelba jak u Verdunu" :lol: Popravdě po zpětném shlédnutí svého videa jsem zjistil, že ikdyž na terče běžně střílí 2 rány, já patřil do té druhé skupiny :P To přebíhání se zbraní bylo fajn na procvičení manipulace se zbraní za pohybu s dodržováním bezpečných úhlů. Myslím, že to všichni zvládli bez problémů a DQ. Zde jsem však pozoroval nevýhodu revolverů při startu jen s 5 náboji.

Stage 4) prohledávání kupé
víceméně "klasická" prohledávačka bez žádných záludností. Tady se mi líbil ten pevně danný minimální časový interval, platný pro všechny.

Díky svým nábojům a brzdě závěru mi moje pistolka (CZ 75B) chodí oproti "hliníkovému" kompaktu s "plnotučnými" náboji a oproti Makarovu, též s "plnotučnými" náboji jako silnější malorážka, kdy zpětný ráz je z ní velmi, ale velmi příjemný (ikdyž náboje nemám zas nějaké terčové "čajíčky"), tuto sobotu jsem si i díky velkokapacitním (15 ran) zásobníkům docela prímově zastřílel. Tímto bych se chtěl též omluvit lepičům za díry navíc :D

Závod byl fakt povedený a mě se líbil. Děkuji tímto všem organizátorům, stavěčům, lepičům a těm, kteří se na těchto závodech jakkoliv podíleli :D



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » pon 12. čer 2017, 08:35

ad situace 2: ten pojezd byla pomůcka, jak vám trošku zvýšit hladinu adrenalinu :mrgreen:

Situace byla otevřená (všichni viděli co a jak se střílí) a byly tam 3 kartonové LOS terče. Situace na 6 :!: ran. Jako rozhodčí jsem napočítal ale jen 8 (slovy OSM) střelců, kteří si napáskovali potřebných 6 nábojů a stříleli na terče po dvou ranách. Naprosto drtivá většina páskovala víc nábojů, nejčastěji 8 (3 rány na vzdálenější terče, 2 rány na blízký terč), 9 (po 3 ranách na každý terč) a 10 nábojů (po 3 ranách + rezerva co kdyby...), dva střelci dokonce 12 nábojů (když už mám ten velkej zásobník...). Vzhledem k tomu, že se páskovalo až po startovním signálu, tak páskování každého náboje navíc byla ztráta nejmíň 1 sec a vystřelení takového náboje pak +0,3-0,5 sec. takže kdo napáskoval 9 nábojů a střílel po 3 ranách na terč, tak na tom prodělal nejmíň 4 sec (a většinou víc). Tohle pro mně bylo naprosto nepochopitelný ...

Říká se, že LOS není o bezduchém práskání, že je u toho taky potřeba používat hlavu. No ... tak tady se vám to moc nedařilo :mrgreen:

Sly: Standa Grela stihl zahájit střelbu když byly pojezdy ještě v pohybu, takže to šlo, jen by se muselo víc chtít :lol:

Uživatelský avatar
Hungry
Příspěvky: 369
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » pon 12. čer 2017, 09:34

Ty jsi ještě nepochopil, že jsou i střelci, kteří si to chtějí užít a mít jistotu, že padouch is deadth? :mrgreen:



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » úte 13. čer 2017, 08:00

No já myslím, že tentokrát si střelci docela zastříleli, hlavně na stage 3 na kolotoči byli i tací, kteří stříleli 5-6 ran na terč a to i na ty statické terče na pravé půlce střelnice. Velmi se osvědčilo, že si střelci lepí terče sami, protože jinak by mně z toho lepení asi jeblo :lol:



gastly
Příspěvky: 116

Příspěvek#9 » úte 13. čer 2017, 20:02

Hlásím, že po ůklidu v ploše, bylo nalezeno pohřešované hledí na kačenu. K vyzvednutí na baru. Pepa.



Reilys
Příspěvky: 28

Příspěvek#10 » pát 16. čer 2017, 17:33

... pohresovane hledi vyzvednuto... diky moc... ;-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host