Využití kalendáře LOS

Kdy a kam za střílením

Moderátor: LOS vedení



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » úte 19. dub 2016, 08:45

jk: pak teda ale nechápu, proč je to vůbec v kalendáři a navíc nadepsaný názvem "Závod LOS"



mamut16
Příspěvky: 39

Příspěvek#2 » úte 19. dub 2016, 15:39

Nevím, jestli naříkám ve správném diskuzním vlákně, ale mám potřebu to někam napsat a tady se to nabízí.Tohle je podle mě obecnější problém aktuálního stavu LOS kalendáře, ve kterém se objevuje řada závodů, které s LOSem, resp. jeho pravidly moc nesouvisí. Když si otevřu kalendář a nijak si ho nevyfiltruji, tak mezi prvními akcemi na mě koukají drilly, které rozhodně nejsou podle pravidel LOS (třeba dnes je mezi prvními 10 akcemi v kalendáři hned 5 takových drillů). Když se kouknu na klubové závody, kde bych čekal klubovky ve smyslu pravidel LOS, tak tu narazím na akce, které se střílí podle pravidel IPSC nebo ještě jinak (aktuálně je v kalendáři 5 závodů označených jako "K" a z nich nejsou 2 podle pravidel LOS). Nemám nic proti pořadatelům těchto akcí a jsem jim vděčný za to, že je pořádají. Sám na řadu z nich chodím, ať už je to drill v Brně, nebo závody v Čekanicích či Pelhřimově. Když ale jdu do kalendáře LOS na stránkách LOS, tak bych byl rád, pokud se mi v první řadě objeví akce dle pravidel LOS. Aktuální stav je takový, že, když chci najít opravdu LOSáckou akci, což si myslím, že je na stránkách LOSu legitimní požadavek, tak nejdřív musím odfiltrovat všechny drilly a pak se ještě u klubovek jednotlivě ujistit, jestli je to opravdu závod dle pravidel LOS.



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#3 » úte 19. dub 2016, 17:40

A ja jsem naopak rád, že jsou autoři kalendáře natolik otevření, že v kalendáři zobrazí i jiné akce. Cožpak závody IPSC jsou v kalendaři jinde, ale o některých jiných akcích by se člověk vůbec nedozvěděl, nebo by musel dlouho rejdit po stránkách různých střelnic. A dokonce se na ně člověk může z losích stránek rovnou přihlásit! Něco takového Česká asociace praktické střelby nemá,( ač se kluci z ostravy snaží...) Nejbližší podobný systém je německý Moss...



PaF
Příspěvky: 878

Příspěvek#4 » úte 19. dub 2016, 17:45

Probůh, komu vadí jiné závody tak využijte filtr . od toho tam je!
Já jsem rád, že nemusím chodit na patery stránky.

2 sten... na ten název jsi mne nachytal ;) . Já doufal, že Tě to už přešlo a zase k Tobě budu moct jezdit na LOSy, které se mi většinou líbily. Škoda :cry: .



temeraf
Příspěvky: 9

Příspěvek#5 » stř 20. dub 2016, 14:51

Suhlasim s Chipom. Davno som si hovoril, jak to ma LOS co sa tyka IT organizacie zmaknute; centralny online kalendar s moznostou prihlasovania na zavody, online vysledky... Proste parada a v tomto ma IPSC hodne co dohanat. Som velmi rad ked tu bude viac zavodov, nielen LOS, jak sa uz pisalo vyssie, filter funguje. Mozno keby sa dal este urobit dalsi filter (napr. "zavody ine") bolo by to dokonale, ale som hodne rad ze nemusim smejdit po neviem kolkych weboch a byt zapisany na X miestach aby som sa dozvedel kde je nejaky novy zavod.

Uživatelský avatar
Boudy
Příspěvky: 175

Příspěvek#6 » stř 20. dub 2016, 15:20

tak mohu chápat, že někdo má vůči LOS výhrady, ale aby někdo napsal
jk-stengan píše:ano není to LOS a ani nebude je to prostě střelecký fofr pro lidi jenž si chtějí zkusit něco jiného... LOS s pravidly co jsou dnes bohužel podporovat nehodlám. osobní důvody které nehodlám rozebírat
a přitom fakticky "parazitoval" na platformě LOS mi přijde jako vychc.nost ...



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#7 » stř 20. dub 2016, 18:16

Plevelíme vlákno závodu, takže k tomu vytvořím nové vlákno, ale jestliže má kalendář v názvu LOS, tak by měl především obsahovat závody dle pravidel LOS. Jestli poté přes další záložky nebo filtry zobrazí další závody, tak s tím nemám problém. Takto ano, protože řada akcí nemá s myšlenkou LOS nic společného, je to jen pohodlné používání vytvořeného prostředí.



PaF
Příspěvky: 878

Příspěvek#8 » stř 27. dub 2016, 17:46

Nesouhlasím... dovednosti jsou pro LOS naprosto využitelné a pro nováčky, kteří LOS hledají jsou příležitostí navíc. Nikdo na ničem neparazituje, jen nám to (aspoň v Brně) plní LOSíky tak, že se na ně ani nestihnu registrovat :-(. Řada nováčků tu začíná na Aldových drilech.

2 Boudy - stengana nech být, udělal pro LOS dost. Jestli si tu odprezentuje akci, nikoho neubyde. Na závodech LOSu je zájemců přetlak, tak je každé střílení dobré. No a k jeho stylu... No stengan. Ale kdo ho zná osobně, ví :-).

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2233

Příspěvek#9 » čtv 5. kvě 2016, 14:45

Ty non-LOS zavody jsou povetsinou bud beztak predelane LOSy s nejakymi zmenami typu "Jiny pocet ran", "povoleno vice zbrani" apod... Nebo je to nejak provazane s "politicko-medialni podporou" Lexu. Nebo s tim aspon nejak vice souvisi (napr. stejna cilova skupina lidi).

Optimalni by asi bylo, kdyby kalendar umel rozlisovat ne 4, ale 5 kategorii:
Poharove
Klubove
Losiky
Drily
Non-LOS

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů