17.09.2016 - Závod LOS: Mistrovství ČR LOS 2016

Kdy a kam za střílením

Moderátor: LOS vedení



Prcek
Příspěvky: 297

Příspěvek#61 » sob 17. zář 2016, 19:54

Skvělý, výborný, náramně jsem si zastřílel, počasí nakonec vyšlo perfektně, oceňuju i všechnu práci a námahu s přípravou, určitě to bylo dost náročný. Za mě moc zajímavý závod a v některých situacích i velice poučný ;)

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#62 » ned 18. zář 2016, 11:48

Dámy a pánové,
i já bych chtěl tímto poděkovat všem organizátorům (omlouvám se, že ne jmenovitě, protože jich bylo opravdu moc) za dobře provedené mistrovství ČR v LOSu v Čelákovicích.

Vzhledem k velké vzdálenosti z Moravy jsme volili páteční cestu s přespáním v Praze a ranní cestu do Čelákovic. Celou noc i ráno v Praze pršelo a já byl ráno opravdu skeptický, ale po příjezdu na střelnici se mé obavy rozptýlily. Organizátory MČR muselo stát opravdu hodně peněz a úsilí objednat si vyjímku na déšť v čase konání závodů. Klobouk dolů :D

Závody samotné se mi líbily, stage byly fajné, nápadité. Ocenil jsem jednotné podmínky na změnu počtu nábojů v zásobníku v divizi MPi, kdy v kombinaci s novou rukojetí na zbrani mě toto MČR opravdu bavilo od začátku do konce a těšil jsem se na výsledky.

Cestou domů jsme v autě probírali MČR jako celek (jelo nás 5) a všichni jsme se shodli, že to bylo opravdu povedené MČR v LOSu :thumbup:

Děkujeme.



Euquapo
Příspěvky: 42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#63 » ned 18. zář 2016, 13:29

https://youtu.be/Dfp-poxKrUI

Závod byl postavený pěkně a chtěl bych tímto poděkovat organizátorům.
Jedinou výtku bych měl k situaci 6, která dle mého názoru nebyla domyšlená.



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#64 » ned 18. zář 2016, 14:54

Každý může mít svůj názor, ale nějak nenacházím vysvětlení důvodu, pro by měla být nedomyšlená?



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#65 » ned 18. zář 2016, 15:19

Dovolte, abych poděkoval rozhodčím a pomocníkům za pomoc při realizaci závodu. Bez nich by se takový závod nedal uskutečnit. I přes technický problém se podařilo celý závod odstřílet bez větších komplikací.

Vítězům a dalším umístěných ještě jednou blahopřeji a ostatním střelcům díky za účast a bezpečný průběh soutěže. Bohužel nechápu těch 5, kteří bez omluvy nedorazili.

Dále se obracím na někoho z organizačního týmu, který odjel s mými deskami různých barev(cca 7 ks) a v poslední řadě poděkování nepozornému účastníkovi, který odjel bez bundy. :-)

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#66 » ned 18. zář 2016, 18:42

I já díky všem, kdo se na MČR podíleli. Moc mě potěšili i "detaily", jako vlajky, hymna na začátku atd.

Ad situace 6: Situace byla vymyšlená dobře, ale totální selhání vidím ve stanovené proceduře. Byla to ukázková situace na to, aby se v tom kvalifikovaná špička LOSu našla a ukázala, jak si s nepřehlednou situací poradí dle pravidel (krytí, pořadí terčů).

Tím ale, že bylo přesně nalajnováno, jak situaci řešit (za jaký kryt jít jako první, druhý a třetí) a ne jinak, byla tahle situace poslána absolutně do kytek. Zde se mohlo ukázat, kdo je jak zdatný LOSák.

Dnešní tendence situace nastavit tak, že střelci za ručičku řekneme, jak přesně ji střelit, ničí pud obranné "intuitivní střelby" a vlastně k řešení takové situace nepotřebujeme ani znát pravidla LOS.

Byl bych rád, kdyby se tento trend podařilo zvrátit a střelci (vyjma nováčků samozřejmě) se neupozorňovali na věci, které by měli automaticky znát a nechávat na situaci co nejvíce volnosti.

Je to ovšem můj názor.

Ještě jednou díky za krásný celodenní závod. Např. hvězda byla super zpestřením.



PaF
Příspěvky: 878

Příspěvek#67 » ned 18. zář 2016, 21:13

Díky všem organizátorům za výdrž. Počasí odměnilo jejich úsilí a nedovolilo si tolik práce zmařit nějakým zlobením. Klobouk dolů, odsýpalo to, situace byly materiálově dobře zajištěné, rozhodčí až na výjimky udrželi soustředěnost celý závod, což není žádná samozřejmost. Poháry, medaile a ceny tradičně na úrovni. Díky!

Zastříleli jsme si habaděj. Ale ruku na srdce... jen málo situací respektovalo pravidla LOS. Mám na mysli 2. odstavec, který vysvětluje záměr LEX. z.s., se kterým disciplínu zakládal:
Závody LOS jsou sportovní podobou reálné obranné střelby. Proto musí být závod reálnou simulací obranných
situací
.

Nejde o to, že některé legendy ukazovaly, co si jejich tvůrci o této povinnosti myslí. Ale která situace byla s rozumnou dávkou licence reálná? Pro mne to byla situace č.8, i když by byla ještě lepší, kdyby se v ní couvalo. Taky oblečená č.4 se 3D symboly zbraní a změnou terčů za neterče pro každého závodníka super. Přijatelná "kurva hoši, gutentag" č.2 s nápadem, polohou a netypickými terči. Příklonu k reálnosti by jistě přispělo, kdyby nebyly všechny stage na 12 hodnocených ran. Takhle stereotypní to snad ještě nebylo nikdy.
a dál...?
Výhrady k č.6 vystihl HawkCZ, naprostý souhlas. Kdyby nebyla tak návodně uvedena, mohla patřit k těm nahoře. Takhle to bylo pod úroveň M ČR.
č. 1 ala malé české ipsc, zcela bez ambicí respektovat paradigma LOS (i když jsem si pěkně zastřílel a dokonce ji v divizi vyhrál), LOS to nebyl. Pořád ale dobré proti zbytku.
č.4 - nekrytý leh proti 6 terčům? Kolotoč/ dron??? na č.5 je fajn jako zpestření do klubovky, o poháru mám pochybnosti, na M ČR dle mého nepatří. No a kanonáda okénky na č. 7 s rukou na hlavě - a proč na 12 stejně postavených plecháčů? To fakt nevím... s obranou to asi moc nemá, co? A legendu o firemní školce fungující během postapo by snad bylo lepší si odpustit. Tady už bylo pohrdání duchem soutěže za hranou vkusu.

Shrnuto a podtrženo. Střílení fajn, organizace klapala, kantýna (abych nezapomněl) super, ale z hlediska duchu LOS asi nejslabší mistrovství za celé roky, co to střílím. Většina čelákovických 10+dost respektuje ducha soutěže líp.

Moc bych se přimlouval, aby se tvůrci závodů v ročníku 2017 nechali aspoň na některých závodech/ situacích inspirovat záměry těch, kdo LOS založili a rozvinuli jako příležitost pro vlastníky zbraní "zkusit si, co to chce".

Přes všechno výše uvedené... díky všem, kdo LOSy staví, a řediteli LOS, radě i ostatním ... díky za M ČR 20016!



Ptak
Příspěvky: 872

Příspěvek#68 » pon 19. zář 2016, 10:51

Ahoj Pafe a ostatní účastníci tohoto mistrovství. Jakožto jeden z autorů situací (konkrétně 3 a 8) a spoluorganizátor si dovolím s Tebou lehce nesouhlasit. LOS není jenom o tom něco prohledávat a pak střílet obouruč ve stoje z krytu. Proto jsme tam měli i jiné situace, které prověřily Vaše schopnosti a dovednosti střílet také třeba v leže, jednou rukou, na hýbající se terče (dron nebo kyvka) apod. A ta tebou kritizovaná 1ka například některým střelcům krásně uklázala, že černá nekontrastní miřidla jsou při snížené viditelnosti a černých terčích slušně řečeno na prd :-)
Osobně si myslím, že situace byly pestré, některé docela obtížné, ale všechny nějak zajímavé.
Ivo Strnad

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#69 » pon 19. zář 2016, 13:28

:-) no, proste zavod no...
Vsechno uz bylo vice mene vymysleno. Dneska uz nelze prijit s 8 inovativnimi stagemi...
A kdyz dneska prijde nekdo s necim novym, hned mu to lidi strhaj, ze je to mirenka/kalirna/moc na hlavu/malo na hlavu/moc LOS/malo LOS.
Nerikam, ze jsem byl ze situaci kdo vi jak odvarenej at uz pozitivne ci negativne, ale pred zavodem se vyhlasila zadost o pomoc a kazdy mel moznost se predvest a ukazat, co je jeho vysnena situace LOS... Tak nechte poradatelum svatek, nebo jim to reknete na miste (osobne jsem mel 3 neprijemne veci, ktere jsem na miste prislusnym RO sdelil, leckdy i nahlas, kdyz se k dobre minene rade zacal RO nahlas nesouhlasne vyjadrovat - vid Davide :-) ).
Preju spoustu elanu a chuti do dalsi prace...



petrikxy
Příspěvky: 21

Příspěvek#70 » pon 19. zář 2016, 14:30

Za mě poděkování, počasí nakonec vyšlo super, situace rozmanité, příjemně mne překvapilo, že se do Čelákovic nacpalo osm situací ...



jaro.63
Příspěvky: 73

Příspěvek#71 » pon 19. zář 2016, 16:20

A kde jsou výsledky? A i za celý ročník 2016!



adi1
Příspěvky: 8

Příspěvek#72 » pon 19. zář 2016, 16:26

Hned na počátku, bych chtěl poděkovat organizátorům za dobrou organizaci i hladký průběh závodu a nakonec i za to, že dokázali přesvědčit počasí aby do závodu nezasahoval déšť.
Za sebe - strávil jsem příjemné odpoledne (i když chvilkami jsem si chtěl ruce vyměnit), kantýnu budu ještě dlouho vynášet do nebes, byl jsem rád za 12 či 11 ran na situaci.
Ať pravověrní obranáři chtějí či nechtějí měli by se smířit s tím, že LOS je sportovní střelba, která se trošku skutečnosti blížit může, ale opravdu jen trošku - protivníci jsou v klidu, palbu nikdo neopětuje, stres máme leda tak z timeru, stěny (zástěny) jsou tak v 50% průhledné - až sem je to jak to mám rád: branky body vteřiny - ale jak do toho vleze krytí je z střelby subjektivní krasobruslení (proto mám rád rozhodčí kteří posuzují krytí rozumně a ne že je to pro ně alfa a omega stage (stejně to srovnatelně neuhlídaj - nejsou to roboti a bude docházet ke sporům viz situace 6)). Kdo by chtěl realitu je nejblíže asi paintball.
LOS naučí mnoho majitelů zbraní střelbu z různých poloh, na různé statické či nestatické terče v různých světelných a povětrnostních podmínkách, pod časovým stresem a neustále bude upevňovat střelcům správné návyky manipulace se zbraní - za to mu obrovský dík - pokecáte se stejně postiženými, odpočinete, vypnete od pracovního stresu a třeba si i zasoutěžíte.
Ať někdo chce či nechce, je to malilinkaté IPSC (bez sušení) s přídavkem "krásy" (subjektivity) = krytí.
A pokud mě to nevadí ( zkousnu těch pár vteřin za nekrytí) užiji si závod a perfektní přístup kluků z Čelákovic. Jim (a i organizátorům jakýchkoliv závodů) patří obrovský dík za práci i trpělivost (každý kdo pořádal nějaký závod či akci jistě chápe)



jaro.63
Příspěvky: 73

Příspěvek#73 » pon 19. zář 2016, 17:56

Omlouvám se za unáhlený dotaz, ze závodu jsem je už našel. Chci se připojit k těm, co neremcají na situace ve střílení LOS, ale oceňují svými díky ty, kteří se snaží nabídnout nám střelcům o hodně víc než komerční střelnice se statickým do blba se opakujícím střílením. Vždyť je to skvělý, se pohybovat a při tom střílet. Střílet za pohybu by se nám poštěstilo pouze ve válce a to by nebyla taková legrace jako na závodech. Ať už organizátoři vymyslí jakékoli situace, zaplať pánbůh za ně, vždyť jde o zábavu, pokecat si o střílení a užít si to zastřílení. Ať žije ročník 2017.



dukat
Příspěvky: 66

Příspěvek#74 » pon 19. zář 2016, 20:51

já jen dodám, že se asi moc nepraktikovala kontrola výstroje; na naší stage de facto na předposlední situaci daného závodníka jsem si dle vyjádření závodníka jako první rozhodčí všimnul, že jeho pistole v pouzdru na battlebeltu je asi tak 2,5 šířky závěru od jeho boku ....



Ptak
Příspěvky: 872

Příspěvek#75 » úte 20. zář 2016, 09:58

A ještě malé doplnění k tématu "střelba za pohybu", kterou zde v diskusi jeden s diskutujících pochválil. Měli bychom si totiž uvědomit, jak výjimečnou situaci v kontextu EU zde máme. To, že můžete střílet pěkné dynamické situace za pohybu, není v EU vůbec normou. Už jen v sousedním Německu je to zakázané a dokonce IPSC závody se tam střílí systémem popoběhnu, vystřelím, zase popoběhnu a zase vystřelím. Tak si toho važme a dělejme vše pro to, aby to tak zůstalo!!!
Ivo

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 hostů