02.06.2018 - Závod LOS: 10 ran a dost - Čelákovický pohár

Kdy a kam za střílením

Moderátor: LOS vedení



Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 86

Příspěvek#31 » sob 2. čer 2018, 17:54

Hrejsek píše:Ad startovné: když se po podíváte po parkovišti, v čem na LOS střelci jezdí, když se podíváte kolik utratili za výzbroj a výstroj, tak startovné 300/350 kaček je opravdu směšné. Rozumím tomu, že pořadatelé nechtějí na akci vydělávat, ale co takhle vybrané peníze navíc investovat do vybavení, do střelnice, nebo do rozhodčích? A když už fakt nebudete vědět co s penězi, tak to prosím dejte alespoň na charitu a pak si tam můžeme vylepit plakát, že jsme alespoň pomohli nějakému nemocnému klukovi nebo jsme to dali na Nadaci policistů a hasičů.. Jestli můžu, tak hlasuji pro minimální startovné 1000 Kč.

To bude pak zajímavé srovnani:
závod LOS: 6 stagi, celkem 72 ran, 1000Kč
Závod IPSC: 12 stagi, celkem 232 ran, 1200Kč

No nevím, za takové peníze bych na LOS přestal jezdit úplně a radeji za stejnou cenu jel na mnohem vetsi a zábavnější závod... :-)

EDIT: Ještě to rozvedu, ale jen lehce, nechci zakládat nějaký flame nebo tak. Ale řekl bych, že LOS právě vyplňuje svoji "díru na trhu" tím že závody jsou malé, na málo ran a za malé peníze. Kdo chce do závodění dávat dost peněz a času, stejně nakonec ujede do IPSC. Závody tam jsou větší, delší, je tam mnohem mnohem tvrdší konkurence a je tam méně pravidel a regulí, o kterých by se všichni dohadovali. Navíc v LOSu je pravidlo max. 12 ran na situaci. V IPSC je na 12 ran jen půka situací, třetina jich je na 24 a ta zbylá šestina jich je pak na 32 ran. Navíc na klubových závodech lvl1 se toto pravidlo nedodržuje a staví se víc těch dlouhejch stagí, aby si všichni hodně zastříleli.

Suma sumárum si myslím, že LOS by měl zůstat takový, jaký je. Malé závody na málo ran a za malé startovné. Je to ideální odrazovací můstek pro lidi, co chtějí získat bezpečnostní návyky a pak pokročit dál (nebo nepokročit a mít to prostě jako příležitostnou zábavu). Pokud bys navýšil startovné (a s ním třeba i služby nebo počet stagí), začneš se dostávat do teritoria sportovnějších disciplín jako je IPSC a to srovnání prohraješ a lidi to přestanou střílet (kromě teda těch tacti-cool obrankářskejch zabijáků, co "sportovní" střelbu neradi :), ale to je zas jiná kapitola:) ).



jjjhe
Příspěvky: 109

Příspěvek#32 » sob 2. čer 2018, 20:10

Prosim jak stahnu tu prilohu? mam tam kurzor s otaznikem...
Jinak ke zvyseni startovneho, viz auta - nejakych super drahych aut jsem si tedy nevsiml...nekolik Dacii, Fabie, Mondeo... mozna jedno 5er BMW, ale rozhodne tam bylo vic normalnich aut. Za 1000 kc malokdo pojede strilet 72 ran, jak psal kolega prede mnou.

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#33 » sob 2. čer 2018, 20:43

Hele ten návrh na zdražení se týkal čistě jen Čelákovic a to proto, že je prostě o tenhle konkrétní závod obrovský zájem. Rozhodně bych z toho nic nevyvozoval na LOS jako celek. Já byl při registraci pomalej, tak jsem dneska seděl doma, ale dal bych klidně i 1000 Kč, abych mohl závodit.



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#34 » sob 2. čer 2018, 20:46

výsledky na webu



jjjhe
Příspěvky: 109

Příspěvek#35 » sob 2. čer 2018, 20:49

Přílohu už mám - musí se z fóra, nikoliv ze stránek závodu. 1000 Kč je za 72 ran prostě moc. Čelákovice jsou oblíbené, protože jsou blízko Prahy. Ja ale dnes dostřílel v 13:30(ano, na poslední stagi jsem šel první, tak řekněme ve 14:10 střílel poslední), takže si myslím, že navýšení počtu závodníků na cca 80 lidi = 13-14 ve squadu posune konec na 16:00 hod a to je pořád v pohodě.



Hrejsek
Příspěvky: 2

Příspěvek#36 » sob 2. čer 2018, 21:57

Shrnu argumenty proti zdražení:

1. Je nesmysl přibližovat cenu k ISPC, protože ISPC je za ty peníze daleko lepší a o LOS by pak nebyl zájem.
2. Pořadatelé to dělají rádi a nechtějí si z toho dělat byznys.

Snad jsem nic nepřehlídl, ale nic jiného teď tady nevidím. Odpovědi jsou opravdu velmi lehké:

Ad 1: Jestli je nějaký závod za dvě minuty po otevření registrace obsazen, tak opravdu nemá cenu řešit, že o něj nebude zájem - do toho mají Čelákovice fakt hodně daleko a jestli pár lidí odpadne, tak to věci jenom prospěje.

Ad 2: Jak už jsem psal - tomu rozumím, pojďme to tedy dát na charitu, ať je to kromě zábavy i trochu užitečný.



Iza
Příspěvky: 93

Příspěvek#37 » sob 2. čer 2018, 22:11

jjjhe
- organizatori, rozhodci a spol jsou taky lidi :-) neni to sranda celou dobu udrzet soustredeni, pohlidat, aby se vsem merilo stejne, dozorovat zacatecniky (ktery si ani neprectou pravidla :-( ) prodlouzeni o dalsi 1-2h je dalsi unava navic (diky tem zavodnikum, kteri nam pomahaji lepit/stavet poppery)
- to, ze nekdo dostrilel po 14h neznamena, ze tim to pro nas konci :-) my tam kmitame pred i po zavode (diky tem, kteri pomahali s uklidem)
- 14 lidi ve squadu - ono se to nezda, je to jen narust o par lidi, ale lidi budou zas prudny, ze to trva dlouho...
Proste se vsem nezavdecite :-)
Dalsi vec - registraci jsem zaspala. Ale nebyl problem se dostat do R squadu :-) Pravda, pak to holt neni flakarna :-) Ale jeste porad mam chut to delat, proste proto, ze me to bavi. Pravda, tak nejak cim dal mene... (tipla bych, ze na tohle umrely treba Dobrany, byvaly tam fajn LOSy)
Hrdy majitel Prditka - Hnujdaje Getze :-)



mholec
Příspěvky: 18

Příspěvek#38 » ned 3. čer 2018, 07:37

Díky za super závod. Ke komentářům co tu jsou: můj pohled se na to trochu liší. LOS je "lidová" obranná střelba, jak bylo naznačeno a nemá moc smysl se snažit dělat druhé / malé / jakékoliv IPSC. Pokud se bavíme o Čelákovicích, tak 10 ran a dost už je tak dost specifická soutěž, že by to mohlo být dotaženo k dokonalosti a vyloučil bych z velké pistole všechny ty dlouhé kanony, které nikdo ve skutečnosti nenosí a když už ano, tak cestou na IPSC závod. Mně to může být jedno, střílím malou pistoli, ale přijde mi škoda, že střelci s kompaktem musí ve velké pistoli soutěžit se Shadow 2 atd. S tímto omezením by množství střelců bylo také menší a soutěž pro některé střelce zajímavější. LOS by měl být i do jisté míry onboarding pro nové střelce (i když spíše klubovky). Zrovna včera bylo na závodě plno nováčků a myslím, že když viděli na stagích IPSC střelce, mohlo to leckomu snížit sebevědomí a odradit ho to od další účasti na závodech. Mě by osobně vůbec zajímalo, proč někdo, kdo střílí IPSC L2 + jede na LOS (s IPSC speciálem). Teorii na to mám a většina LOS střelců myslím také.



Ptak
Příspěvky: 872

Příspěvek#39 » ned 3. čer 2018, 08:07

Prosím ukončete nesmyslnou debatu o zdražování. Diskutujte o tom jinde a ne pod tímto závodem. Žádné zásadní zdražování a ani navyšování kapacity u závodu 10 ran a dost nebude. To spíše uvažuji o přesunu do kategorie klubový závod, kdy se možná dostane více prostoru pro nováčky a umožní nám to více experimentovat. A na závěr zopakuji svou myšlenku uvedenou zde již dříve. Pokud vidíte takový zájem o zavody v okolí Prahy, udělejte další závod.



Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 86

Příspěvek#40 » ned 3. čer 2018, 09:26

mholec píše:Díky za super závod. Ke komentářům co tu jsou: můj pohled se na to trochu liší. LOS je "lidová" obranná střelba, jak bylo naznačeno a nemá moc smysl se snažit dělat druhé / malé / jakékoliv IPSC. Pokud se bavíme o Čelákovicích, tak 10 ran a dost už je tak dost specifická soutěž, že by to mohlo být dotaženo k dokonalosti a vyloučil bych z velké pistole všechny ty dlouhé kanony, které nikdo ve skutečnosti nenosí a když už ano, tak cestou na IPSC závod.


Zajímavý pohled na věc musím říct.
Tahle debata proběhla u LOSu již milionkrát a vždy někdo vytasí argument, co lidi ještě nosí nebo nenosí. A jak již mnohokrát bylo zmíněno, spousta LOS střelců vůbec v civilním životě něnosí vůbec :)....

mholec píše:Mně to může být jedno, střílím malou pistoli, ale přijde mi škoda, že střelci s kompaktem musí ve velké pistoli soutěžit se Shadow 2 atd.

Jinak z pohledu IPSC bych rád zmínil, že v současnosti je nejpopulárnější divizí IPSC divize Production, kde kanony jako třeba Glock 34 nejsou povoleny. Závodí se jen s pistolemi na tomhle seznamu bez téměř jakýchkoliv úprav. Já to střílím s obyčejným Glockem 17. A moje zkušenosti jsou takové, že zbraň je asi tak 0.000001% rozdílu ve skóre. Při vší úctě, na závodě jako byl ten včerejší nehraje vůbec žádnou roli, jestli máš Shadow 2, CZ 75D Compact nebo Glock 34. Tohle je oblíbený argument u většiny střelců, kteří se tomu zas tak moc nevěnujou. Ve skutečnosti mistři světa v IPSC (v Productionu, bylo jich celkem 6) měli tyto zbraně: 2x Glock, 2x ČZ (jednou Shadow 1 a jednou 75 myslím) a 2x Tanfoglio. Tedy vidno, že o zbrani to není....je to o rukách (a hlavě). Prosím přestaňte vytahovat argumenty "závodních pistolí" proti "kompaktům". Jsou to nesmysly.

mholec píše:Zrovna včera bylo na závodě plno nováčků a myslím, že když viděli na stagích IPSC střelce, mohlo to leckomu snížit sebevědomí a odradit ho to od další účasti na závodech. Mě by osobně vůbec zajímalo, proč někdo, kdo střílí IPSC L2 + jede na LOS (s IPSC speciálem). Teorii na to mám a většina LOS střelců myslím také.


Já zas mám teorii o tom, proč lidi říkají takovéhle nesmysly, místo aby ocenili um svých protivníků a inspirovali se k tomu, aby na sobě zamakali.....

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#41 » ned 3. čer 2018, 12:52

Tak tak... Nářků že to vyhrál zase ten s tím IPSC speciálem jsem v minulosti zažil miliony.. Jestli je řeč o včerejším vítězi, tak ano, střílím CZ 75 TS ale těch je mezi střelci LOS více. Jestli proto že na tom mám oranžové střenky a jinou pojistku je to více "speciální" :lol: tak to jsem opravdu nevěděl a za tuto nesportovní výhodu se dodatečně omlouvám a stydím se :oops: .V minulosti jsem střílel s pistolí Shadow (první generace) a už tenkrát se objevovali názory že to je už moc IPSC pistole, přesto že je to jen CZ 75 s lištou pro baterku (a navíc jsem ji cca 7 let nosil). K mé zkušenosti s IPSC vyšších Levelů... to mě taky pobavilo :lol: . V životě jsem nebyl na závodě IPSC vyšší než L 1. Takže fakt si netykám s Grauflem a podobnými hvězdami. na klubovkách IPSC si vždy považuji za slušný výsledek nad 60%.

Ale pojďme do historie a porovnejme výhody IPSC "speciálů"
Před lety se v LOSu na čas zjevil, tehdy mladíček, nějaký Jakub M. a s pistolí G 17 nám všem hezky natrh prde*
, speciál nespeciál..

Loňský ročník: vítěz poháru Shadow 1, druhé místo Glock 17.
Ročník 2016 totéž
Ročník 2015 první místo STI Edge, druhý Shadow 1 možná TS už si nejsem jistý, třetí Glock 17
Ročník 2014 První G 17, druhý Shadow, Třetí G 17
atd....

No a vraťme se do současnosti a třeba zrovna k včerejšímu závodu. Klikněte si na výsledky napříč divizemi. Ejhle :shock: na situaci č.6. si drobný říční korýš vytřel pr*el se všema "IPSC speciálama" přesto že střílí s G 43 a rozhodně už není ve věku že by mohl fyzicky konkurovat 20ti až 30ti letým borcům.
To samé můžete udělat s předchozím závodem v Čelákovicích a opět zjistíte že situaci č.4. vyhrál ňákej trouba :lol: s malou pistolí.

Tááááákže ;) fakt si někdo myslí že je to pistolí ?????

PS: Prozatimní letošní pořadí poháru LOS: HK, G 17, Shadow 2

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#42 » ned 3. čer 2018, 13:44

Jako obvykle... Pár lidí hledá příčinu svého neúspěchu ve zbrani (a kdo je hodně odvážný i ve schopnostech) jiných lidí a ne ve svém vlastním předvedeném výkonu...
To se jako bumerang vrací od chvíle, kdy LOS vzniknul.

Já, když přišel prvně na LOS a viděl jsem tam ty Adamy, Jareše, Dadáky, co už to stříleli léta, tak jsem si rozhodně neřekl "mají lepší bouchačku, střílej IPSC - tak to nemá cenu"... Řekl jsem si: "ku*va takhle se to přece musím naučit taky"... A naučil. Kdo ztrácí sebevědomí pohledem na lépe střílející závodníky, ať nechodí závodit a pěstuje řepu.
Na závody se chodím bavit, pokecat si, užít si to a když už vidím někoho o 1, 2, 3 třídy lepšího než jsem já, mám radost, že můžu někoho takového vidět "při práci".



mamut16
Příspěvky: 39

Příspěvek#43 » ned 3. čer 2018, 14:02

Alberte, tím drobným říčním korýšem myslíš asi mě. Tak jen jediná oprava, střílel jsem to G26, kterou nosím. Ale jinak naprostý souhlas, pistolí to není. Ani tím, jestli má někdo IPSC opasek a podobné věci. Osobně tyhle sportovní věci moc nemusím, ale je to do jisté míry tolerováno v rámci pravidel a jejich výkladu. Z tohoto pohledu byl včetejší závod v pořádku.

Pravidla jsou kompromisem mezi mnoha názory, jak by měl LOS vypadat. I já mám své výhrady, ale jsem vděčný za to, že něco, jako je LOS, vůbec existuje. Pokud chceme tuto otázku řešit, tak to probírejme ve vláknu, kde se řeší návrhy na úpravu pravidel. Tady v tomto vláknu věnovanému konkrétnímu závodu to není nic jiného, než naříkání nad tím, že se někomu nepodařil závod, a hledání chyby někde jinde, než u sebe sama.

Ivo, ještě poznámka k tomu, že uvažuješ udělat z Čelákovic klubovku. Nedělej to prosím, v okolí Prahy by měl zůstat nějaký pořádný pohárový závod, což Čelákovice jsou.



mholec
Příspěvky: 18

Příspěvek#44 » ned 3. čer 2018, 15:01

mholec píše:Díky za super závod. Ke komentářům co tu jsou: můj pohled se na to trochu liší. LOS je "lidová" obranná střelba, jak bylo naznačeno a nemá moc smysl se snažit dělat druhé / malé / jakékoliv IPSC. Pokud se bavíme o Čelákovicích, tak 10 ran a dost už je tak dost specifická soutěž, že by to mohlo být dotaženo k dokonalosti a vyloučil bych z velké pistole všechny ty dlouhé kanony, které nikdo ve skutečnosti nenosí a když už ano, tak cestou na IPSC závod. Mně to může být jedno, střílím malou pistoli, ale přijde mi škoda, že střelci s kompaktem musí ve velké pistoli soutěžit se Shadow 2 atd. S tímto omezením by množství střelců bylo také menší a soutěž pro některé střelce zajímavější. LOS by měl být i do jisté míry onboarding pro nové střelce (i když spíše klubovky). Zrovna včera bylo na závodě plno nováčků a myslím, že když viděli na stagích IPSC střelce, mohlo to leckomu snížit sebevědomí a odradit ho to od další účasti na závodech. Mě by osobně vůbec zajímalo, proč někdo, kdo střílí IPSC L2 + jede na LOS (s IPSC speciálem). Teorii na to mám a většina LOS střelců myslím také.


Vlákno bylo především o zdražování a já jsem psal, že zdražování je nesmysl a když už má dojít k redukci počtu střelců, tak je lepší omezit dle druhu zbraně především proto, že je to LOS a ne IPSC. Narážím na to, že IPSC střelci mají už tak dost akcí a narážím na to, že plno střelců full-size pistoli nenosí, pokud teda něco nosí. Jinými slovy, když redukovat, tak raději takovým omezením aby to byl pořád LOS, než aby to byla předražená akce za 1000 Kč pro pár lidí, co nejsou schopni si sednout v 18 hodin k počítači a vyplnit formulář. Protože kdo chce, tak za 2 minuty se stihne registrovat 4x. Cílem mého příspěvku rozhodně nebylo opět oživovat diskusi na téma "ruce, hlava, pistole" ;) S tím se ztotožňuji. Jen si někdo opět vytáhl z kontextu co se mu hodilo a rozjel svou diskusi o koze.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#45 » ned 3. čer 2018, 17:46

- Pohárový LOS musí ctít pravidla - tudíž nemůže vyřadit nějaké typy zbraní, pokud odpovídají pravidlům
- Proč by někdo, kdo jezdí L3 IPSC nemohl jezdit i LOS?
- Není stejná zbraň o tom, že si prostě nechce kurvit úchop a vůbec všechno, co s tím souvisí (sám jsem kolem roku 2011 a 2012 a pak 2014 střílel IPSC a LOS něčím jiným a byl to hroznej oser)
- Nebo není ta volba zbraně daní tím, že to je prostě jediná vhodná zbraň, kterou na to má?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů