02.06.2018 - Závod LOS: 10 ran a dost - Čelákovický pohár

Kdy a kam za střílením

Moderátor: LOS vedení



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#16 » čtv 3. kvě 2018, 18:52

drevomorka2: jak psal albert vedení LOS není nic společného s pořádáním závodů. Nevím, jaké bývalé pořadatele bych měl oslovit a o žabomyších válkách už vůbec ne. Stačí se podívat na kalendář, tolik závodů před 5 roky nebylo ani náhodou! Kdysi se pořádaly závody ve Vražkově a na Avimu v Praze, ale to byla ta stejná skupina organizátorů. Čekanice jsou v letošním ročníku také zapojeny a občas se LOS střílí na dalších 3 střelnicích. Takže bych nic nevykopával. Ono jezdit na závody a starat se o jejich pořádání je dost rozdíl.
Znovu pro připomenutí, LOS je pouze sportovně střelecká skupina pod LEX. Vše kolem organizace a podpory je za hubičku a ve volném čase. Jestli to někdo umí lépe, rád přenechám ...

Případné další příspěvky do jiného vlákna, toto je závod LOS 2.6.

Děkuji za pochopení



Pajdalek
Příspěvky: 69

Příspěvek#17 » čtv 3. kvě 2018, 20:02

Já jsem stále zvědavý jak dopadne ten pozitivně/diskriminační, dámský 6.squad. :) Třeba se i pro mě uvolní jeden flek??? Nebo se mám zaregistrovat pod dámským jménem??? :)



Ptak
Příspěvky: 872

Příspěvek#18 » pát 4. kvě 2018, 10:11

Ahoj lidi,

těší nás nebývalý zájem o náš závod. Bohužel ale nemohu evidovat náhradníky a zařazovat je do závodu. Není na to vhodný nástroj. Jediná cesta tedy je sledovat, zda se neuvolní nějaké místo a přihlásit se. Dále prosím všechny, kdo zjistí, že se z jakéhokoliv důvodu nemohou zúčastnit o včasné odhlášení. Předem upozorňuji, že lidem, kteří se odhlásí 1-2 dny před závodem nebo se dokonce nedostaví vůbec, nebude v budoucnu umožněno se hlásit na závody bez platby startovného předem. Již jsem toto opatření musel uplatni několikrát. Děkuji všem za pochopení.
Dámský squad bude otevřen někdy příští týden a pokud v něm zbude místo, nic nebrání k přihlášení do něj.

A ještě k počtu závodů. My opravdu více závodu dělat nemůžeme. Máme pracovní a jiné povinnosti a omezený čas. S LEXem to nemá nic společného. Ten vytváří podmínky a to dělá dobře. Je to jen o osobní ochotě cca 3-4 lidí takový závod LOS vymyslet a postavit a dalších 15-20ti, kteří se přidají jako rozhodčí a pomohou ten závod vůbec zrealizovat. Těmto lidem a jsou to v případě našich závodů Čelákovicích v podstatě stále stejní nadšenci, moc děkuji!

Velmi rád ale pomohu novým organizátorům radou, jak takový závod udělat ;) Myslím, že za ta léta už mám dost zkušeností a jsem schopen usnadnit případnému zájemci začátky a vyvarovat se některých chyb a omylů :) Takže pokud je vás pár nadšenců a máte dostupnou střelnici, kde je povolena střelba z plochy, nic vám nebrání začít. LOS vám dá terče a medaile a já cenné rady.

Ivo Strnad
ředitel závodu

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#19 » sob 5. kvě 2018, 15:05

Ptak: Když nemůžete přidat závody a poptávka převyšuje nabídku, tak základní ekonomická poučka říká, že je třeba zvýšit cenu. :-) Dejte startovné za 900/1000 Kč LEX/neLEX a uvidíte, jestli ten přetlak poptávky trochu opadne. Pokud neopadne, tak to aspoň bude finančně motivovat nějaké další pořadatele udělat závody přímo v Čelákovicích, nebo v blízkém okolí Prahy. ;-)



Prcek
Příspěvky: 291

Příspěvek#20 » sob 5. kvě 2018, 21:02

Zaprvé souhlasím s Ivem na situaci, vystihl to přesně a trefně, podobně jako Pavel a Marek. Názory na rozšíření kapacity se opakují každý rok a když je nadneseno, že závody může dát dokupy každý, kdo tomu obětuje čas a nervy, tak volání opadne.
Zadruhé mi připadá zcestný nápad na zvýšení startovného. LOS je primárně určený pro "lidové" masy, jak už sám název napovídá. Jde o to, aby si zastřílet mohl kdokoliv a cesta zvyšování startovného tomuto smyslu jaksi neodpovídá. Zájem prostě je, je to dobře a nemyslím si, že zvýšení startovného podnítí další organizátory k akci. Martin

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#21 » ned 6. kvě 2018, 16:36

Zcestné je myslet si, že se ty tzv. "lidové masy" dostanou na závody, když kapacitně nestačí ani zapáleným nadšencům.

Pokud by na startovném pořadatelé vydelali tolik, že by se jim ekonomicky vyplatilo být spíše na závodech než si napr. hodit víkendovou směnu v práci navíc, nemám strach že by se to neodrazilo na zvýšeném počtu závodů.

Jinak tu samozrejme muzeme na forech apelovat na filantropy mezi nami a doufat, ze zavody nekdo usporada...tomu ale moc nevěřím, půjde maximálně o jednorázovou akci.



Ptak
Příspěvky: 872

Příspěvek#22 » pon 7. kvě 2018, 12:35

Vážení kolegové střelci, zvýšení startovného rozhodně neplánujeme. Neděláme to pro zisk. Ze stejného důvodu u nás také nikdy nebudou squady s kapacitou 14-15 nebo i více střelců. Drahých závodů je celkem dost jinde :lol:
Určitě vidím prostor pro další závody LOS v okolí Prahy a divím se, že se nikdo nechce chopit příležitosti :shock:



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#23 » stř 9. kvě 2018, 18:10

Díky Ivo, to se budu mít ;) .

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#24 » stř 16. kvě 2018, 15:37

"CHCI, ABY TO BYLO KVALITNI, LEVNE, DOSTUPNE, RYCHLE, VYSOKOKAPACITNI"...
A pak jsem se probudil a a ta utopie se rozplynula...
Proste nemuze mit clovek vsechno. Ani cesky strelec LOS nemuze mit vsechno.
Auto na jednicku taky zrychluje lepe nez na 6ku, ale na 6ku dokaze jet rychleji... Ale nikdy oboji najednou.

Je prece uplne jedno, jestli LOS, IPSC, IDPA, nebo drbani na prdeli...
Kdyz je to blizko, za rozumny penize a dobre to funguje, bude to za 2 minuty naplneny, at se to jmenuje jak chce.

Pokud se toho kluci z HT zhosti dobre a rozjedou IDPA ve stejny kvalite, jako je rozjety LOS, bude to lautr totez... Bud bude zavod blizko, bude mit rychly spad, bude za nizke penize - pak bude brzo zaplneny, nebo neco z toho mit nebude a bude sance se hlasit dele.

Mimochodem - ja klukum z HT preju, aby se jim IDPA rozjelo... Okruh poradatelu LOSu je jaksi omezeny, lidi radsi kecaj, nez makaj a poradaj... Kluci maji zase jine kontakty, dokazou motivovat jine poradatele a celkove pribude zavodu.



Ptak
Příspěvky: 872

Příspěvek#25 » úte 29. kvě 2018, 21:00

Volné místo ve sq 6



Ptak
Příspěvky: 872

Příspěvek#26 » čtv 31. kvě 2018, 10:00

Průběžné výsledky poháru viz příloha. Pokud najdete nějakou chybu, dejte vědět do SZ. Pány Špačky Jiří moc prosím o upřesnění, komu mám započítat výsledek z prosince 2017 u jména Špaček Jiří (do SZ). Také prosím seniory, kteří chtějí být vyhlášení v této kategorii o tuto informaci. Aktuálně jsou senioři, které znám z minula, zvýrazněni šedou, ale je možné, že jsem na někoho zapomněl.

Na viděnou v sobotu
Ivo

Celak pohar 2018 vysl.xls
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Ptak
Příspěvky: 872

Příspěvek#27 » pát 1. čer 2018, 08:39

Opraveno pár chybiček a doplnění snad už všichni senioři.

Celak pohar 2018 vysl.xls
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Ptak
Příspěvky: 872

Příspěvek#28 » pát 1. čer 2018, 19:40

Ahoj lidi, pozor na dopravu. Dálnice D11 je rozkopaná a tvoří se tam dost kolony. Dejte si raději nějakou rezervu na cestu.



Hrejsek
Příspěvky: 2

Příspěvek#29 » sob 2. čer 2018, 16:34

Ad startovné: když se po podíváte po parkovišti, v čem na LOS střelci jezdí, když se podíváte kolik utratili za výzbroj a výstroj, tak startovné 300/350 kaček je opravdu směšné. Rozumím tomu, že pořadatelé nechtějí na akci vydělávat, ale co takhle vybrané peníze navíc investovat do vybavení, do střelnice, nebo do rozhodčích? A když už fakt nebudete vědět co s penězi, tak to prosím dejte alespoň na charitu a pak si tam můžeme vylepit plakát, že jsme alespoň pomohli nějakému nemocnému klukovi nebo jsme to dali na Nadaci policistů a hasičů.. Jestli můžu, tak hlasuji pro minimální startovné 1000 Kč.

Každopádně moc děkuji všem pořadatelům a rozhodčím za dnešní závod.



Ptak
Příspěvky: 872

Příspěvek#30 » sob 2. čer 2018, 17:05

Výsledky dnešního závodu zde:
vysl 2-6-2018 na vyhlaseni.xls


Děkuji všem rozhodčím a pomocníkům za skvělou práci a střelcům za disciplinu.

Hezký zbytek víkendu všem!

Ivo
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů