06.01.2018 - Závod LOS: LOS Čekanice - denní

Kdy a kam za střílením

Moderátor: LOS vedení



ZbraneKvalitneCZ
ZbraneKvalitneCZ
Příspěvky: 1015
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » úte 12. pro 2017, 17:45

komentáře k závodu

06.01.2018
Tábor – Čekanice

LOS Čekanice - denní

http://los.zbranekvalitne.cz/zavody/949/



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#2 » stř 3. led 2018, 19:39

Veřejná výzva - pojďte někdo ještě do MRe, ať pro změnu máme divizi. Co Ty, Míro, nevyvětráš SW 36? ;)



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#3 » čtv 4. led 2018, 21:18

Nojo, tak to bude zajímavé. Asi budu muset stejně jako Honza vzít Re, aby jsme měli aspoň nějakou bubnovou palbu :-).



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » pát 5. led 2018, 12:14

Budu mít volno v autě, tak pokud by se chtěl někdo svézt z ústí nad orlicí, popřípadě dál na trase (Litomyšl, Hlinsko), nechť se ozve.



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » sob 6. led 2018, 17:24

Škoda že dojem ze závodu kazí zjištění, že ho bylo možno absolvovat bez náznaku skrytého nošení i na situacích, kde bylo skryté nošení vyžadováno.



Vajty
Příspěvky: 3

Příspěvek#6 » ned 7. led 2018, 06:39

Ještě smutnější bylo, že rozhodčím to bylo jedno.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#7 » ned 7. led 2018, 12:19

Mohli by jste to nějak konkretizovat ? Pískal jsem na pětce a nejsem si vědom že bych někomu umožnil neskryté nošení.



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#8 » ned 7. led 2018, 14:51

Já jsem na 1 několik střelců nechal převlékat do delších svršků a bohužel reakce byla překvapivá, že to zatím nikomu nevadilo. :(

Uživatelský avatar
Raynoer
Příspěvky: 7

Příspěvek#9 » ned 7. led 2018, 17:05




martin kovar
Příspěvky: 55

Příspěvek#10 » ned 7. led 2018, 17:34

Ahoj kluci.nevím kdo je Vajty a kdo Xerxes.Docela by mě zajímalo kolikátý jste oba skončili?oba vás asi rozčiluje,že vás někdo přestřílel a asi i holka.A rovnou se zeptám proč neděláte rozhodčí když vás to tak rozčiluje??myslím,že to děláme protože nás to všechny baví a né proto aby jsme si to kazili víkendy.



Jiří Ivan
Příspěvky: 19

Příspěvek#11 » ned 7. led 2018, 18:45

Je škoda, že se někteří zkušenější závodníci v honbě za nejlepšími výsledky nedrželi pravidel, místo aby šli příkladem začínajícím střelcům, jako jsem třeba já :-)
Třeba částečně odkrytá zbraň kvůli vybavení vhodnému spíše na ipsc, než na skryté nošení by mi třeba až tak nevadilo a jestli pistoli takto slečna denně nosí, tak to klobouk dolů. Suchý nácvik v některých situacích (boxovaní do pytle před řešením situace, šlapání na rotopedu - když se kontrolovaly terče), i zapnutá svítilna v pouzdře už podle mě není úplně to pravé ...
Ale je to závod. Takže se podle mě očekává dodržování pravidel LOS.

Pokud by to bylo jen tak pro zábavu, prostě jen trénink na střelnici.... tak to nikdo Martine řešit nebude :-)



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » ned 7. led 2018, 20:48

martin kovar: Smyslem mého příspěvku nebylo útočit na daného střelce nebo střelkyni, ale dát zpětnou vazbu organizátorům právě kvůli tomu, aby se příště nikdo necítil znevýhodněn a užili si to opravdu všichni (jak říkáš). K tomu přece zpětná vazba slouží ne ;-).
Upřímně, na jednu stranu by mi to mohlo být šumafuk, protože jezdím uplně jinou divizi, takže kvůli nějakému pošramocenému egu jsem to nepsal (jak naznačuješ). Ale jednou jsou daná určitá pravidla a ta by snad měla platit pro všechny. Nebo se pletu?



Sly
Příspěvky: 109

Příspěvek#13 » ned 7. led 2018, 20:52

Ahoj,
děkuji organizátorům, rozhodčím a pomocníkům za uspořádání závodu a za jejich práci. Vím, že byl trochu problém se zajištěním rozhodčích/pomocníků, ale na konečný výsledek (denní) to nemělo žádný vliv a svou práci odvedli perfektně.

Rád bych, ale vyjádřil trochu smutek nad "střeleckým zážitkem". Toto není hanění něčí práce, je to jen názor, srovnání, osobní pocit, no prostě feedback. Feedback je dobrý, někam nás posouvá. Na jiných pohárovkách - Svitavy, Mor. Třebová, Olomouc, Oblekovice nebo Hodonice se mě většinou Jirka nebo Jindra zeptá... "Tak jak se ti to líbilo, situace dobrý, užil sis to?". Ať můj výsledek byl jakýkoliv nebo moje prasení maximální, tak jsem byl vždy spokojen, užil jsem si to a stálo to za to tam jet. Tady mám takový smíšený pocit za nedotažení, takové jen hrk hrk něco.

2 hodiny jízdy v autě (uff), začátek (registrace) v příjemných 9:30, start krátce po 10 hodině, startovné 450/400,- (trochu vyšší), mají tu normální záchody SUPER, teplá klubovna s občerstvením SUPER, povrch střelnice tragické blato a voda.. situace nebudou moc na pohyb (co se dá dělat, holt takové jsou podmínky).
Situace 1 .. zajímavá myšlenka, někteří mohou brblat (nejen na špinavou bednu). Je tu i přeběh a kryje se za 60cm širokou OSB deskou (cože?) a vzadu ty terče jsou dost široko. Když tam stojím, tak vidím na pravé i levé terče. Druhá deska je dokonce z části v rygólu (kromě blata i další omezení postoje).. výsledek jsou procky za nekrytí pro mnohé právě u této druhé desky. To jste tam ty desky nemohli dát 2 vedle sebe? HonzoK zrovna tvoje krytí bych tam rád viděl :-). Takto tam rozhodčí museli hooodně mhouřit oči.
Situace 2 .. blato, přeběh, terče nějak.. proč se tam hází tím granátem do toho blata? Nešlo vymyslet jiný "spouštěč". Navíc ten granát se háže směrem k "písku". Příště ten písek mohl být v místě kde se pohybovalo (tam nebylo ani zrníčko a spouštěč mohl být na stole). Kulisa k legendě byl jen ten granát.. na jiných zmíněných lokacích by si s tím více vyhráli.
Situace 3 .. 10x zaboxovat, odložit rukavice a 6x rychle na 3 metry čistý terč. Vážně? Proč zrovna 10x.. dyť to nejde spočítat, moc bouchnout nebo jen pohladit? Pokud to nejde exaktně měřit (jako třeba dřepy v Hodonicích), tak se přece dělá, že během boxovacího tréninku (mimochodem tak byla i legenda!) dojde ke spuštění timeru a pak se až střílí. Tedy opravdu nějak bouchám (žádné hlazení) a obvykle někdě mezi 4-8 úderem píp, terče s tričkem a situace je luxusní a pro všechny stejná.
Situace 4 .. špatný, špatný.. Štěpán měl sice tematické lyžařské brýle :-), ale to nebylo záměrně. Jen 3 železa jen tak? Nemohly tam být aspoň 4, něco co se kýve, něco trochu kryté aby byl na těch bobkách nutný pohyb (podřep/vyklonit)? Stage na 3-4 sekundy si myslím není to pravé ořechové. Jestli se chtělo na této 2stage šetřit s časem, aby nebyla zácpa, tak toto bylo už na kost.
Situace 5 .. toto je snad jediná stage, kde nemám žádnou připomínku. 6 želez, neterče, přiměřená vzdálenost, šlapání - podmínky pro všechny stejné.. ideální stage pro tento povrch.

13:30 odjíždím. 2 hodiny tam, 3h střílení za 4kila na "levných" stagích a 2 hodiny back. Když porovnám investici času, peněz a energie versus kvalita zážitku, tak jsem nebyl v kladné hodnotě.

Prosím nekamenujte mě, jen jsem vyjádřil svůj názor, se kterým nemusíte souhlasit.

Ještě jednou díky a příští návštěvu ještě zvážím.



martin kovar
Příspěvky: 55

Příspěvek#14 » ned 7. led 2018, 22:23

To že pravidla platí pro každého stejně pochopitelně souhlasím.Ale to,že někomu kouká kousek pistole z pod bundy bych neviděl jako problém.To mě osobně spíš vadí používání laserů a to že pořadatelé a rozhodčí,kteří staví závody a pískají se započítávají do závodů.(ale to je na všech závodech a střelnicích)



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#15 » ned 7. led 2018, 22:41

martin.kovar: k používání laserů byla debata, ale doporučení rady LOS bylo umožnit použití v rámci zákona o zbraních, protože se jedná o povolený doplněk.
K účasti pořadatelů a rozhodčích mohu jen uvést, jestli si myslíš, že někdo bude ochoten strávit 2 dny přípravou a organizací závodu bez toho, že by si nemohl vystřelit, tak si to můžeš zkusit sám. Ono střelit závod jako rozhodčí před vlastním závodem, není taková sranda a pohoda. Druhá věc je mylná představa, že rozhodčí staví závody. To je záležitostí několika jedinců-organizátorů, nikoliv všech rozhodčích, kteří pískají daný závod. Jediný problém může být u tajných situací, ale i na to pravidla pamatují.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů