28.07.2018 - Závod LOS: Svitavská obranka

Kdy a kam za střílením

Moderátor: LOS vedení

Uživatelský avatar
aifel
Příspěvky: 72

Příspěvek#16 » ned 29. črc 2018, 19:55

SlashKO píše:Ahoj
Díky za super závod.
Je velka skoda, ze posledni LOS ve Svitavach, zase o jedno misto blizko mene.

Kdo řekl že je poslední ? :-)
Naposledy upravil(a) aifel dne ned 29. črc 2018, 19:58, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
aifel
Příspěvky: 72

Příspěvek#17 » ned 29. črc 2018, 19:56

:shock:

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#18 » ned 29. črc 2018, 20:13

Prý to říkal ředitel závodu hlavní rozhodčí a že s los končí a že bude dělat ipsc. Dále Na vlastní uši při briefing jsem od něj slyšel že je ve Svitavách poslední.



pavla74
Příspěvky: 36

Příspěvek#19 » ned 29. črc 2018, 22:22

Zdar a sílu střelci,
děkujeme za Vaši účast, za pomoc v situacích a při rozebírání.
Velká pochvala touto cestou patří rozhodčím a pomocníkům. Bez nich by závod nemohl fungovat a jsem velmi vděčný za tu náročnou práci, kterou odvedli.Dokonce někteří z nich odjeli bez odměny (spíše pozornosti), peníze budou předány do klubové kasy.
Do budoucna s obrannou střelbou ve Svitavách nepočítám dám přednost svobodnému řešení situací podle pravidel IPSC.
Možnost závodů ve Svitavách by byla nedělní klubovka podle pravidel IPSC, 3-5 závodů za rok s možností seriálového hodnocení.
Malá potíž by byla jen v kategoriích zbraní. V IPSC je jiné řazení, kde malá pistole nebo malý revolver neexistuje i já jsem musel změnit zbraň, abych mohl být v kategorii Standart, protože jsem byl s jednočinným shadowem nezařaditelný, ale nyní po nějakém tom omylu při výběru zbraně už jsme si na sebe s jinou pistolí zvykli.
Ještě jednou děkuji za Vaši přízeň a s přátelským pozdravem Jindřich Mařák z Koclířova.

Uživatelský avatar
vosicz
Příspěvky: 132

Příspěvek#20 » pon 30. črc 2018, 01:18

Ahoj,

v první řadě díky všem za super závod.

Leží mi od soboty v hlavě vyhodnocení jedné situace a jako začátečníka by mě zajímaly názory/zkušenosti ostatních. Předem zdůrazňuji, že nejde o protest, ten bude až příště a na místě :mrgreen:

První část Stage 3 - 2 terče, pod nimi 2 neterče, mezi nimi kulatý kovový kývací neterč (dále jen neterč) a po stranách 2 gongy, kdo byl, určitě si hned vybaví. S vlastním řešením této části jsem byl celkem spokojený až do vyhodnocení, kde jsem zjistil, že je spadlý kývací neterč, což překvapilo mě i min. jednoho rozhodčího. Někdo na místě komentoval, že na něm jsou jen 2 zásahy, které už tam byly, že něco cinklo, když jsem střílel na terče a já nechápal, že jsem trefil oranžový kus železa a nic neviděl ani neslyšel. Jsem ale začátečník, tak jsem si v tu chvíli řekl, že jsem ho prostě asi nějak sundat musel, když je na zemi, podepsal scoresheet a šel :cry:

Doma pak koukám na video, jak v druhé části této stage střílím z okna, v dálce se pořád kývá neterč :shock: a o chvíli později padá :o

Takže fakta:
-něco údajně cinknulo při střílení na terče
-kývací neterč jsem zjevně z boxu se sword-holsterem netrefil, protože se kýval ještě dobu potom, co jsem ho opustil
-neterč je po dostřílení situace spadnutý
-na neterči není stopa po mém zásahu
-na videu neterč padá během střelby na kovy kolem vykukovačky (netuším, na jaký jsem střílel zrovna v tu chvíli, kdy spadnul)
-nejsem tak levý, abych na tu vzdálenost strhnul o metr výš (fakt ne :D) a trefil cca 35m daleko 20cm kov v pohybu přesně do místa jednoho ze 2 hitů od předchozích střelců, nebo to samé udělala střela, která s dostatečnou energii prošla skrz minimálně 2 pneumatiky a odrazila se od hlíny

Moje racionální vysvětlení tedy je, že jsem v první části nejspíš trefil držák neterče, který částečně uvolnil samotný neterč a ten později nakonec vypadl z držáku, nebo spadl sám úplně bez mého přičinění. NE-T +10s, které jsem dostal a podepsal, by měly být podle pravidel za zasažení neterče, nikoliv za jeho „shození”, nebo samovolný pád a tak by mě zajímalo, jak příště argumentovat ve stejné nebo podobné situaci, až si budu naprosto jistý, že jsem spadlý neterč netrefil a zároveň se nebudou přestříkávat hity od předchozích střelců?



pavla74
Příspěvky: 36

Příspěvek#21 » pon 30. črc 2018, 11:25

zdar a sílu,
spadlý neterč mohl být po zásahu tyčky, držáku, protizávaží nebo odrazem koule, kamenem. V tuto chvíli je pozdě na rozhodnutí. Vždy řešit hned na místě.
Snažíme se vždy střelci vycházet vstříc.
Takže do budoucna pokud jsi jistý, že jsi ho nezasáhl a případně máš důkazný materiál, nepodepisovat svůj výsledek a podat protest u hl. rozhodčího.
V reálu jsi však vždy zodpovědný za své koule a i za odraženou přebíráš odpovědnost.
S přátelským pozdravem Jindřich Mařák z Koclířova

Uživatelský avatar
aifel
Příspěvky: 72

Příspěvek#22 » pon 30. črc 2018, 18:47

audis píše:Prý to říkal ředitel závodu hlavní rozhodčí a že s los končí a že bude dělat ipsc. Dále Na vlastní uši při briefing jsem od něj slyšel že je ve Svitavách poslední.

Ano pan Mařák s LOS končí,ale to neznamená že LOS závody ve Svitavách končí také. :evil: Budem se snažit pokračovat v jeho stopách a doufáme že nám Jindřich pomůže i když se nebude ůčastnit.



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#23 » pon 30. črc 2018, 19:10

Tim lepe ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů