17.06.2018 - Závod LOS: Den otců v Pelhřimově - Pistole + PDW

Kdy a kam za střílením

Moderátor: LOS vedení



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#16 » stř 27. čer 2018, 11:50

Na ty kovy jsem se ptal na pohárovce v Táboře. Byla tam dost podobná situace, jako zde situace 6 a rozhodčí mi sdělil zhruba to, co jsem psal. Taky jsem tam jeden minul a pak se k němu vracel, nebyl jsem sám, a procedura nebyla.
Jinou situaci bych sem moc netahal, protože byla jiná.
Na situaci 6 se nestřílelo z krytu, střelec byl odkryt proti čtyřem kovům najednou a navíc byly na stejné úrovni. Tudíž by pořadí mělo být jedno..jestli bylo zadání řešit zkraje si už nepamatuju. Takže jestli minul a pak se vracel, na tom vůbec nezáleží.

Jinak je to na situaci 1 a 2. Tam se řešily z krytu a tak, jak se mi odkrývaly. Tady minout a jít dál a odkrýt se proti dvěma terčům je jasná procedura, to je bez debat.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#17 » stř 27. čer 2018, 11:55

Omluva, nějak se to povedlo odeslat 2x :roll:



lysonekdavid
Příspěvky: 39

Příspěvek#18 » ned 1. črc 2018, 19:19

Procedura ale za špatný pořadí terčů být měla v situaci č.2. To je jednoznačný. Já sem jinou situaci netahám (kromě situace č.3 - okno, co není kryt), pouze jsem řekl, že jsem měl sám problém s tím, že mi kov nepadal. (to se stane, když máš přebíjený střelivo, tak že kovy občas nepadají, případně když je špatně trefuješ). Pokud vím, tak jsem situaci 6 ani nezmínil (pokud ano, tak prosím o poukázání, kde jsem tak učinil). Tam to bylo dle pravidel zcela správně a jednoznačně dáno. Střílelo se dle vzdálenosti. Tři řady terčů. Je úplně jedno jestli zleva, zprava nebo jak...

Jinak díky za soukromou zprávu, rád se o ni podělím s ostatníma: od Tomak:" :roll: :roll: :roll: :roll: Ty máš asi velkej problém přiznat vlastní chybu, viď? Ohledně Pelhřimova jsi vlákno radši opustil a hned musíš hledat chyby jinde...případně přebírat postřehy jiných. Jsem rád, že M.T. mám z ruky, protože rozhodčího s takovými neznalostmi bych vážně nerad potkal. Trochu se zamysli sám nad sebou...sebereflexe není špatná věc ;) "
Rád bych věděl, kde jsem udělal chybu? :o Hledám chyby jinde? Řekl bych, že se pouze vyjadřuji k závodům, kterých se účastním. Myslím si, že má smysl pochválit jak organizátory, tak je případně upozornit na některé "nedostatky" případně navrhnout možnosti zlepšení. Já sám jsem rád, když mi někdo napíše, co bych mohl na závodě vylepšit, případně co udělat jinak.

Podle čeho soudíš, že mám neznalosti jako rozhodčí? Jak jsi k tomu proboha došel? Neříkám, že vím všechno dokonale, ale nevím o tom, že bych tady řekl něco špatně.

Chybu jsem vlastně udělal, když jsem dal odkaz na špatný video v prvním příspěvku (strašný to prohřešek).

Veřejně se omlouvám, že jsem přebral postřeh od HawkCZ. Doufám, že s tím je Kuba v pohodě. :lol:.

P.S.: je někdy dobrý se podepsat...

David z Moravské Třebové 8-)



lnemec
Příspěvky: 2

Příspěvek#19 » ned 1. črc 2018, 21:45

Abych to uzavřel, tak má pravdu David. Co se týče řešení terčů, tak na papírový terč stačí vystřelit 2x a je brán za vyřešený. Na první pohled totiž není jasné, jestli terč zasáhnul nebo ne. Kovový terč je ale považován za vyřešený, pokud leží nebo nenávratně padá. Viz. pravidla strana 11., Část II. - Pravidla závodu, 7.Krytí.
Screenshot_20180701-215145.png

O tom co Tomakovi řekli v Táboře tam není ani slovo. Na druhou stranu jestli ti tohle opravdu řekli v Táboře, tak mě to ani moc nepřekvapuje. Jinak co se týče Tomaka samotného, tak nemusíš bejt hned prudérní a mohl by jsi si nechat poradit. Není to potupa a ani to nebolí. Pokud ale tvoje EGO utrpělo a chceš se hned do někoho navážet, tak aby jsme to nakonec nebyly právě my, kdo je rád, že maš M.T z ruky. O to víc si vážím "klidných" závodníků, kteří za namá do M.T. a do Svitav rádi jezdí zas a znova.

Luboš Němec
Moravská Třebová
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#20 » stř 4. črc 2018, 13:33

Ok, pravda je, že se mi v tom videu trochu popletly situace :roll: :roll: :roll: . Vy o voze - situace 2 a já o koze - situace 6. Tam totiž taky někdo kov minul a vracel se k němu. O tom jsem já psal celou dobu :roll: :roll: Tímto doufám je naprosto zbytečná konfrontace názorů zažehnána. To, co jsem se dozvěděl v Táboře, byla situace podobná situaci 6, ne situaci 2. Takže dodatečně omluva, moje blbost, při sledování videa jsem si neuvědomil, kterou situaci zrovna pozoruju. To není žádná výmluva, ale fakt.
No klidně bych za váma, chlapi, do M.T. nebo Svitav klidně přijel, ale ta dálka :roll: :roll: :roll:
Jinak prudérní nejsem, ale díky tomu mýmu kiksu s těma situacema mi výklad pravidel od rozhodčího fakt nešel do hlavy...

"O tom co Tomakovi řekli v Táboře tam není ani slovo. Na druhou stranu jestli ti tohle opravdu řekli v Táboře, tak mě to ani moc nepřekvapuje"
Nevím, co tím myslíš, já byl v Táboře vždycky spokojený...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů