17.06.2018 - Závod LOS: Den otců v Pelhřimově - Pistole + PDW

Kdy a kam za střílením

Moderátor: LOS vedení



ZbraneKvalitneCZ
ZbraneKvalitneCZ
Příspěvky: 1015
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » pát 18. kvě 2018, 14:16

komentáře k závodu

17.06.2018
Pelhřimov

Den otců v Pelhřimově - Pistole + PDW

http://los.zbranekvalitne.cz/zavody/998/



jjjhe
Příspěvky: 109

Příspěvek#2 » sob 19. kvě 2018, 08:51

Ahoj, hlásím se jako náhradník.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » ned 20. kvě 2018, 21:35

Ahoj, taky se hlásím jako náhradník. Stačilo by mi i samotné místo pro PDW - pistolových závodů je vcelku dost (i když na ty vaše samozřejmě jezdím nejraději :D ).



Radhagupta
Příspěvky: 117

Příspěvek#4 » sob 26. kvě 2018, 19:30

Ahojte, bohužel se závodu nemůžu zůčastnit, tak uvolňuji jedno místo. Pevnou ruku a hodně štěstí.



junm
Příspěvky: 8

Příspěvek#5 » pon 28. kvě 2018, 16:25

Pokud by bylo místo tak se hlásím jako náhradník. Děkuji



Pejr
Příspěvky: 27

Příspěvek#6 » pon 11. čer 2018, 08:33

Pokud se neuvolní místo a opravdu moc, moc rádi byste přijeli,
napište den předem na pspelhrimov@gmail.com. Třeba něco vymyslíme...



aerocamper
Příspěvky: 7

Příspěvek#7 » sob 16. čer 2018, 07:09

Z důvodu nemoci prosím o odhlášení ... Díky, Viktor H.



eab
Vedení LOS
Příspěvky: 186

Příspěvek#8 » stř 20. čer 2018, 09:59

Výsledky online.

Pavel



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#9 » pát 22. čer 2018, 11:10

Velmi rád bych poděkoval organizátorům za skutečně povedený závod. Situace pestré, od všeho něco. Za mě opravdu skvěle strávený den. V Pelhřimově jsem byl prvně, ale teď už chápu, proč je tak moc chválen :thumbup:



lysonekdavid
Příspěvky: 39

Příspěvek#10 » úte 26. čer 2018, 21:06

Chtěl bych také poděkovat organizátorům za závod. Měl bych ale pár postřehů. Jelikož se jednalo o pohárový závod, tak by na takovém závodě mělo být dostatek proškolených rozhodčích, aby hodnocení probíhalo dle pravidel LOS. Podíval jsem na následující videa: https://www.youtube.com/watch?v=Y2jp23OlyxY
Jde o video od závodníka který skončil v divizi pistole na 5. místě.
Situace č.3 (čas videa 1:44): kam strčil závodník ruce? - hodnocení měla být procedura za každou hodnocenou ránu.
Dále jsem narazil na další video: tentokrát závodník skončil na 2. místě.
https://www.youtube.com/watch?v=Y2jp23OlyxY
Situace č.2 (čas videa 0:55) závodník řeší část situace zleva. Střílí do kovu ten ovšem nepadá a řeší další kovový terč a pak se až k němu vrací - hodnocení mělo být procedura za špatné pořadí terčů.
Situace č.3 (čas videa 1:44) závodník strká ruce za za zástěnu. Opět procedura za každou hodnocenou ránu. Bohužel žádný z těchto dvou závodníků nedostal ani jednu proceduru.
Myslím si, že na tohle by si rozhodčí měli dávat větší pozor, přece jenom se jedná o pohárový závod a výsledky se počítají do poháru. Bohužel se jednalo o střelce, kteří skončili na prvních místech a tím došlo k poškození několika závodníků.
Nechci zde začínat bouřlivé debaty o tom, kdo je jaký rozhodčí, případně kdo dělá jaké závody, jde mi jenom o to, aby se organizátor(hlavní rozhodčí, rozhodní, závodník) na to podíval, zamyslel se nad tím a případně se z toho poučit do budoucna, ať pak je hodnocení na všech závodech stejné a hodnotí se dle pravidel.
P.S. Kdyby si někdo chtěl vylévat srdíčko na tom že jenom kritizuji a nic nedělám nebo jsem nezrealizoval, tak to s tím nepochodí. Sám jsem aktivní rozhodčí LOS a také organizátor pohárových závodů a vím co to obnáší.
Jinak se těším na další pohárový závod v Pelhřimově.
David z Moravské Třebové 8-)



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#11 » stř 27. čer 2018, 09:21

lysonekdavid - to první video skutečně není od kluka, co se umístil na 5. místě. Na 5. místě se umístil můj kamarád a střílí s Glockem. Zbraň na videu Glock vážně není...
Už v popisu videa na Youtube je jméno majitele. Miroslav Jíša. Ten točil obě videa.
Tolik jen pro pořádek ;)
A co se týče procedur za kovy. Závodník řešil terč tím, že na něj vystřelil. Že ho netrefil je jedno, radost z toho určitě neměl, ale řešil ho. Později se k němu vrátil a trefil. To není procedura v žádném případě. Aby bylo úplně jasno - řešil terče v daném pořadí, první terč, trefa, druhý terč evidentně řešil taky, bohužel netrefil a terče číslo 3 a 4 řešil a trefil taky. Následně se vracel k netrefenému, ale již rešenému a, bohužel, minutému terči. Doufám, že jsem to napsal srozumitelně.
Naposledy upravil(a) Tomak dne stř 27. čer 2018, 09:36, celkem upraveno 1 x.



lysonekdavid
Příspěvky: 39

Příspěvek#12 » stř 27. čer 2018, 09:24

Omlouvám se, dal jsem omylem odkaz na stejné video: jedná se o toto video: https://www.youtube.com/watch?v=nWLmmBr5UiA&t=3s



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#13 » stř 27. čer 2018, 09:41

...jo tak to video už sedí. Ale jestli jsi tu situaci střílel taky, tak víš, že to okno bylo tak vysoko a terč tak blízko, že to jinak, než s rukama v okně řešit nešlo. Střelili to tak všichni.



lysonekdavid
Příspěvky: 39

Příspěvek#14 » stř 27. čer 2018, 10:38

Tomak - docela by mě zajímalo, jestli máš rozhodčího LOS, případně za sebou nějakou organizaci závodů.
Protože jako rozhodčí LOS nemůžu souhlasit s tvým názorem ohledně řešení terče.
Kovové terče se řeší do padnutí. Sám jsem kov na jiné situaci zasáhl několikrát, bohužel spadl až na několikátý pokus. Dokud ho ale nevyřešíš, tak nemůžeš jít na další kov/terč. Pokud kov nevyřešíš do padnutí a jdeš na další terč, tak se odkrýváš proti dvěma terčům, a máš proceduru za každou hodnocenou ránu, protože jsi se odkryl a ten terč tě vidí (ohrožuje tě)!! Je rozdíl terč řešený a vyřešený.
Jinak to je u papírového terče a u terče kovového.
U papíru stačí poslat 2 rány a je vyřešený( i když terč nezasáhneš, ale snažil jsi se jej zasáhnout), ale pokud pošleš na kovový terč 2 rány a pořád bude stát, tak není vyřešený.
A k situaci č.3 Zrádné okno, co nebylo považováno za kryt: Okno bylo tak ve výšce 1,4 metru. Situaci jsem střílel a rozhodně jsem necpal ruce za zástěnu. Nebylo to potřeba. Pokud by to bylo třeba, tak by to byla špatně postavená situace, která by neodpovídala pravidlům LOS. Tady si myslím, že zrovna řešení tohoto terče bylo v pořádku, pouze to rozhodčí neuhlídal. (nedával procedury za prostrkování rukou za zástěnu)

David z Moravské Třebové 8-)



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#15 » stř 27. čer 2018, 11:49

Na ty kovy jsem se ptal na pohárovce v Táboře. Byla tam dost podobná situace, jako zde situace 6 a rozhodčí mi sdělil zhruba to, co jsem psal. Taky jsem tam jeden minul a pak se k němu vracel, nebyl jsem sám, a procedura nebyla.
Jinou situaci bych sem moc netahal, protože byla jiná.
Na situaci 6 se nestřílelo z krytu, střelec byl odkryt proti čtyřem kovům najednou a navíc byly na stejné úrovni. Tudíž by pořadí mělo být jedno..jestli bylo zadání řešit zkraje si už nepamatuju. Takže jestli minul a pak se vracel, na tom vůbec nezáleží.

Jinak je to na situaci 1 a 2. Tam se řešily z krytu a tak, jak se mi odkrývaly. Tady minout a jít dál a odkrýt se proti dvěma terčům je jasná procedura, to je bez debat.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů