22.09.2018 - Závod LOS: Mistrovství ČR v LOS

Kdy a kam za střílením

Moderátor: LOS vedení



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#16 » stř 27. čer 2018, 18:57

Ahoj všem,
omlouvám se pozdější termín vyhlášení, ale čas je něco, čeho mám málo. Kvalifikace je skutečně mírná a je snahou dostat co nejvíce střelců na závod, přičemž kapacita závod je jedním hledisek, které je bráno v potaz. Kvalifikovaných je každý rok více než je oznámená kapacita závodu a ještě se nestalo, že by se naplnila. Jsou i jiné závod, kde se prostě po naplnění kapacity nepřihlásíte, i když byste na závod chtěli. To je skutečnost.

Číkus: Vyhlášení do konce května by vám stejně nepomohlo, protože závody jsou zpravidla obsazené do několika hodin po otevření registrace, takže už v polovině května byste se na zmiňované závody nepřihlásili.
Pokud stojíte o dřívější kvalifikaci, pak si říkáte o to, že bude výrazně tvrdší, protože střelnice nafukovací nejsou a čas určený pro závod také. Pak by se zase našlo spousta kritiků, jak se nemohli umístit z důvodu nerovných podmínek pro všechny, protože se bude střílet za tmy.

Tomak: Znovu opakuji, že kvalifikačních závodů bylo a je přes 30 a dalo se odhadnout na jakém procentu kvalifikační kritérium bude. Vloni bylo vyšší, jen na okraj. Proč tedy to překvapení ze stanovení kvalifikace?

jjjhe: na Moravě jsou Otrokovice, Oblekovice, to beru jako místa dosti vzdálená a hůře dostupná než Svitavy a Mor. Třebová. Ke zbytku se raději vyjadřovat nebudu, protože bych se musel vyjádřit arogantně. Jestli poukázání na omyl pisatele na umístění zmiňovaných míst bereš jako aroganci, tak je něco špatně na Tvé straně.

KarlosP: a to ještě Českou Třebovou přemístili na Moravu :lol:



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#17 » stř 27. čer 2018, 19:25

Pouze za mě: jasně jsem psal, že mi nevadí kvalifikační kritéria, klidně, ať jsou i přísnější. Vadí mi pozdní datum zveřejnění. To je v rozporu s pravidly. A s prominutím, omluva typu nemám čas... :roll: :roll: :roll: A ne kvůli mně. Ale kvůli ostatním. Já splněno mám v pohodě.
Ale diskuse na fórech ještě nikdy nic nezměnila, takže je to tu jen o házení hrachu na zeď...



paradaj
Příspěvky: 26

Příspěvek#18 » čtv 28. čer 2018, 07:25

Úplně nechápu přímou úměru mezi termínem zveřejnění kvalifikačních limitů a jejich náročností. Nehledě na to, že s výší % tu nikdo problém neměl. Šlo o navýšení počtu potřebných závodů a hlavně o to, že k tomu došlo dva měsíce před ukončením ročníku, kdy je tak říkajíc vymalováno.
Vaše omluva je hezká věc, ale všichni kdo k Vám na závody jezdí se musí včas registrovat, včas přijet na závody a na nich dodržovat Vaše pravidla. A většina z nás toho času taky nemá na zbyt.
Pro mě osobně bylo motivaci zkusit si střelit mistrovství s těmi nejlepšími a Vy mi teď vlastně sdělujete, že do poslední chvíle nikdy nebudu vědět, co pro to mam udělat. Nemyslíte, že je to vlastně špatně?



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#19 » čtv 28. čer 2018, 10:31

Já ty závody nepořádám, ale chápu, že to úplně sranda nebude. Hlavně MČR. Ale fakt by bylo dobrý vědět už na začátku ročníku, s čím střelci můžou počítat a podle toho se zařídit. Teď je Mistrovství vypsaný pro 120 lidí. To fakt nebude sranda uspořádat a zvládnout. Albert tu psal, že byly časy, kdy bylo MČR pro prvních 50 v poháru a hotovo. Tak proč to nestanovit pro prvních třeba 80 ? Napevno i pro další ročníky? Nebo co já vím třeba na těch 5 závodů s úspěšností nad cca 60%? Ale prostě napevno ať všichni ví. Co jsem koukal na výsledky MČR třeba loni a předloni, tak nikdy plno nebylo. Není i těch teoretických 120 účastníků zbytečně moc?
Já jsem z končin, odkud mám nejblíž pohárový závod Tábor. 150 km. To není žádná sranda jezdit. Přesto jsem byl v Táboře asi 6x. Jel jsem i do Čelákovic a teď jsem byl i v Pelhřimově. A to je 200km. Ale baví mě to, tak jezdím. A o to víc by mi vadilo, kdybych se nakonec dozvěděl, že mám málo závodů.
Prostě vědět jasný podmínky předem by všem ušetřilo rozčilování, řešení, psaní, stěžování i vysvětlování.



pajapety
Příspěvky: 294

Příspěvek#20 » čtv 28. čer 2018, 11:07

Jako adekvátní trest ke zpožděnému vyhlášení požadavků pro kvalifikaci na MČR navrhuji s okamžitou platností snížit řediteli LOSu mzdu o 15% a navíc bych mu sebral i Vánoční prémie! Souhlasíš Paradaji a vy ostatní? :D



paradaj
Příspěvky: 26

Příspěvek#21 » čtv 28. čer 2018, 11:16

Mno tipuju si, že to dělá za suchý z nosu, takže se trest míjí účinkem :D
Spíš jde o to, aby se ředitel, rada nebo kdo o tom rozhoduje, zamysleli a třeba to příště udělali jinak.
Varianta "ať si pitomci kecaj, stejně si to uděláme podle nás" je z dlouhodobého hlediska cesta do řiti.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#22 » čtv 28. čer 2018, 11:45

přibrzdíme.......

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#23 » čtv 28. čer 2018, 12:15

To sided: prosím Tě, možná by bylo vhodné toto vlákno buď promazat, nebo přesunout do nějakého vlákna "žvanírna na téma kvalifikace MČR LOS" aby časem až zde budou podstatné informace týkající se organizace MČR LOS nezanikla pointa důležitějších informací...



paradaj
Příspěvky: 26

Příspěvek#24 » čtv 28. čer 2018, 13:17

S přesunutím je to dobrej nápad. Podstatná informace je jen ta první od ředitele závodu.
Za mě jsem řekl vše a myslím nic urážlivého, takže moderátor může být bez obav z degradace diskuse. :)



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#25 » čtv 28. čer 2018, 13:28

Takže žvanírna...aha...vypadá to, že střelci LOSu jsou dobrý tak na placení startovnýho a na jejich názory není nikdo zvědavej. Držet hubu a krok...smutný.
No jo no, vedení má vždycky pravdu.
Už taky končím diskusi. A o to asi hned od začátku šlo...

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#26 » čtv 28. čer 2018, 13:46

Tomak: špatně jsi mě pochopil. V žádném případě nechci bránit diskuzi. Ale určitě je zde vhodnější vlákno, tuším pravidla LOS (nebo tak nějak). Jde o to že když sem třeba přibyde nějaká důležitá informace tak by mohla zaniknout v diskuzi o kritériích kvalifikace.
Ohledně "výtěžnosti" LOSu , jak píšeš že střelci mají akorát platit a držet hubu.... to jsi fakt trochu někde úplně mimo. Já mít pocit že mě na LOSech pořadatelé jenom odírají a dělají ze mě blbce, já bych tam snad ani nejezdil ;-)



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#27 » čtv 28. čer 2018, 18:26

Albert : ok, asi jsem se trochu unáhlil...
Ohledně "výtěžnosti LOSu" jsem psal, že to na mě ten dojem dělá, na základě některých zdejších příspěvků, ne, že to tak je. Já mám tu soutěž fakt rád a snažím se něčemu pomoct svým názorem. A o odírání nemůže být řeč. Startovný je přinejmenším fakt lidový ;)



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#28 » čtv 28. čer 2018, 19:11

Tomak: budeš se divit, ale čas je skutečně problém. A hypotéku je potřeba platit. Byly roky, kdy jsem se dostal sotva na 10 závodů za rok a to jsem ještě polovinu pomáhal organizovat.

Snahou stanovit kvalifikační kritérium bylo zajistit střelce s určitou úrovní výsledků, ale protože každý rok vyhlášení kvalifikace bývá problém, asi návrh na určení kvalifikace umístěním v poháru nebo pevným určením procent zvážím a projednám v radě. Trochu problémem je stanovení počtu závodů, když neznáme celkový počet závodů v ročníku, ale s tím si snad poradíme.

paradaj: dost se mýlíš, nejsou to MOJE pravidla, pravidla vznikaly v široké skupině střelců a každý rok je možné navrhnout jejich úpravu. Ale ne způsobem bylo by potřeba změnit, to jsou skutečně jen kecy. Takže je vhodné přispět zodpovědně, dá se to jednoduše na fóru dohledat - návrh konkrétního znění + zdůvodnění. S tím se dá pracovat.

Vše podstatné bylo řečeno a s dovolením předchozí diskuzi skutečně promáznu, protože se netýká přímé organizace závodu mistrovství LOS.



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#29 » čtv 28. čer 2018, 20:40

Pavle a co % (zaokrouhleno nahoru) závodů uspořádaných do konce května ?
Tím by se dalo obejít to, že neznáte počet závodů v ročníku.

Teoreticky by se tak dalo nastavit i kriterium minimálních dosažených výsledků.



paradaj
Příspěvky: 26

Příspěvek#30 » pát 29. čer 2018, 07:09

Coffee: Nikde netvrdím, že jsou to TVOJE pravidla. Vim, ze casem krystalizovala do současné podoby. I tak je pod nima ale někdo podepsaný. O to ale vůbec nejde. Bavíme se tady o rozhodnutí rady, jak jsi sám uvedl a o včasnosti zveřejnění podmínek MČR. Tam už je to poměrně adresné. A bohužel aby se začalo něco měnit, diskutovat je třeba zařvat "chlapci asi je něco špatně"
Rád se diskuse zůčastním a třeba mě napadne něco přínosného.
Spíš jde o to, zda ředitel který řídí a rada, která rozhoduje řeknou jo něco na tom je pojďme se o tom pobavit nebo se zabejčí...
Pokud by to šlo nemazal bych to tady, ale spíše přesunul.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 hostů