22.09.2018 - Závod LOS: Mistrovství ČR v LOS

Kdy a kam za střílením

Moderátor: LOS vedení



Ptak
Příspěvky: 872

Příspěvek#31 » čtv 12. črc 2018, 09:52

Ahoj, také doporučuji zvážit změnit pravidla tak, že kvalifikovaní budou střelci podle umístění v průběžném pořadí poháru. Kritéria budou jasná hned a kapacita závodu také. Udělá se to tak, že se napřed nastaví kapacita mistrovství (např 120 lidí) a pak se stanoví počty pro jednotlivé divize (např 65 Pi, 20 MPi, 10 Re a 5 MRe + 20 rozhodčích). Pak se řekne, kdy je rozhodné datum (třeba 30/7) a kdo bude v daný čas v pořadí do 65., 20., 10. a 5. místa pro jednotlivé divize, je kvalifikován. Počty střelců jsou zde jen jako příklad a podnět pro diskusi. Finální mohou být jiné :-)



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#32 » čtv 12. črc 2018, 16:36

Souhlasím s Ptákem, ale s tím, že počty budou pevně stanovené "nafurt" na kapacitu 120 celkem na 60 Pi 20 MPi 10 Re 10 MRe 20 Rozhodčích. Tu kapacitu můžeme klidně dát na 120 celkem, v podstatě to tak bylo skoro vždycky (reálná účast je ale nižší, protože všichni kvalifikovaní nepřijedou) a MČR se bude pořádat na střelnicích, který této kapacitě vyhovují (rozhodčí prematch, pak 10 stage á 10 střelců nebo 8 stage á 12 střelců je celkem fuk, celková doba trvání závodu bude stejná). Rozhodné datum 30.7. souhlas.

PS: MRe navrhuju počet 10, protože Ptákem navržený počet kvalifikovaných 5 na MRe mi přijde dost nízké z důvodu, že chceme aby i tuto divizi střílelo víc lidí a 5 ks je podle pravidel minimum, aby se vůbec daly udělovat medaile. Chápu že když kouknete do letošního poháru divize Re, tak tam uvidíte víc střelců, ale je to v podstatě optický klam :-) protože když se na závodě nesešla divize MRe (aspoň 3 lidi) tak ti co stříleli MRe byli nakonec hodnocení do divize Re ;-) nebo dokonce MPi/Pi.



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#33 » čtv 12. črc 2018, 18:15

Jen technické upozornění, divize rozhodčích není a rozhodčí jsou mimo kapacitu závodu, pokud tím není myšleno, že i rozhodčí musí být z kvalifikovaných míst. Takže spíše 75 Pi, 25 MPi, 10 Re + MRe. Co takhle?



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#34 » čtv 12. črc 2018, 21:30

coffee: Pravdu máš přecedo... ale ... část rozhodčích vždycky byla na "divoký karty", protože se nějak nedařilo přesvědčit dostatečný počet kvalifikovaných rozhodčích, aby u MČR kašlali na závodění a pískali ;-) takže tvoje počty sedí, ale obávám se, že pak budou chybět rozhodčí. Máme kvalitní rozhodčí, kteří třeba v průběhu roku nestřílí do poháru (nebo jen mimo závod) a nemají odstřílený dostatečný počet hodnocených závodů, atd a to by mohlo způsobit docela velkou komplikaci. Ještě je třeba prodiskutovat. Pokud se rozhodčí nepočítají do kapacity závodu, pak by to bylo tvých 120 kvalifikovaných + divoký karty pro rozhodčí bez kvalifikace z poháru.



Ptak
Příspěvky: 872

Příspěvek#35 » pát 13. črc 2018, 09:24

Přesně tak. Vždy je část rozhodčích "nekvalifikovaná" a mělo by se s tím počítat i do budoucna. S navýšením kapacity MRe na 10 nemám problém.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#36 » pát 13. črc 2018, 13:59

ad kvalifikace - Podle poradi v Poharu jsem to kdysi zavedl ja a problem byl v tom, ze spousta dobrych strelcu nestihala objizdet dost zavodu (a to jich bylo do poharu treba "jen" 7) a na MCR se nakonec dostavali lidi za ucast a ne za vykon... Proto se to vracelo zpet na nejaky mensi pocet zavodu, ale vyssi procenta.
Kazdopadne - zadne pravidlo nedefinuje, jak se kvalifikacni kriterium vyhlasi, pravidla netreba menit... "Kvalifikační kritérium na MČRurčí ředitel LOS nejpozději do 30.5."

ad RO - I divoke karty mohou a nemusi byt soucasti kvalifikacniho kriteria.

Idealne (pouhy priklad na prikladu letosniho roku), pokud reditel do 30.5. vyhlasi:
Kvalifikacni kriterium pro MCR 2018: na MCR se kvalifikuji vsichni, kteri splni XYZ a pokud do 15.9.2018 nebude registrovany dostatecny pocet RO, tak kvalifikovanym na MCR se stava i ten, kdo se prihlasi jako rozhodci a zaroven je drzitelem prukazu rozhodciho LOS.

V pravidlech je to zamerne takhle, aby reditel nebyl svazan pravidly v pripade, ze by bylo malo nebo naopak moc zavodu a ze by to v nejakem na tvrdo nastavenem systemu vyslo bud na 200 nebo naopak jen 30 kvalifikovanych.



paradaj
Příspěvky: 26

Příspěvek#37 » pát 13. črc 2018, 18:16

cmk: No a to nás dostává na začátek debaty neb 18. června Herr ředitel napsal pravidla a kluci sorry dřív sem neměl čas... Takže pokud jste spokojeni s pravidly, tak je aspoň dodržujte.



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#38 » pát 13. črc 2018, 21:51

OK, prodiskutujeme v radě a v nejhorším případě si nastavím budíka na dřív. :?



Guomundur
Příspěvky: 1

Příspěvek#39 » sob 14. črc 2018, 21:24

cmk: Naprostý souhlas. Celé je to o definici toho, co je Pohár a co je Mistrovství. Je-li Mistrovství vyvrcholením Poháru, tak klidně průběžné pořadí z Poháru, ale to pak podlé mého Pohár ztrácí smysl. Podlé mé logiky by Mistrovství mělo být určené pro nejlepší střelce. Pak se to ovšem nekryje s pořadím v Poháru, protože dva závody za 50% se rovnají jednomu vyhranému za 100%... a to je reálně sakra rozdíl ve výkonosti.

Nerozumím tomu, proč by se nemohlo stanovit kritérium už na začátku ročníku. Například podle daných maximálních počtů v jednotlivých divizích se kvalifikuje daný počet střelců, kteří budou mít nejlepší průměr ze svých řekněme třech nebo čtyřech "nejlepších" závodů. Není přece problém napsat algoritmus, který bude v průběhu celého roku vypočítávat aktuální "postupující" průměr, podle toho jak se bude ročník odvíjet... A všem střelcům na něj umožní kdykoli reagovat.

Dodávám jen, že patřím mezi ty, kdo mají 4 závody s více než dostatečným průměrem, ale bez možnosti absolvovat závod pátý, a také mezi ty, kdo jsou mírně řečeno rozpačití z nastavených kritérií pro letošní rok. :( Prostě jsem začal střílet letos v zimě a mám velkou většinu závodů docela z ruky a tam, kde to z ruky nemám, je docela problém se zaregistrovat.



Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 86

Příspěvek#40 » ned 22. črc 2018, 20:42

Jsem jen řadový střelec a navíc tuto sezónu s LOSem budu končit, takže by mi to již mohlo být jedno, ale přijde mi logické, že:

1) MČR má být závod, který určí, kdo je nejlepší LOS střelec v České republice. Nejlepší, ne nejaktivnější.
2) Je ale jasné, že nebude-li žádné kvalifikační kritérium, pak se dostaneme do situace, že na MČR se jednak ani nezaregistrujeme, protože minutu po otevření registrace bude plno.....a zadruhé by to vyhrávali lidi, co na LOS vůbec nejezdí a jen tak si ze srandy dají jen to MČR jednou za rok, protože to je levné a snadné (každý M nebo GM v IPSC by to s přehledem vyhrál).

Pokud chceme zajistit, že na MČR budou jezdit lidi, co reálně LOS střílí, ale zároveň opravdu ti výkonnostně nejlepší, pak je podle mě uplně fuk, kolik je v dané sezóně závodů. Pokud někdo je pracovně vytížen a utrhne se na závody jen párkrát do roka, je uplně jedno, že sezóna byla na závody bohatá - on prostě nemůže jezdit častěji. Tedy za mě uplně bohatě stačí stanovit relativně nízký počet závodů (dejme tomu 3, max 4) a stanovit vysoký počet procent (ne méně než 60 jako vloni). Když toto budeme mít fixně dané, budeme mít MČR naplněné dobrými střelci, které na pohárovkách reálně potkávat budeme. Tak nějak mi vážně nedochází, co s tím vším má co dělat celkový počet závodů v daném roce... :?: ale možná mi něco uniká :shock:



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#41 » pon 23. črc 2018, 17:47

Protože to není o tom, že absolvuješ 3 závody z 30. M ČR je odměnou pro ty, kdo na tyto pravidelně závody jezdí. Už jen pro to, co si lze díky partnerů odvézt. Bohužel kapacity střelnic nejsou nafukovací, takže je podmínkou určitý výsledek alespoň na polovině kvalifikačních závodů. Což znamená prokázání určité úrovně střelce.
Snaha jedinců jet na MČR bez jediného absolvovaného pohárového závodu v předchozích letech také byla. Nelze to ani v případě rozhodčích a pomocníků.



paradaj
Příspěvky: 26

Příspěvek#42 » úte 24. črc 2018, 08:18

Tak jsme se konečně dobrali k jádru pudla... MČR je za odměnu, že jezdíš/jezdím/jezdíme :)

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#43 » úte 24. črc 2018, 10:09

Paradaj
nesmíš na to koukat jako na "letadlo"
Self-Def-Enthusiast píše:.........Pokud chceme zajistit, že na MČR budou jezdit lidi, co reálně LOS střílí, .........

tohle je naprosto relevantní podmínka,
zkus si nastoupit na mistrák pořádaný jakoukoliv asociací bez registrace a kvalifikace
kolik jich znáš a víš, že jsou doslova "OPEN" ?

ono je vcelku fuk jestli se to jmenuje finále českýho poháru v obrance, MČR LOS, či jinak
to důležité spatřuji v tom, že pravidla hry musí být na stole dříve než karty



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#44 » úte 24. črc 2018, 11:13

Self-Def-Enthusiast píše:
1) MČR má být závod, který určí, kdo je nejlepší LOS střelec v České republice. Nejlepší, ne nejaktivnější.

Tedy za mě uplně bohatě stačí stanovit relativně nízký počet závodů (dejme tomu 3, max 4) a stanovit vysoký počet procent (ne méně než 60 jako vloni). Když toto budeme mít fixně dané, budeme mít MČR naplněné dobrými střelci, které na pohárovkách reálně potkávat budeme. Tak nějak mi vážně nedochází, co s tím vším má co dělat celkový počet závodů v daném roce... :?: ale možná mi něco uniká :shock:


S tím se nedá než souhlasit.

coffee píše:
Protože to není o tom, že absolvuješ 3 závody z 30. M ČR je odměnou pro ty, kdo na tyto pravidelně závody jezdí.
Snaha jedinců jet na MČR bez jediného absolvovaného pohárového závodu v předchozích letech také byla. Nelze to ani v případě rozhodčích a pomocníků.


V tom případě by bylo MČR LOS jako jediný sport nebo soutěž, chceme-li, kterýžto poskytuje "finále" za odměnu, potažmo za účast. Takže tohle vyjádření mi nepřijde úplně šťastný...
A pokud je někdo takový inteligent, že chcce na MČR bez absolvování jediného pohárového závodu, tak co k tomu říct...chtít může...

Osobně bych raději na závodě typu MČR měřil síly s někým, kdo například nastřílel 4 x 80% než s někým, kdo má z 10 závodů po 60%. Protože pak je to za výkon a ne za odměnu, za účast.

Ale fakt to sklouzlo do roviny změny pravidel od toho, že bylo pozdě zveřejněno kritérium.

4mike píše:
ono je vcelku fuk jestli se to jmenuje finále českýho poháru v obrance, MČR LOS, či jinak
to důležité spatřuji v tom, že pravidla hry musí být na stole dříve než karty


Amen.



paradaj
Příspěvky: 26

Příspěvek#45 » úte 24. črc 2018, 12:18

4mike: To cos napsal by se melo tesat a to tady rikam od začátku. Respektive se ptam proc az tak na poslední chvili...

A nekoukám na to jako na letadlo. Jen jsem o par prispevku vyse konstatoval, ze zmena pravidel ve me probouzi pocit ze MCR je za účast nikoliv za vykon.

Ale to tu stale meleme to same a nejak neverim, ze to pristi rocnik bude jinak, nez tricateho kvetna naridi li si ředitel budik. To ho cituji, abych nebyl obvinen ze ho znevazuji.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů