Regi memorial 2018 - pokec

Kdy a kam za střílením

Moderátor: LOS vedení

Uživatelský avatar
Infidel
Příspěvky: 91

Příspěvek#1 » stř 29. srp 2018, 23:29

No paráda. Nestandardní začátek registrace kdy jsou někteří v práci, takže letos asi nic :evil:
O těch blokovaných místech předem ani nemluvím...



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#2 » čtv 30. srp 2018, 07:30

"Anonymní" rezervace ve prospěch sponzora bych nekomentoval. Má na ně právo. Bez sponzorů by se asi řada závodů ani nemohla konat (nebo ne za stávajících finančních podmínek - třeba startovné by muselo být jiné atd.). Takže pokud někdo nacpe své peníze do sponzoringu, tak chápu, že z toho taky něco chce mít.

Uživatelský avatar
Infidel
Příspěvky: 91

Příspěvek#3 » čtv 30. srp 2018, 07:55

Tak pořadatel má právo sice skoro na vše, v mezích zákona, na druhou stranu ještě pár silných sponzorů (díky samozřejmě za ně) a moc míst pro běžného občana nezbyde.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#4 » čtv 30. srp 2018, 11:08

Spíš bych řekl, že i kdyby bylo 300 volných míst, tak 301. závodník bude mít pocit, že se na závod nedostal kvůli těm 20% vyhrazených míst a ne kvůli těm 80% lidí, co si to lépe pohlídali, nebo měli více štěstí na dostupnost internetu v pravou chvíli.



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » čtv 30. srp 2018, 11:45

dostupnost internetu v pravou chvíli.


Divil by ses, jak obrovský to občas má vliv :-D

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#6 » čtv 30. srp 2018, 13:46

SlashKO píše:
dostupnost internetu v pravou chvíli.

Divil by ses, jak obrovský to občas má vliv :-D

Zivim se tim, umim si to predstavit :-)
Nic to nemeni na tom, ze se sponzorskejma vyhrazenejma mistama byl zavod plny v 18:24, bez nich by byl plny v 18:30 (ne-li driv, jelikoz ty lidi by stejne sedeli u netu a cekali na sestou, aby se prihlasili). Cimz bych ten problem uzavrel...

Uživatelský avatar
Infidel
Příspěvky: 91

Příspěvek#7 » čtv 30. srp 2018, 22:29

Aby bylo jasno, nijak tady nechci snizovat praci a usili party lidi co porada tuhle skvelou akci, jejiz kavlity jsem si mohl posledni 2 rocniky vyzkouset. Ale diskuze je tu od toho aby se diskutovalo, a treba z toho vzejde neco co poradatele prinuti se zamyslet a reknou si "na tom neco", nebo "je to blbost". Nebo taky ne.

Ja osobne si myslim ze davat sponzorum volny mista na ukor jinych strelcu je spatny koncept. Ciste hypoteticky, prijde sponzor Pepa a da 5000, dostane treba 2 mista v zavode. Potom prijde sponzor Franta a da 25000, ten uz by mel ale dostat 10 mist. No a jednou treba prijde sponzor Ferda a ten da 250000 a ten by mel dostat co? Hmm, asi vsechny mista v zavode. Zavod ktery byl delany pro lidi aby podporily jine lidi se stava zavodem pro sponzory. Protoze ekonomika zatim roste, povedomi lidi a firem o podpore veteranu taky a s tim i zrejme zajem sponzoru. Takze kde to skonci?
Je mi jasny ze sponzori musi za sponzoring neco dostat. Ale proc nestaci reklamni panely v zavode, prostor pro prezentaci (a prodej) firmy a jejich produktu? Co treba dalsi prezentace sponzoru na webu, socialnich sitich, fotografiich, videozaznamech, atd. Proc je potreba jeste brat mista pro bezne strelce? Ano, poradatel na to ma svoje pravo, udelat to po svym. Ja jen z toho nemam dobry pocit do budoucna.

a jeste k tomuhle:

"Nic to nemeni na tom, ze se sponzorskejma vyhrazenejma mistama byl zavod plny v 18:24, bez nich by byl plny v 18:30 (ne-li driv, jelikoz ty lidi by stejne sedeli u netu a cekali na sestou, aby se prihlasili). Cimz bych ten problem uzavrel..."

Ano, to je jiste pravda. Jenze zase jen tak pro zajimavost, zase jen hypoteticky:
Jedna firma ma rekneme skvely byznys, dari se ji a je tam jen jeden nebo mozna 2 majitele kteri za tim vsim stoji. A tihle majitele maji srdce na pravem miste a chteji podporit rodiny po jinych lidech, co bojovali za nas za vsechny a nemeli treba tolik stesti. Firme se dari a tak daji velkou castku na beneficni strelecky zavod. Vsak jsou to taky strelci. Az sem je to vic nez v poradku, respekt za to.
A protoze firma dala opravdu vyznamny prispevek, dostali navic 10 mist v zavode. Ale firma nema 10 zamestnancu (a i kdyby mela, ma snad kazdy zamestnanec narok na misto v zavode?) a tak se to rozda kamaradum. A tady uz si nejsem jisty proc by to tak melo byt. Proc maji mit jini strelci vyhodu predcasne registrace do zavodu pred jinymi strelci? jen proto ze znaji spravne lidi? je to fer vuci ostatnim? ale tak mozna jsem uz moc naivni...
Ano, "ty lidi by stejne sedeli u netu a cekali na sestou, aby se prihlasili" ale bylo by to tak nejak vic fair play.

Tak nic, tim jsem prispel svou troskou vody do mlyna a koncim. At to klapne organizacne stejne dobre jako v minulych letech a strili nemene dobre.

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » pát 31. srp 2018, 07:08

Infidel Sorry, ale mezitím, co tu "brečíš", tak se stihli další jiní střelci zaregistrovat, protože se několik lidí odhlásilo. Kdyby jsi dal aspoň poloviční péči tvého zhrzení ke sledování registrací, už jsi tam mohl být.

Jinak k tvému příspěvku. Moje firma má zatím jediného zaměstnance a tím jsem já. Všichni zaregistrovaní od nás jsou střelci ze spolku B-rdy, který podporujeme, a kteří by čekali na tu šestou tak, jak ty jsi nečekal, aby mohli kliknout. Obdobně se třeba stihl sám po šesté zaregistrovat celý tým DARON (squad3).

My díky Honzově vstřícnosti získali to, že jsme ve společném squadu (všichni ve full-gearu, ozbrojené složky), díky tomu si to můžeme kolektivně ztížit, přičemž vše na závod si poneseme celou dobu s sebou, bez dopáskovávání nábojů, odbýhání do aut apod.

Je mi líto, že jsi se nedostal, ale upřímně, můžeš si za to sám. Když budeš ten event sledovat, tak se průběžně lidi občas odhlásí, především pak s blížícím se termínem závodu.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#9 » pát 31. srp 2018, 07:18

Já bych jen dodal - co brání Infidelovi dohodnout si s někým střelnici, brigádníky atd. a zorganizovat závod, pro který by si sehnal sponzory. Měl by tu výhodu, že by se mohl přihlásit jako první i se sponzorovanými místy, takže by si přestal stěžovat, protože by ho nikdo nepředběhl. Jen by potom musel odpovídat na dotazy jiného obdobného zhrzeného člověka, na kterého nezbylo místo.
Já si tedy neumím představit, že bych zorganizoval závod pro 100 lidí. Musí být dost práce to zvládnout (+ odpovídat na dotazy a zprávy atd.).
A pokud bych byl sponzorem, taky bych z toho chtěl něco mít. A závěrem musím podotknout, že nejsem v tom závodu přihlášen, tedy mne k tomuto komentáři nevedou osobní zájmy.



Ardie
Příspěvky: 8

Příspěvek#10 » pát 31. srp 2018, 07:21

Ahoj, přesně jak píše Hawk. Rezervace squadu znamenala jen to, že B-rdy mělo jistotu umístění lidí v jednom squadu, jinak by se všichni naklikali (registrace běžela téměř půl hodiny). Např. kluci z DARONu se přihlašovali samostatně a jsou ok. Sleduj závod, jsem si jistý, že to ještě jako vždy někteří odhlásí a na závod se dostaneš. Místo “pláče” na internetu jdi trénovat.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#11 » pát 31. srp 2018, 11:47

Odsun z původního vlákna

Uživatelský avatar
Infidel
Příspěvky: 91

Příspěvek#12 » pát 31. srp 2018, 12:13

Věř tomu, že zatímco "brečím" tak sleduji několikrát denně, ale zatím jsem neměl štěstí. Bohužel díky zaměstnání nemůžu neustále kontrolovat web a mám několikahodinove bloky kdy se tam prostě nedostanu.
Ale věřím že to ještě dopadne.

Co mě brání organizovat vlastní závod? V podstatě nic, až na to že nechci organizovat ale střílet. Nic mě ale nebrání napsat svůj názor i bez toho abych musel organizovat závod.

Pořadatel to může udělat podle sebe. Každý může napsat jak se mu co líbí a co ne. A tím bych to asi uzavřel.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#13 » pát 31. srp 2018, 13:01

Je to fakt jednoduchy... Vsichni, kdoz dostali "VIP" registraci nejakym viditelnym zpusobem podporuji zavod. Ano, mohla nejaka sekretarka nebo lidi od nich zasednout v 17:59 a s prstem na mysi cekat.
Primarni duvod skutecne byl "aby byli spolu". Tech mist, co ubyde je minimum. Skutecne se bavime o casovem rozpeti 18:24 - 18:30 (kdyz to prezenu az 19:00).
Strasne rad bych udelal zavod s kapacitou 200 mist... Da se to - 16-18 situaci, 2dny, vlezne 2000... Ale to uz jde jen komercne... Najem strelnice, zaplaceni stavitele, rozhodci, komercni kantyna. Ale to jsme zase penezma o kus dal (na nakladech pro organizatora i strelce).
Puvodne tech 20 mist navic taky bylo mysleno jako rezerva pro zastupce sponzoru, kteri se rozhoupaji pozdeji, az kdyz uvidi, ze je to cele v behu.

Sleduj prispevky pod zavodem... Zavcasu (minimalne 24 hod predem) se tam objevi, kdy bude doplnovaci registrace na zbyvajici mista... Uz ted se par spozoru rozhoupalo, ale melo by to byt hodne pod 10 lidi, takze odhadem 15 mist se jeste otevre.

Kazdopadne vyhrazena mista jsou pomerne zvykem u kazdeho zavodu, kde jsou sponzori a o zavod je velky zajem.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#14 » pát 31. srp 2018, 19:29

Ano, je vědecky dokázáno, že protistrana nejsnáze přijme argumenty právě skrz zesměšňování typu "nebreč" nebo "založ si vlastní xyz"... :|

K tématu (neúčastním se, spíš mi to vrtá hlavou po skouknutí videí a fotek různých soutěží):
Kategorie "Ozbrojené složky" je limitovaná na skutečné členy ozbrojených složek + povinnost full gearu? Běžný smrtelník se takových soutěží (Regi memorial, Bzenec a podobně) v nějakém gearu asi neúčastní? Zbytečně by se znevýhodnil...

Uživatelský avatar
Infidel
Příspěvky: 91

Příspěvek#15 » pát 31. srp 2018, 21:13

ViralWinter: Ano, to je takova lidska (snad ani ne ceska) vlastnost ;) treba az nebudou spokojeni s leteckou prepravou na dovolenou, tak jim pri stiznosti letecka spolecnost rekne at si zalozi vlastni aerolinky, nemaji prece predstavu jak je narocne provozovat desitky az stovky letu denne a prepravit tisice lidi :D

Kategorie "OS" je pro kazdeho kdo bude mit odpovidajici vybaveni. To jestli se zpomalis ze mas v nosici skutecne platy a ne jen vzduch nebo kus karimatky zalezi jen na tobe. Ja to strilel predloni jako civil ve full gearu za OS proste jen abych si vyzkousel jak to budu snaset a jestli vubec vydrzim nejakych 8 hodin s tim vsim na sobe. Loni jsem to zase dal jako civilista a to co nejvic sportovne jak to slo. Ver mi, je to paradni zavod, jeden z NEJ v ČR.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host