Legislativa - prava a povinnosti

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1000

Příspěvek#1 » čtv 27. lis 2014, 14:30

Zdravim,

ked uz sa to rozbieha - co prihodit sem 'vycuc' par dolezitych bodov zo zakonov / predpisov ohladne polovnictva (po vasom 'myslivosti') pre bezneho cloveka ? Napriklad:

- za akych podmienok smie polovnik strielat
- pravidla a predpisy pre spravanie sa v lese (pes a pod.)
- opravnenia lesnej straze

Minimalne pre mna by to bolo zaujimave uz koli tomu ze sa po lese pohybujem so psom, tak ci tak som sa chcel v tych zakonoch pohrabat.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3603

Příspěvek#2 » čtv 27. lis 2014, 16:45


Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1000

Příspěvek#3 » čtv 27. lis 2014, 17:52

Vdaka, je to tam dostatocne prehladne. Akurat by som rad citat predpis v ktorom je definovane za akych okolnosti polovnik moze strielat (= jednoznacna identifikacia ciela, kam mierit, atd. atd.). Myslene napr. v kontexte toho ako sa tu rozoberaju nestastne pripady, pripadne 'etickosti' lovu. § 45 ZoM riesi len zakazane sposoby lovu (napr. obmedzenia druhu zbrane a streliva).

A k zakonu este jedna upresnujuca otazka :

§ 14 Oprávnění myslivecké stráže
(1) Myslivecká stráž je oprávněna
a) požadovat od osob, které jsou v honitbě se střelnou zbraní nebo s jinou loveckou výzbrojí, předložení zbrojního průkazu, průkazu zbraně, loveckého lístku, povolenky k lovu a potvrzení o povinném pojištění, popřípadě jiného průkazu, jímž lze prokázat jméno, příjmení, datum narození a místo trvalého nebo přechodného pobytu
...
c) zadržet osobu, kterou přistihne v honitbě při neoprávněném lovu nebo při jiné činnosti tímto zákonem zakázané, nebo osobu, kterou přistihne v honitbě se zakázanou loveckou výzbrojí anebo se střelnou zbraní, pokud nejde o osobu oprávněnou podle zvláštních právních předpisů držet střelnou zbraň i na honebních pozemcích, a neprodleně přivolat orgán Policie České republiky (dále jen "policie")

Predpokladam ze ZP skupiny E je dostatocne opravnenie na to aby clovek so sebou nieco mal. Samozrejme ze skryte nosenie pod bundou, ale pocitam ze obrys .357 pripadne .44 sa da zaregistrovat ked clovek po tom pozera :) . V tom pripade pochopim kontrolu papierov podla polozky (a) tohto isteho bodu. Do lesa si ale vnutorne puzdro zhanat nemienim.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host