Úhrada škody

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#1 » pát 24. čer 2016, 06:52

https://www.novinky.cz/krimi/407410-mys ... ocaky.html
Tak tohle se snad může stát jenom u nás.
Prasata udělají škodu,znalec ohodnotí škodu,soud škodu uzná , ale nimrodům nařídí zaplatit jen polovičku,protože jsou chudí :ugeek:

Uživatelský avatar
Boudy
Příspěvky: 175

Příspěvek#2 » pát 24. čer 2016, 15:37

A co myslíš, že se stane, až se na to všichni myslivci vyfláknou? Ono ručit celým svým majetkem za škody od prasat je dost mimo - no počkej, až ty přemnožený prasata začnou houfně přebíhat dálnici ...

Jinak aby nebyla mýlka - já myslivec nejsem a nikdy nebudu ...

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#3 » pát 24. čer 2016, 15:42

Mě ta prasata blbá serou! Na mym pozemku je kousek lesa tak se tam zašijou a večer nebo ráno mi to tu zvořou. Sem se zeptal jestli je smím bácnout a NEEXISTUJE! Prej mám vyčíslit škodu a jít za myslivcema... To tak! To bych ve vsi nemoh vystrčit čumák...

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#4 » pát 24. čer 2016, 17:09

«Boudy» už aby se na to vyflákli. Třeba by to vedlo ke změně zákona o myslivosti. Ale to už jsem psal jinde.
Jinak taky nejsem myslivec a za současných zákonů nebudu.



kiv61
Příspěvky: 578

Příspěvek#5 » pát 24. čer 2016, 17:30

Už jsme asi definitivně zdegenerovali ..

Existuje snad něco jako příroda, vyšší moc, vis maior, ne?
Proč by myslivci měli platit cokoli komukoli?
Ostatně současný model "lidové myslivosti" zde zavedl jistý "Vrchní říšský lovčí", jinak to tlustý bývalý pilot ... Bylo by načase konečně tento model opustit.

Na druhé straně v normální a zdravé společnosti se o své majetky má právo starat výhradně jejich majitel včetně např. toho, že si bude regulovat "škodnou" na nich. Tzn. když sedlákovi vleze do jeho pole prase měl by mít plné právo jej odstřelit. Fungovalo to tak celá staletí ...

Uživatelský avatar
Boudy
Příspěvky: 175

Příspěvek#6 » pát 24. čer 2016, 17:45

scorpions.cz píše:«Boudy» už aby se na to vyflákli. Třeba by to vedlo ke změně zákona o myslivosti. Ale to už jsem psal jinde.
Jinak taky nejsem myslivec a za současných zákonů nebudu.


Jo a třeba by po konci myslivců ty (tentokrát již opravdu přemnožená) prasata při přebíhání silnice netrefili zrovna tvé auto nebo někoho z rodiny ... jinak o škodách zemědělcům a jejich "živoření" na dotacích se radši bavit nebudu :twisted: ...

No, z tvého prvotního názoru bylo myslím dostatečně zřejmé, že nejsi myslivec a ani neznáš hlouběji tuto problematiku (nadhodnocování škod, ručení, zákonný rámec myslivosti atd.).
Je to totiž barevnější než se může na první pohled zdát. Stejně jako brexit - není to černobílé a jedni jsou hodní a druzí zlí ... ;)

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#7 » pát 24. čer 2016, 21:30

Boudy možná to neznám úplně do detajlů ale vezměme fakta
Myslivci se považují za polobohy
Většinou nic nevlastní
na cizích pozemkách (za hodně mizerný nájem) si vykonávají své právo myslivosti
na cizích pozemkách si dělají hony , naháňky atd.
a když zvěř( škodná ,kterou si majitel pozemku nesmí odstřelit) spáchá škodu -tak my nic ,my jsme jen chudí nimrodi.
Ale promiň pokud toto vidíš jako systémově v pořádku ,tak bez urážky je mi tě líto, ale já ctím vlastnické právo.



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#8 » pát 24. čer 2016, 21:42

tak ono imho myslivci by radi tu zver ulovily, ale zakon to nedovoluje, tak co...



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#9 » sob 25. čer 2016, 04:59

Jo nedovoluje, proste ty motorizovany prasata co jsou premnozeny se strilet nesmi. Narazim nejen na skody od prasat ktere by meli jit na vrub myslivcu, ale i na skody od prasat prohanejicich se po poli v offrodech, ctyrkolkach apod.
Ale abych neodbihal, celkove je zpusob jak je myslivost udelana podle me postaveny na hlavu.
K clanku, kdyz nemaj prachy, copak nemaj nejake pojisteni? Nehlede na to tezko soudit, kdyz tam pise jak je tezke se s nimi domluvit. Znam to u nas na obci. Neceho dosahnout pokud to neni to co by starosta chtel pro sebe je nadlidsky ukol. O dalsich individuich ve "slubach verejnosti" ani nemluve.

Uživatelský avatar
jamira
Příspěvky: 301

Příspěvek#10 » sob 25. čer 2016, 06:57

Trochu odbočím, ale souvisí to - co se dělá s divočáky, které myslivci odstřelí? Mám na mysli tu situaci, kdy je organizován nějaký hromadný odstřel, aby se v dané oblasti snížily stavy prasat. Neříkejte mi, že všechny kusy jdou na konzumaci (po předchozí prohlídce veterinářem). Odváží se to do kafilerií,ne? Při tom počtu prasat, co jich je, by to asi jinak nešlo. Nebo se mýlím? A pokud do kafilerie - je to zpoplatněná služba? A kolik to stojí, pokud se za to platí? Zde bych možná viděl kámen úrazu, že myslivci, pokud mají redukovat stavy divočáků a měli by za tu kafilerii ještě platit, tak nemají zájem...



Mates Picco
Příspěvky: 69

Příspěvek#11 » sob 25. čer 2016, 07:14

A nešlo by tu kafilerii platit právě z těch peněz, které jdou z prodeje těch prasat co jdou do restaurací ?



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#12 » sob 25. čer 2016, 07:56

Vidím to podobně jak scorpions. Stát bere občanům právo vyřešit škodnou na svém pozemku. Stát na to dává monopol myslivcům. Pravidla jsou určená tak, že ty nesmíš škodnou střelit. Když máš problém, dojdi si za myslivci, kteří pro toto získali extra práva na úkor tebe (mohou pohybovat se a střílet na cizích pozemcích). Pak mi přijde jasné, že musí být řešena i jejich nečinnost, kterou způsobí škodu.

Pokud je mi známo, tak myslivci i prodávají povolenky k lovu jiným myslivcům od jinud (či lidem s loveckým lístkem, co nejsou členy mysliveckých sdružení). Pokud na divočáky ve své oblasti nestačí, mohou povolenky k lovu dávat zdarma a to bych se divil, kdyby tam ti ostatní lovci nevystříleli skoro všechno.

jamira: Co jsem tak viděl, tak divočáci se vykupují za symbolickou cenu kolem 20-35 kč/kg.
Pokud jde o veterinární vyšetření, tak u soukromníka si to platí každý sám. Pokud se to pošle na SVU, tak to hradí stát. (Jestli se něco nezměnilo, info je z 2013). Kafilerie by byl nesmysl, protože to by bylo lepší je dávat zadarmo. Tam se platí +- 8 kč/kg.
(vše zdroj google)



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#13 » sob 25. čer 2016, 08:13

Enerccio píše:tak ono imho myslivci by radi tu zver ulovily, ale zakon to nedovoluje, tak co...


Který zákon to nedovoluje? Jestli dobře vidím, tak prase divoké mohou momentálně lovit od 1.1. do 31.12. Není-li v platnosti uvedená výjimka, mohou celoročně lovit pouze selata a lončáky, tj. prasata narozená v loňském roce, ale v současné době výjimka platí. http://cmmj.cz/Informace-pro-myslivce/D ... zvere.aspx
Dokonce mohou požádat o výjimku ze zakázaných způsobů lovu, tzn. lovit i způsobem jinak zakázaným. http://www.imyslivost.cz/clanek.php?id=114

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#14 » sob 25. čer 2016, 08:18

scorpions.cz píše:Boudy možná to neznám úplně do detajlů ale vezměme fakta
Myslivci se považují za polobohy
Většinou nic nevlastní
na cizích pozemkách (za hodně mizerný nájem) si vykonávají své právo myslivosti
na cizích pozemkách si dělají hony , naháňky atd.
a když zvěř( škodná ,kterou si majitel pozemku nesmí odstřelit) spáchá škodu -tak my nic ,my jsme jen chudí nimrodi.
Ale promiň pokud toto vidíš jako systémově v pořádku ,tak bez urážky je mi tě líto, ale já ctím vlastnické právo.

Bez urážky? Pak by to chtělo psát trochu... bez urážek. Polobozi a vlastnictví, to nemá smysl jakkoli komentovat. To nejsou "fakta" (jak uvádíš), to jsou prostě kecy.

Je potřeba si uvědomit, že zvěř nemá vlastníka. Stát na někoho přenáší povinnost starat se o ni a za to mu poskytuje, místo platu/mzdy, nějaké právo. A pro úspěšné plnění zákonem stanovených povinností mu dává i jistá privilegia.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#15 » sob 25. čer 2016, 12:44

jamira píše:Trochu odbočím, ale souvisí to - co se dělá s divočáky, které myslivci odstřelí? Mám na mysli tu situaci, kdy je organizován nějaký hromadný odstřel, aby se v dané oblasti snížily stavy prasat. Neříkejte mi, že všechny kusy jdou na konzumaci (po předchozí prohlídce veterinářem). Odváží se to do kafilerií,ne? Při tom počtu prasat, co jich je, by to asi jinak nešlo. Nebo se mýlím? A pokud do kafilerie - je to zpoplatněná služba? A kolik to stojí, pokud se za to platí? Zde bych možná viděl kámen úrazu, že myslivci, pokud mají redukovat stavy divočáků a měli by za tu kafilerii ještě platit, tak nemají zájem...

Jsem teda nezažil takovej hon, kde by se odstřelilo tolik prasat, že by se odváželi do kafilérky. Prostě se prodají.
Ale o nějaké redukci se nemá cenu vůbec bavit. Si vyzkoušej střelit bachnu. Tě téměř ukřižujou. Další stránka je vůbec plnění plánu lovu. Jsou sdružení, kde plán nesplněj ani na 50% A jsou myslivci,kteří sežrali všechnu moudrost a žádná řeč s nima není.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů