Se zbraní do lesa

Uživatelský avatar
JakubCh
Příspěvky: 236
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » sob 10. zář 2016, 12:35

Poměrně čerstvý zážitek kamaráda. Byl v lese na horách, na opasku zbraň. Chtěl si převléct propocenou mikinu za suchou, tak se rozhlédl, nikde nikdo, sundal bágl, vytáhnul oblečení, rychle si sundal tu mokrou mikinu a natáhnul se po suché. Zákonem schválnosti zapraskalo křoví a vylezl nimrod a akorát si stačil všimnou zbraně, než kámoš přetáhnul přes hlavu mikinu (říkal, že s převlékáním opravdu pospíchal, aby krochňa byla vidět jen co nejkratší a nejnutnější dobu). Scéna jak hrom, prý mu bylo i spíláno do možných pytláků, že nemá právo mu courat po revíru se zbraní atd. Podotýkám, že se kamarád opravdu nepřevlékal někde na cestě, kde se rojí lidé, ale v lese, kousek od loveckého chodníčku, kde běžně nikoho za den nepotkal. Zbraň byla vidět jen malou chvíli, než se převlékl, takže o neskrytém nošení nemohla být dle mě řeč. Ptal se mě, jak to je, jestli nimrod prskal oprávněně - ten prý neřešil skryté nošení a že to bylo chvilku vidět, nenechal si to vysvětlit a prskal, že na nějaké skryté nošení s*re, že ho to nezajímá a nemá mu co courat po lese se zbraní. A já musel říct, že pokud do lesa ze zbraní v režimu nošení nesmíš, tak o tom nevím a porušuji to hodně často. Akorát jsem mu vynadal, že má poslouchat, než se začne převlékat, ale dušoval se, že ten borec šel potichu jak duch a zmerčil ho, až když byl skoro u něj. Ptal jsem se pár lovců z oddílu a ti nad tím kroutili hlavou se slovy "to byl pěkný blbec", že o ničem takovém neví, že by se nesmělo. Tak jak to je?

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#2 » sob 10. zář 2016, 21:58

Uplne jednoduse bez stresu..."Vite co, pane revirni? Jestli mate problem, zavolame Policii, muzete ji to na miste ohlasit - ja tu s Vami rad pockam. Jestli nechcete, tak mi dejte pokoj a nevsimejte si me. Sbohem."

Uživatelský avatar
JakubCh
Příspěvky: 236
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » sob 10. zář 2016, 22:14

Tak nějak to i dopadlo, že v klidu řekl, že můžou volat PČR, bez odezvy, tak se otočil, mávnul rukou a šel za nadávání pryč. Borec prostě jen plival žluč a pořád mlel jak kafemlejnek, jak nemá nikdo krom "nich" tahat do "jejich" revíru zbraň. Podle mě člobrda, co se zaseknul v čase hezkých pár let zpátky a má dojem, že les patří jen jemu. Akorát tím svým jedem kamaráda trochu nahlodal a ten pak trochu i mě a začalo mě to docela zajímat, ale nenašel jsem nikde ani slovo, že by mohl mít ten bobík pravdu. Jinak les není soukromý, ale jsou to Lesy ČR, takže ani nějaké teoretické fabulace, že byl na soukromém pozemku a vlastník atd.... by nemohly obstát. Jinak kdyby "pan revírní", dle mého to nebyl myslivec či myslivecká stráž, ale řadový nimrod.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#4 » ned 11. zář 2016, 13:42

OT smazaný.

cmk píše:Uplne jednoduse bez stresu..."Vite co, pane revirni? Jestli mate problem, zavolame Policii, muzete ji to na miste ohlasit - ja tu s Vami rad pockam. Jestli nechcete, tak mi dejte pokoj a nevsimejte si me. Sbohem."


Přesně tak, navíc do lesa ať už to jsou LČR nebo soukromý platí volný vstup a sběr lesních plodů pro kohokoli.



Pítrs
Příspěvky: 27

Příspěvek#5 » čtv 15. zář 2016, 11:11

Tak s tímto mám taky svoje zkušenosti. Při procházce v lese na mě vybafnul ozbrojený brigádník, že mám zbrojní ledvinku a v ní určitě zbraň. A že ji v honitbě mít nesmím, protože bla bla bla.... pytlák, bla bla bla pytlák.... a ať mu ukážu zbroják, zbraň a kdesi cosi.... když jsem začal s tím, ať mi ukáže průkaz člena myslivecké stráže, tak na mě začal ječet co si to dovoluji a že oni na to mají právo. Mimo jiné pán měl přes rameno kulovnici a v kapse určitě pleskačku, jak to z něj táhlo.... tak jsem vytáhl telefon, že půjdeme na kraj lesa, zavoláme policii a můžeme si vysvětlit pojmy jako legální vlastnictví zbraně v režimu nošení a výkon mysliveckého práva a alkohol.... měli jste ho vidět, jak změknul a vycouval. Dodnes mne mrzí, že jsem ty švestky nezavolal... měl by dostřílený, frajer nalitej....



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#6 » čtv 15. zář 2016, 11:25

Pítrs píše:.. A že ji v honitbě mít nesmím, protože bla bla bla.... pytlák, bla bla bla pytlák.... a ať mu ukážu zbroják, zbraň a kdesi cosi...


Je tu nějakej myslivec, kterej by do týhle problematiky mohl vnést světlo? Existujou nějaká omezení pro nošení zbraně na honitbách třeba v době říje nebo tak něco? (střílim od boku co sem kde zaslech, o myslivosti vim prd) Má myslivec právo legitimovat, zadržovat a vůbec dělat takovýhle věci, navic v souvislosti třeba s podezřením na tr. č. nedovoleného ozbrojování (jako jestli má právo vidět zbroják, apod.)?



Pítrs
Příspěvky: 27

Příspěvek#7 » čtv 15. zář 2016, 11:36

No a podle toho, co jsem si zjistoval, je to tak, ze i kdybych pytlak byl, tak provadet kontrolu muze jen povereny organ. Coz je myslivecka straz, nebo statni policie. A co je pytlactvi je vyslovene definovano zakonem. Takze frajer v zelenym munduru bez nalezitosti si muze kontrolovat akorat vlastni spodky, jestli v nich nema hnedo. Znam duverne nalezitosti rybarske straze.... clen musi byt viditelne oznacen odznakem, mit u sebe clensky prukaz RS a kontroly se eviduji. To znamena, ze tak jako po vas nemuze chtit bezny rybar, abyste mu ukazali co mate, na co chytate a jak, tak zrovna tak nemuze konat bezny myslivec. Straz ma za ukol provadet kontrolu na useku vykonu daneho prava... at rybarskeho, ci mysliveckeho. K zadnym jinym ukonum neni opravnen!



Pítrs
Příspěvky: 27

Příspěvek#8 » čtv 15. zář 2016, 11:41

A skryte noseni legalne drzene zbrane v definici pytlactvi nefiguruje, to znamena, ze se zbrani, urcenou, pro ochranu zdravi, zivota a majetku si do lesa muzu jit kdykoliv, beztrestne! Jiny by to asi bylo, kdybych s ni strilel po zveri, ale to ja jsem nikdy nemel v umyslu.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#9 » čtv 15. zář 2016, 11:46

mikky píše:Je tu nějakej myslivec, kterej by do týhle problematiky mohl vnést světlo? Existujou nějaká omezení pro nošení zbraně na honitbách třeba v době říje nebo tak něco?


Žádný takový omezení neexistuje, jen skryté nošení jako všude jinde.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#10 » čtv 15. zář 2016, 11:50

Myslím, že problém a prověřování by asi mohl nastat při nošení dlouhé s puškohledem, i když by byla nesena v neprůhledném obalu. Ale u krátké ?? Co by se s ní tak asi dalo upytlačit ? Leda ten myslivec :-)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#11 » čtv 15. zář 2016, 11:55

Myslíš blbě, když je v obalu a držena(nošena) legálně tak ať je to třeba kulomet. Myslivecké stráži do toho nic není a řadovým myslivcům už vůbec ne.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#12 » čtv 15. zář 2016, 11:58

Oprávnění myslivecké stráže

(1) Myslivecká stráž je oprávněna

a) požadovat od osob, které jsou v honitbě se střelnou zbraní nebo s jinou loveckou výzbrojí, předložení zbrojního průkazu, průkazu zbraně, loveckého lístku, povolenky k lovu a potvrzení o povinném pojištění, popřípadě jiného průkazu, jímž lze prokázat jméno, příjmení, datum narození a místo trvalého nebo přechodného pobytu,

b) zastavit a prohlížet v honitbě a na účelových komunikacích17) v honitbě dopravní prostředky včetně přepravovaných zavazadel, je-li důvodné podezření, že přepravují nebo obsahují neoprávněně nabytou zvěř, a za tím účelem požadovat předložení dokladu o nabytí zvěře,

c) zadržet osobu, kterou přistihne v honitbě při neoprávněném lovu nebo při jiné činnosti tímto zákonem zakázané, nebo osobu, kterou přistihne v honitbě se zakázanou loveckou výzbrojí anebo se střelnou zbraní, pokud nejde o osobu oprávněnou podle zvláštních právních předpisů držet střelnou zbraň i na honebních pozemcích, a neprodleně přivolat orgán Policie České republiky (dále jen "policie"),

d) odejmout osobám uvedeným v písmenech b) a c) střelnou zbraň nebo zakázanou loveckou výzbroj, chycenou, ulovenou nebo přepravovanou zvěř, popřípadě i loveckého psa a fretku a vykázat je z honitby; o odnětí věci sepsat úřední záznam a osobě, jíž byla věc odňata, vystavit potvrzení o odnětí věci a odňatou střelnou zbraň nebo zakázanou loveckou výzbroj odevzdat neprodleně orgánu policie; osoby uvedené v písmenech a) až d) jsou povinny výzvám či úkonům v nich uvedeným vyhovět, popřípadě jich uposlechnout,

e) usmrcovat v honitbě toulavé psy, kteří mimo vliv svého vedoucího ve vzdálenosti větší než 200 m od nejbližší nemovitosti sloužící k bydlení pronásledují zvěř; pokud je tato nemovitost umístěna na oploceném pozemku, počítá se vzdálenost od jeho oplocení. Toto oprávnění se nevztahuje na psy ovčáckých a loveckých plemen, na psy slepecké, zdravotnické, záchranářské a služební; usmrcovat kočky potulující se v honitbě ve vzdálenosti větší než 200 m od nejbližší nemovitosti sloužící k bydlení; pokud je tato nemovitost umístěna na oploceném pozemku, počítá se vzdálenost od jeho oplocení,

f) usmrcovat mývala severního, psíka mývalovitého, norka amerického nebo nutrii říční a další vyhláškou stanovené zavlečené druhy živočichů v přírodě nežádoucí,

g) usmrcovat po předchozím oznámení místně příslušnému obecnímu úřadu zdivočelá hospodářská zvířata a dále volně se pohybující označená zvířata z farmových chovů zvěře ve vzdálenosti větší než 200 m od nehonebního pozemku, na němž je farmový chov provozován,

h) požadovat pomoc nebo součinnost orgánů policie, popřípadě obecní policie, pokud nemůže splnění svých povinností zajistit vlastními silami a prostředky,

i) ukládat a vybírat pokuty v blokovém řízení za přestupky podle zvláštního právního předpisu,18)

j) vstupovat na pozemky v honitbě v rozsahu nezbytně nutném k výkonu funkce.

(2) Myslivecká stráž, která usmrtila psa nebo kočku, zdivočelé hospodářské zvíře nebo označené zvíře z farmového chovu zvěře, je povinna o tom neprodleně informovat jeho vlastníka, pokud je známý, a sdělit mu místo usmrcení zvířete a popřípadě jej na toto místo doprovodit.

(3) Prohlídka dopravních prostředků a zavazadel podle odstavce 1 nesmí sledovat jiný zájem než zjištění, zda v těchto prostředcích a zavazadlech není neoprávněně nabytá zvěř.



Pítrs
Příspěvky: 27

Příspěvek#13 » čtv 15. zář 2016, 12:02

sided píše:Myslíš blbě, když je v obalu a držena(nošena) legálně tak ať je to třeba kulomet. Myslivecké stráži do toho nic nenáí a řadovým myslivcům už vůbec ne.


Souhlasím. To se hold jen může najít někdo, kdo si chce zchladit na náhodném kolemjdoucím žáhu, protože mu třeba někdo obdělává paničku :-) Je třeba se nenechat a stát si za svým. To je všechno.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#14 » čtv 15. zář 2016, 12:18

sided píše:Myslíš blbě, když je v obalu a držena(nošena) legálně tak ať je to třeba kulomet. Myslivecké stráži do toho nic není a řadovým myslivcům už vůbec ne.


Já vím, že z hlediska zákona je to stejné. Jde mi o pohled z hlediska toho, jestli nejsem pytlák. Prostě courat po lese s kulovnicí a tvrdit, že je na obranu, je tak trochu divné. A ze zákona je jasné, že myslivecké stráži musím doložit minimálně legálnost zbraně v režimu nošení.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#15 » čtv 15. zář 2016, 12:48

Že musíš doložit MS legálnost tam píšu i odkazuju na její práva. Ale nemusíš nikomu nic vysvětlovat pokud dodržíš zákon. Samozřejmě je lepší se v klidu domluvit a třeba si pokecat ale pokud si na tebe začne někdo vyskakovat tak pltí postup který výš popsal CMK .
Uplne jednoduse bez stresu..."Vite co, pane revirni? Jestli mate problem, zavolame Policii, muzete ji to na miste ohlasit - ja tu s Vami rad pockam. Jestli nechcete, tak mi dejte pokoj a nevsimejte si me. Sbohem."

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů