Divočáci



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#106 » čtv 16. úno 2017, 13:06

marinakus: Slovenského maca je třeba hledat u kontejnerů, u horských chat. Tam je jeho teritorium. :D



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#107 » čtv 16. úno 2017, 13:10

Rozdíl mezi teorií a praxí? Výmluva. Když se chce, všechno jde. Ve středověku měli lidé oproti dnešku primitivní zbraně, v noci viděli prd, a přesto počty zvěře docela úspěšně redukovali. Někdy až k vybití. Včetně medvědů a vlků.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#108 » čtv 16. úno 2017, 13:13

Luky, vzpomínáš na loňský odstřel holubů v jednom městě?



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#109 » čtv 16. úno 2017, 13:27

Kurník, dostal jsem nápad. Myslivci si pořád stěžují, že mají velké problémy s pytláky. Prý mají tu nejlepší loveckou výbavu, jezdí za zvěří terénními auty, atd. Co takhle vyhlásit pro pytláky amnestii, která by se vztahovala na černou zvěř? Není možné, aby si s tím neporadili. Maso prodají do restaurací, jako obvykle, lidi si pošmáknou na zvěřině, a Praze se uleví od dotěrných prasat. :D



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#110 » čtv 16. úno 2017, 13:29

wigum: Už moc ne. Kdo vyhrál?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#111 » čtv 16. úno 2017, 13:37

Luky22 píše:Rozdíl mezi teorií a praxí? Výmluva. Když se chce, všechno jde.


Chceš příběh z praxe, míš ho mít. Kamarád bydlí kousek od lokality o kterou právě jde, jen na druhé straně dálnice. Zbroják a LL má ale myslivec nebyl a není. Má domek na kraji vesnice v podstatě na samotě a zahrada každou zimu zrytá od prasat, což ho samozřejmě vytáčelo. Protože je akční typ a chytrej jak vopice tak dlouho vandroval do místního MS že s prasatama nic nedělaj že ho nakonec vzali jako hosta. Dostal povolenku, hospodář vyběhal vyjímku pro lov na nehonebním pozemku, koupil si kvůli tomu flintu. Víš kolik prasat střelil? Žádné, a nejen to dokonce po nich ani nevystřelil protože je ani neviděl. A rozhodně se mu nedá vyčíst nedostatek motivace, fakt se těšil jak to bouchalům předvede a všude o tom vykládal takže má měl následně i prima ostudu.

Takže jestli máš pocit že se někdo vymlouvá tak si vyřiď papíry (zas takový problém to není když je má každý Lojza z Horní Dolní) a běž všem předvíst jak se to dělá ;) . Jen bacha, budeš muset zvednou zadek od klávesnice :D



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#112 » čtv 16. úno 2017, 14:07

sided. Já ti to věřím, proč ne? Je třeba zvednout zadek a to pořádně. Až tak, že by se měl člověk odebrat žít ke zvířátkům, spát s nima v lese. Lovci to tak dělají. Nabalí si batoh, spacák, pušku a třeba na měsíc zmizí v divočině. Jenže u nás už není žádná divočina, ani lovci. Jsou jen sváteční bouchalové střílející nejradši ze zatepleného posedu.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#113 » čtv 16. úno 2017, 14:17

Jak už jsem napsal, jasno máš tak pojď to všem předvíst. ;)

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#114 » čtv 16. úno 2017, 15:04

Prasat je všude jak na..báno dlouhodobě a potýká se s tím skoro celá republika. A teď, bóžínku, Hanuš Hanslík vyjel pro cigára na pumpu...

Ale článek " Divočák na návsi Zástrkova za Bukem. Dělejte něco, vyzývá starosta myslivce v hospodě..." by nevyzněl tak senzačně a dramaticky naléhavě :roll:



Piggy
Příspěvky: 1890

Příspěvek#115 » čtv 16. úno 2017, 15:42

Technická: prasat není JAK najebáno - odkud myslíš, že se berou?



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#116 » čtv 16. úno 2017, 15:43

sided: Jak říkal pošťák Kroner v Dědictví: "Bohušu, to už pro mňa néni, já už su starý". V kolenech hlodá artróza, po horách jsem se nachodil dost. Ať se předvedou mladí, zdraví, perspektivní. :)

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#117 » čtv 16. úno 2017, 17:12

Luky, jo to říkal, a pak jel 3x a jednou dýmku míru :lol:

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#118 » čtv 16. úno 2017, 17:58

Mně taky co chvíla svrbí prst... farmařím a není vyjímkou že mi stádo přebíhá před traktorem. Ledky puštěný a ty mrchy ještě čumí a málem by šli blíž. Ale dokud mi nechodí na pole, nemám potřebu to řešit :) ale někteří kolegové asi hezký výnosy mít nebudou, to vidím už včil :D



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#119 » čtv 16. úno 2017, 18:00

wigum: :lol:

Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 171

Příspěvek#120 » čtv 16. úno 2017, 21:27

Páni myslivci by mě mohli vysvětlit tuhle věc. Všude, kde mají problémy s divočáky, se vymlouvají na problémy s úřady, že nechtějí vydávat povolení k odstřelu apod. To bych ještě pochopil, předci se nezatěžovali byrokracií.

Ale proč to města neřeší tak, že je postřílí uspavacima flintama jak v zoo, nenaberou a neodvezou někam 100km do lesů, popř. někam na popravu? Tohle fakt nikoho nenapadlo, nebo to má své důvody, proč to tak nejde? Jestli má, zajímají mě.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů