Divočáci

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#151 » pát 17. úno 2017, 16:31

sided píše:Tak to je jasný, v souvislym lánu se v podstatě lovit nedá a pokud je tam i nějaká louže, což je obvyklé, tak do něj najaře vlezou a vyžene je až řezačka.


U nás v obci proběhla nabídka právě jít do lánu až po vysečení pruhů. Bez zájmu. Napsal jsem to prvně blbě - omlouvám se. Je mi jasný, že běhat (nebo jezdit na) za řezačkou nebo mlátičkou a střílet se nesmí. Ikdyž, to by byl zajímavej lov :lol:



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#152 » pát 17. úno 2017, 18:43

Grasel: Tenkrát ještě neexistovali Zelení, Děti země, Hnutí duha, Greenpeace,a další pošuci kteří mluví do všeho, ale odpovědnost nenesou za nic.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#153 » pát 17. úno 2017, 22:38

Grasel: Bohužel nemáš pravdu !
Prosím, v klidu vysvětli, co to je Lidová myslivost !
Pokud nevysvětlíš, prosím nepiš, jsou to jen plky !!!
Pouze názor myslivce a teď to rozeber, abychom to myslivci i nemyslivci pochopili, díky.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#154 » pát 17. úno 2017, 22:47

Věřte, problém Divočáci je velký, ale my to tady nevyřešíme !!!
Legislativa je legislativa !

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2519

Příspěvek#155 » pát 17. úno 2017, 22:56

JJ prave. NEstrileni bachny je sice hezke, ale kdyz je premnozino, tak se to ma brat komplet.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#156 » pát 17. úno 2017, 23:49

Modelová situace: Bachna a za ní cca 7 selat, otázka , kam, nebo co budu střílet ?
Jednoznačně, to poslední sele !! A že to mám každý rok před očima, asi tak !

Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 171

Příspěvek#157 » sob 18. úno 2017, 02:01

Petzold píše:No tvl, takže víska s 500 obyvateli a rozpočtem 5 mil Kč na celý rok, kdy z toho půlka jde na mateřskou školu, má za dlouhé peníze najímat veterináře na uspávání divočáků a vozit je zpět do krajiny..... :shock: (pro zajímavost, odchyt toulavého psa a umístění do útulku stojí obce které nemají "Městapo" cca od 2 do 5 tisíc Kč)


Jenom tak mimochodem....průběžné udržování početních stavů zvěře na předepsané úrovni je povinností uživatele honitby.... 8-)

Předem mého psaní: škoda, že na foru nejde dát + nebo - příspěvku, rozdal bych dost plusů Petzoldovy i Lukymu.

Když jsem to pročetl, pochopil jsem, že řešit situaci ve městě uspáváním, odvézt do kafilerie, na popravu lze, je to jen otázkou peněz?? To je to, co mě zajímá. Sice kroutím hlavou, ale holt rozumím, že právní předpisy znemožňují jít selským rozumem. Ale pokud má město opravdu zájem, může to tedy vyřešit tím uspáváním a popravením jen vyčleněním dostatečného rozpočtu?

Uživatelský avatar
Grasel
Příspěvky: 410

Příspěvek#158 » sob 18. úno 2017, 08:19

Bohuliby píše:Grasel: Bohužel nemáš pravdu !
Prosím, v klidu vysvětli, co to je Lidová myslivost !
Pokud nevysvětlíš, prosím nepiš, jsou to jen plky !!!
Pouze názor myslivce a teď to rozeber, abychom to myslivci i nemyslivci pochopili, díky.


Já jsem úplně v klidu, to mi věř ;) ale tobě asi trošku tečou nervy podle počtu vykřičníků... ;)
Pravdu mám, jen si to neumíš přiznat. Zákon z roku 1947 o myslivosti zrušil chov černé v oborách a tím to začalo. Opravdoví myslivci 200 let před tím kom. paskvilem se o něco snažili a pak to jednoduše komouš zatrhl a fertig, pravdu máme my, strana a vláda... A ano, vím o tom, že v 47 zde oficiálně ještě socík nebyl, ale tento náhvrh zákona podal komunistický poslanec.
Lidovou myslivostí myslím to, co se z původně povolání stalo... A věř mi, že mám docela dobrej přehled, můj děda byl hraběcí hajný a jeho komntáře k hospodaření a chování pozdějších ,,myslivců" jsou někdy i veřejně nepublikovatelné. Osobně proti myslivcům nic nemám, jen občas mám na věci jiný názor, možná proto, že o tom vím i z pohledu ,,druhé strany" víc než ti, kterým stačilo jednou si něco vyčíst v penzu aby udělali zkoušky.

OBA se uklidněte.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#159 » sob 18. úno 2017, 09:52

Blacky píše:JJ prave. NEstrileni bachny je sice hezke, ale kdyz je premnozino, tak se to ma brat komplet.


No vidíš, tohle je největší chyba. Když zasřelíš bachnu tak rozbiješ sociální strukturu tlupy.

Vůdčí bachyně má kolem sebe svý děti, kňourky do roka a bachyňky přibližně do dvou. Ale mladý má jen ona, případně starší bašky kterým velí. Odráží lončáky a udržuje pořádek. Mladé bachyňky nepříjdou do chrutí a tedy nemaj selata. Když ji střelíš tak se to promíchá, šuká kámen cihlu, maj selata klidně v osmi měsících. Takže nejefektivnější je střílet lončáky tak do 60ti kilo a samozřejmě selata.



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#160 » sob 18. úno 2017, 11:25

sided: Koukám, že divočáci to mají podobně jako vlci. Akorát že nevládne dominantní vlčice, ale vlk. Každopádně pářit se ve smečce má dovoleno jen dominantní pár. Když někdo zastřelí vůdčího vlka, je to průser. Začne to šukat všechno mezi sebou a vlků začne přibývat, místo aby ubývalo. Ale zpět k divočákům. Já bych dočasně povolil použití samočinných zbraní, Kalach + 30 nábojů v zásobníku+ další zásobník náhradní a kosil bych to plošně. Vyběhne dvacet divočáku, kosil bych je dávkami jak Rusi Němce u Stalingradu. Není to sice lovecké, ale mimořádná situace si žádá mimořádné postupy. Kdyby navíc zrušili zbytečné papírování, povolenky, tak po měsíci by byl divočák možná chráněn stejně, jako panda velká. Nějaké uspávání a pak utracení? Nic než politická korektnost dovedena ad absurdum.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2234

Příspěvek#161 » sob 18. úno 2017, 12:07

V rozhlase právě poslouchám, jak probíhá naháňka divočáků u Prahy a že zatím žádného divočáka nenašli, natož aby ho střelili :-(

Takže hlavní problém je asi v tom, že celá skupina odborných poradců tady kecá na fórech a nešla jim pomoci ---

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 461

Příspěvek#162 » sob 18. úno 2017, 12:28

4 Luky22
Hele střílel si někdy dávkou z SA nebo AK? Protože kdyby jo, tuhle blbost nenapíšeš.

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#163 » sob 18. úno 2017, 12:50

A co nasadit vrtulníky?
Jde to!!!!
https://youtu.be/ubt19wLNcKM
Třeba by pak bylo ke koupi divočácký vepřový!
Mám moc rád pečeni z divočáka...



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#164 » sob 18. úno 2017, 13:05

To by se prodrazilo... A taky je dulezity si nesestrelit vlastni vrtulnik v zapalu boje :-P

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#165 » sob 18. úno 2017, 13:13

Drvoštěp to už je opravdu utopie.
Počty divočáků sníží jen intenzivní myslivecká činnost.
No a jestli to bude v některých sdruženích vypadat, že na to 80% dlabe a jen kecá o starých časech a požaduje, když někdo divočáka střelí aby ho rozdělil mezi členy sdružení, tak to asi bude muset vést k jinému modelu než je myslivost.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů