Divočáci

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#61 » pon 19. zář 2016, 16:43

Já myslím, že poštvané nebude, takže krajní nouze a té už jsi zamezil vylezením na strom, takže čekej. ;)

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#62 » pon 19. zář 2016, 19:28

Az za tebou na strom poleze medved, tak co? :)

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#63 » pon 19. zář 2016, 20:10

No, na Liberecku medvědy nemáme :-)

Divočáci a vlci nešplhají ...

Uživatelský avatar
SimonW
Příspěvky: 105

Příspěvek#64 » pon 19. zář 2016, 21:05

Do když jsem nohama svíral kmen toho stromu a držel se takřka zuby nechty moc mi do legrace nebylo. Navíc ta bachna tam dole byla pěkně dlouho. Mohlo to byt tak 3 minuty ale mi se to zdálo jako věčnost. Navic strom neměl v té úrovni žádné haluze takže nešlo se pustit ani jednou rukou. Takže i kdybych tu pistoli měl byla by mi na h... Ta by šla použít jen před tím vylezenim na strom. A vĕřim že když bych do ni vyprazdnil zásobník z 1911 tak by lehla.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#65 » pon 19. zář 2016, 21:10

Ja taky nesplham tak by urcite dostala prednost pistole ;-)



dave-cz
Příspěvky: 106

Příspěvek#66 » úte 20. zář 2016, 09:13

Škoda, tak v tom případě bych navrhoval svařit si plot z kari sítě, ta už něco vydrží.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#67 » úte 20. zář 2016, 10:55

Na youtube najdete hromadu videí, kde amíci loví prasata pistolema. Osobně je mi teda použití "humánní ráže" na velké zvíře (mimo krajní nouzi) silně proti srsti, ale odpověď ohledně účinku to dává.

Uživatelský avatar
JakubCh
Příspěvky: 236
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#68 » ned 9. říj 2016, 11:26

Hele divočáků je "jaksviňa" i u nás pod Beskydama. A ostatně přímo kolem naší střelnice, chlapi z oddílu, co loví, mají přímo na haldách revír a jeden má 50m za valem posed, kde loni dostal 80kg kus. Když se flákám po lesích s foťákem, mám z nich docela vítr. Natrefit na medvěda v Beskydech, to by byla sakra velká náhoda a smůla (i když občas se stane), ale divočáků je tu fůra. Asi rok zpátky bylo normálně v lese u Bohumína upozornění, že se tam zdržuje agresivní divočák a prohnal pár psíčkařů (počítám, že divočák šel asi primárně po psovi). Vždycky si říkám, že sice mám u sebe pistoli, ale 9L na nasraného divočáka je dle všech známých nimrodů tak trochu naprd :D Respektive, shodují se, že divočák zdechne, když do něho vypráskám zásobník, ale předtím mě rozpárá. A nejlepší je, že když se probíralo, co do pistole v ráži 9L nacpat, aby to divočák co nejvíc pocítil, došli k tomu, že asi nejspíše obyč FMJ. I kdyby člověk porušil zákon a měl naládovány nějaké náboje s řízenou deformací, tak že ty by neprošly hluboko, což FMJ zase jo. Jestli těch divých sviní bude pořád přibejvat a jestli se stane pár průserů, půjdu nakonec skrz ně do revolveru v .357, to je tak jediné za relativně nízkou cenu, co se dá sehnat a mělo by snad s našláplým střelivem fungovat. Nebo pistole ve .40 S&W.

Uživatelský avatar
Grasel
Příspěvky: 410

Příspěvek#69 » čtv 10. lis 2016, 17:12

Klucí zelení, dotaz - je možné, že by u nás (údajně na JM) byl uloven kňour o váze přez 500Kg? Dnes mě tím v práci dost zaskočil kolega... Že může mít kolem 200 Kg, to bych bral, ale půl tuny? :shock:

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#70 » čtv 10. lis 2016, 17:27

Myslivecká latina. Údajně byl v Rusku zastřelený kňour o váze cca tři metráky, ale oficiálně je podle internetových zdrojů "francouz" se 277 kg.
Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Prase_divok%C3%A9

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#71 » čtv 10. lis 2016, 17:38

Grasel: takže bacha, váhy u myslivců budou něco jako míry u rybářů :lol:

Uživatelský avatar
Grasel
Příspěvky: 410

Příspěvek#72 » čtv 10. lis 2016, 18:22

Tak to bych se mohl i urazit, jako že bych kaprovi přidal dva metry na dýlku :) to néé ;)

To Lynx: Mě se to zdálo taky nemožný, jak jsem psal, 200 bych mu sežral, ale 500 je moc.. Ale víš jak, jsem zvědavej, tak jsem si řekl, zeptej se myslivců..



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#73 » čtv 10. lis 2016, 18:29

Grasel: Divočák přes 500kg? Buď mutant z Černobylu, anebo grizzly převlečený za divočáka. :lol:



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#74 » čtv 10. lis 2016, 19:23

Nebo to má v librách :)



KubaDostal
Příspěvky: 200

Příspěvek#75 » pát 11. lis 2016, 05:39

Ja našel na netu tenhle článek http://tn.nova.cz/clanek/giganticke-prase-petr-ulovil-pultunoveho-divocaka-fotky.html#g_523212

Je to Nova a je to z Ruska takže to není moc důvěryhodné, ale možná ta původní informace čerpá z tohoto článku.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti