Zbraně Macháček



Pavluso
Příspěvky: 213

Příspěvek#1 » sob 22. čer 2019, 04:49

Zdravím všechny,
Budu si delat vylet za p. Macháčkem do Budejek. Hodlám koupit Walthera PP. Můžete mi dat někdo nějaké info? Má to dost napaleny. Takže jestli jsou stavy zbraní tak jak píše. Nepoužite atd. Nechci si delat celodenní vylet a pak zjistit ze jsou to jetiny jako všude jinde. Co záruka?

Diky za postřehy



Pavluso
Příspěvky: 213

Příspěvek#2 » sob 22. čer 2019, 13:06

Nikdo žádnou zkušenost?



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#3 » sob 22. čer 2019, 13:26

Machacek je silene drahej a nema nic moc veci, jednani rovnez zvlastni. Zajemce (nejen) o druhovalecne zbrane slusne kvality a dobre ceny odkazuji na sberatelskezbrane.cz, ktery tu ma sve vlakno...a Machacek mozna taky, takze to asi bude duplicita



maciz
Příspěvky: 71

Příspěvek#4 » sob 22. čer 2019, 17:02

Jednání má Macháček zvláštní, to je pravda. Na druhou stranu ale má dobrý výběr sběratelských zbraní a pokud jsou to nestřílené nebo málo střílené zbraně jak tvrdí, tak bych neřekl že to je nějak předražené. Já jsem u něj kupoval akorát jednou revolver a těžko bych ho v tom stavu jinde koupil levněji.



Radhagupta
Příspěvky: 117

Příspěvek#5 » sob 22. čer 2019, 20:22

Kupoval jsem u něj vz. 52/57 a jak bylo řečeno výše, dokud jsem si vybíral z více kusů, nebyl zrovna příjemný, ale jak jsem mu řekl, že jednu beru, začal být "normální". Řekl bych, že měl nějakou špatnou zkušenost s kupujícím. Proto ta odměřenost. Jo a zbraň byla ve výborném stavu, cena podobná jak na burzách (jeho vlastní kus, co nechtěl původně prodat, donesl mi ji až po té,co jsem mu řekl,že žádnou z nabízených nechci).



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#6 » ned 23. čer 2019, 17:39

Doporučuji předem na webu vybrat třeba 4 kusy a ty si nechat ukázat.
Pohledem zvenku udělat první výběr pořadí 1 - 4.
Pak zbraně doporučuji rozebrat (bez cvakání spouště) a důkladně prohlédnout na opotřebení, nejužší místa rámů, apod.
Ale když už tam jedeš, tak s tím, že kupuješ.



omega
Příspěvky: 46

Příspěvek#7 » ned 23. čer 2019, 22:26

Obchod pro opravdu nenáročné sběratele a jedince co rádi věří na pohádky, co tam k tomu občas píše. Ceny poněkud mimo mísu.



Pavluso
Příspěvky: 213

Příspěvek#8 » úte 25. čer 2019, 06:49

Omega: taky se mi to celé nezdá, takže než zabiju den. Tak se raději informuji, ale stav 1A nenošeno nestříleno, ale bez krabice a všeho působí trošku ehm.... :D Jinak dává pán nějakou záruku? jen tak pro zajímavost?



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#9 » úte 25. čer 2019, 18:26

Obchodní podmínky:
Na veškeré zboží se vztahuje zákonná lhůta 24 měsíců, pokud není uvedeno jinak. Záruka se vztahuje pouze na výrobní vady.

Záruka se nevztahuje na:

a) vady vzniklé běžným používáním
b) nesprávným použitím výrobku
c) nesprávným skladováním


Na faktuře ale ručně nápis:
Použité zboží. Neplatí běžné záruční lhůty


Imho o domluvě, něco mi říká, že povídal 6 měs. Ale jak vidíš, je to na libovůli. Ale co jsem slyšel, tak reklamace probíhají v odůvodněných případech OK.



Pavluso
Příspěvky: 213

Příspěvek#10 » pát 19. črc 2019, 07:47

Tak jsem se objednal k Macháčkovi na prohlídku zbraně a její případný nákup...
Pán,ale chce poslat scan nákupka a ZP.... stalo se Vám to také?
To je trošku přes čáru posílat kopie těchto dokladů mailem....



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#11 » pát 19. črc 2019, 08:01

Podle mne je to hodně přes čáru, protože takhle teoreticky může na kupujícího napsat jako prodanou nějakou zbraň a Vám to jen oznámit. Tedy bude mít kupujícího tak trochu v hrsti při jednání o tom co a za kolik si koupí nebo nekoupí.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#12 » pát 19. črc 2019, 08:33

Pokud tomu prodejci až takhle moc nevěříš, tak u něj nic nekupuj :-)



Pavluso
Příspěvky: 213

Příspěvek#13 » pát 19. črc 2019, 09:12

Ptám se jestli je to u něj běžná praxe?
TO je stejný jako dopředu někam posílat občanku a řidičák....
Prostě děs - běs



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#14 » pát 19. črc 2019, 09:19

Možná kdyby pár potenciálních zákazníků "vyškolilo" pana Macháčka reakcí jak píše Kolombo, tak by mu to upravilo chování. Tohle je chování jako za totáče - "pod pultíkem - nad pultíkem..." a zákazník je v roli prosebníka, který mu snad předem pošle i heslo ke svému bankovnictví???



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#15 » pát 19. črc 2019, 09:31

Indian píše:Podle mne je to hodně přes čáru, protože takhle teoreticky může na kupujícího napsat jako prodanou nějakou zbraň a Vám to jen oznámit. Tedy bude mít kupujícího tak trochu v hrsti při jednání o tom co a za kolik si koupí nebo nekoupí.


Trochu chladného uvažování. Prodávající má na své bezúhonnosti založené živobytí. Myslíš, že by mu jedna podělaná pistole stála za to, aby o všechno přišel?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů