Dotaz na radu s prodejem komplexnější sbírky krátkých palných zbraní

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#16 » čtv 31. říj 2019, 21:03

Pokud si nechce udělat "cestu kolem světa", tak bych to neprodával. Proč se loučit se sbírkou, aby dědicové co to nechtějí dostali keš?



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#17 » pát 1. lis 2019, 00:24

Grimpo píše:Ad eGun: Byl jsem upozorněn jedním obchodníkem, když jsem se o prodej do Německa zajímal, že zatímco vyvezení zbraní z Neměcka je tamní policií skoro až vítáno, tak při pokusu o prodej DO Německa byť i jen téměř historického trojáku, je na místě očekávat veliké obstrukce. Z jejich strany. Ne ze strany českých orgánů. Ale praktickou zkušeností to podložené nemám.

To tvrdil německý obchodník? To mi zní divně. Na rozdíl od ČR nemá v SRN obecně na starosti zbraňovou agendu policie, ale většinou úředníci. Jak to je konkrétně, závisí na jednotlivých spolkových zemích a např. v Bavorsku zbraňovou agendu vykonávají normální úřadové na úrovni Landkreis. Pokud žadatel o import zbraně splňuje všechny zákonné podmínky, tak není důvod mu v dovozu bránit, zvláště pokud to je nějaký již dobře známý sběratel. Technicky funguje sběratelství zbraní v SRN jinak než u nás. U nás myslím stačí mít ZP s příslušnou skupinou a pak si chodit vyřizovat nákupka. V SRN se soukromé sbírky zbraní vedou ve zvláštním sběratelském zbrojáku - tzv. "rote Waffenbesitzkarte". Jakmile sběratel takový WBK získá, nemusí získávat ještě extra povolení na nákup zbraně, na rozdíl od sportovního střelce. Na druhou stranu, červená WBK se vydává v drtivé většině pouze na nějakou určitou skupinu zbraní, například na dlouhé zbraně používané během WW1 nebo na krátké zbraně vyrobené zbrojovkou Walther mezi roky 1900-1950. Takže neumožní nákup jakékoliv zbraně do sbírky. Rovněž není možné na červenou WBK kupovat munici.



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#18 » pát 1. lis 2019, 11:00

Ne, to tvrdil český obchodník, u kterého jsem sondoval možnost vývozu do SRN. Vzhledem k tomu že mohlo jít z jeho strany pouze o neochotu komplikovat si život, mohla to být výmluva. Proto jsem na konci psal, že praktickou zkušenost nemám.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#19 » pát 1. lis 2019, 11:09

Hele a proč se ten kamarád neobjeví alespoň tady na fóru a nezkusí místní tlachaly, jestli by se jim něco nehodilo? Třeba by se toho všeho zbavil alespoň postupně.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#20 » pát 1. lis 2019, 11:30

Má přes 70 a používá 15 let starý mobil, protože na nový si nezvykl, takže s počítačem neumí, jinak bych to tu za něj nedával a udělal by to sám...

Já mu to tu každopádně průběžně dávám číst. Ono mi osobně i přijde, že s prodejem moc zase nespěchá, protože se s tím asi bude těžko loučit (ale to je jen můj dojem, nechci za něj mluvit), každopádně jednou se rozhodl a asi to udělá. Sám říkal, že neví, jak dlouho mu ještě ZP nechají a byl by nerad, kdyby si to po jeho smrti rozdělili policajti a obchodníci za minimální odhadní ceny.
Každopádně, když mi řekne, že to tu mám vystavit za tolik a tolik, popř. mu to pomoct rozfotit, tak to udělám.



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#21 » pát 1. lis 2019, 11:34

Na hunting-shopu se občas objevují soupiskové inzeráty, nebál bych se toho.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#22 » pát 1. lis 2019, 11:54

To s tím "rozfocením" je určitě lepší (i když pracnější) cesta, jak to prodat za lepší ceny.
A úplně ho chápu, že se mu nechce se toho zbavovat jen tak a rychle. Pokud to měl jako dlouhodobého koníčka...



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#23 » pát 1. lis 2019, 12:02

Asi by si měl ujasnit, co chce.
- maximální rychlost prodeje
- maximální cena za celek
- záchrana kdyby přišel o ZP (v jakém horizontu?)
- chce si ty peníze ještě užít?

Každopádně mu nic nebrání v tom, udělat pro každou zbraň kartičku s fotkou, popisem a nějakým povídáním o konkrétním kusu. Aspoň se s tím s miláčky rozloučí a jestli najde potenciálního sběratele, tomu to určitě přijde vhod.
A pak každou kartičku ocenit, udělat série a ty ocenit jako skupinu a pak všechno dohromady ocenit. Tím omezí takové to přešlapování "kolik byste si představoval ... kolik byste byl ochoten dát"
Tím se vyčerpá, pistole nebude už chtít ani vidět a dá to za odvoz :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů