střelnice: AVIM Praha

Uživatelský avatar
LKJ
Příspěvky: 31

Příspěvek#241 » úte 4. srp 2015, 00:17

Broky jsou problém s odrazem od té gumy ... není to že by to dělalo bordel, ale je to risk na odraz.



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#242 » úte 4. srp 2015, 08:38

Jinak k té (ne)konkurenci - AVIM má prakticky monopol na širší centrum Prahy a co vim, je to jediná komerční střelnice v Praze, kde se dá střílet každej den i po 17.h. až někdy do devíti. Přesto je jejich cena stejná nebo nižší, než jakou má ostatní "konkurence" a, snad jako jediná střelnice široko daleko, neúčtujou výpalný za "další osobu".

Ale zase mají krátký tunely - 17 a 12 metrů (+-), nedá se tam (už) střílet brokama (ani z pistole/revolveru) a nedá se tam střílet kosou (co vim, možná se pletu). Navíc, když si člověk chce půjčit zbraň pro víc lidí, zaplatí půjčovný za každou osobu. To se mi třeba vůbec nelíbí. Ale nevim, jak to mají na dalších střelnicích. Při přenechání zapůjčené zbraně osobě bez ZP v AVIMu zřejmě vyžadují, aby držitel měl ZP aspoň 3 roky (mě se to ještě nestalo). V Magnumu je přenechání zapůjčené zbraně vyloučeno, totéž v Čestlicích (opět,co vim).

Suma sumárum, AVIM neni žádný extra super terno, ale rozhodně to neni takovej shit, jako se tu někteří snaží naznačit. Podle mýho skromnýho názoru jsou jejich podmínky celkově vstřícnější než jinde a jedinou zásadní nevýhodu vidím akorát v krátkých tunelech a dvojím půjčovném. Oproti tomu extrémní výhoda v dostupnosti, otevírací době a ceně.

Uživatelský avatar
LKJ
Příspěvky: 31

Příspěvek#243 » úte 4. srp 2015, 09:49

Mikky- moje rec. Ja to tam mam rad. Ma to mouchy, ale funguje to a musim rict ze me nejvic stve to "vypalne" na jinych strelnicich. To je proste normalne nechutne. Platim snad za stav a cas a ne za odupanou podlahu. Proste hnus velebnosti. Ale delaji to skoro vsichni. Avim ne a to je cti.
Kosa ani jine dlouhe krom maliny nejsou povolene.

Uživatelský avatar
Marcurba
Příspěvky: 406

Příspěvek#244 » ned 1. lis 2015, 19:39

Reakce k srpnove diskuzi...dnes jsem byl na Avimu, ja zbrojak cca 3 MESICE, s pritelkyni. Pujceni malorazky, 100 ks 22lr, 2 terce a prelepky za 630, tedy 200 stav, 200 zbran, 200 naboje a 30 za terce a prelepky. Naprosto bez problemu a zbytecnych dalsich dotazu...jenom info, ze se tam toci 2 party chlapku na dlouhy a kratky tyden, tak uvidim, az chytnu priste druhou grupu, ale dnes vse v pohode...

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#245 » ned 1. lis 2015, 19:45

Taky přidám experience. Byl jsem poprvé cca před měsícem, po telefonu rezervace, úplně v pohodě i že jdu s člověkem bez ZP, jen upozornění, že za něj zodpovídám. I na místě všechno cajk. Takže se do AVIMu určitě budu rád vracet.



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#246 » ned 1. lis 2015, 19:55

Marcurba: Tak to sem dneska střílel vedle tebe :)

Jinak dnes další postřeh - u zapůjčených zbrani (zkoušel jsem si GP P1) nemají problém, když střelec použije vlastní střelivo, pokud to nejsou přebíjenky (ale nekontrolovali to). Jinde, co vím, vlastní střelivo do zapůjčených zbraní nedovolujou.

Uživatelský avatar
Marcurba
Příspěvky: 406

Příspěvek#247 » ned 1. lis 2015, 22:05

Mikki...dlouha malorazka a czeta, zaucovani na zbrojak od 15:00, nebo vedle pulhodinka s mistnim instruktorem?

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#248 » stř 25. lis 2015, 13:10

Nemůžu se na AVIM dovolat, vyzváněcí tón říká, že číslo z jejich stránek neexistuje. Nevíte, kde je chyba?
EDIT: už vím, kde je chyba, měli omylem vyvěšený telefon :mrgreen:



Prcek
Příspěvky: 297

Příspěvek#249 » stř 25. lis 2015, 13:41

Nečetl jsem celou diskuzi, ale chodím tam skoro 10 let pravidelně každý měsíc, takže nějaké zkušenosti s Avimem mám :) Kromě období léto 2014-leden 2015, kdy bylo zavřeno a informace i nám s permicí byly na hodnotě 0 (nula...) vcelku bez problémů. Taky tam dřív bývali lehce náladoví, ale v posledních letech v pohodě. Vodím tam pravidelně i nestřelce, kolegy (ně), dospělé syny a bez problémů. Na mířenku to samozřejmě střelnice ideální není, ale na nácvik LOS a pod v pohodě. Spíš mě trochu štvou lidi - zákazníci. Terče stále dávají i před výraznou linku na zemi, díry v pultech mluví samy za sebe o bezpečné manipulaci... Broky mi nechybí, SA58 je stejně lepší na ven...buďme rádi, že Avim máme ;)

Uživatelský avatar
Kralycek
Příspěvky: 72

Příspěvek#250 » čtv 4. úno 2016, 21:16

Na mě zatím jsou hodní :). Na e-mail mi minulý týden odpověděli hned, telefonické objednání taky bez problémů. Dnešní první hodina střelby s klidným, trpělivým a usměvavým instruktorem. Na první návštěvu jsem se jako introvert necítila až tak hrozně, tak snad to bude jen lepší.



Tyrfing
Příspěvky: 197

Příspěvek#251 » pon 22. úno 2016, 16:55

Je fakt, ze zpravidla se pani instruktori trosku vic vznaseji, kdyz maj na stavu damu :mrgreen:

Avim je fajn, kombinace umisteni, ceny a spravcove jsou take OK. Dokonce uz maji i mechanicky chnapak na malickosti, pokud vam neco propadne rostem... Jeste kdyby bylo mozne privolat terce domu jedinym kratkym stisknutim tlacitka... Ale to je detail.



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#252 » pon 7. bře 2016, 14:40

Nemůžu se na AVIM už od včerejška dovolat. Buď obsazeno, nebo to zvoní donekonečna. Tušíte někdo co se tam (ne)děje?



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#253 » pon 7. bře 2016, 15:24

tak nic, byli "na výstavě" :)



KlokanXM
Příspěvky: 95

Příspěvek#254 » pon 7. bře 2016, 23:08

IWA 2016, nedivím se. Bylo na co koukat.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#255 » pon 1. srp 2016, 17:48

nevíte někdo, dá se tam jít bez objednání a s doprovedem bez ZP?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů