střelnice: Květnice



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#16 » stř 17. pro 2014, 23:44

Ne, nevidím v tom logiku...můžu jít někomu na střelnici předvést a půjčit svou zbraň, třeba pro vyzkoušení při prodeji, oba máme ZP a druhý post na nic nepotřebujeme. Pokud tvoje manželka není nezletilá, nebo ji nepřipravuješ na zkoušky, tak podle těchto pravidel budete muset mít dva posty. V čem vidíš tu logiku?

Ještě jsem se chtěl podívat na to sesouhlasení s provozním řádem, bohužel na webu není:

http://www.parabellum.cz/index.php?send=provoznirad



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#17 » čtv 18. pro 2014, 00:03

Já bych to bral logicky, manželka nemá ZP, budeme střílet spolu, nakonec jak jinak. Vždycky to tak dělám. Co jím řeknu, je úplně jedno.

Když jseš u koupě zbraně.
Opravdu nevidím důvod, se s obsluhou domluvit, že jde o prodej, to je zpravidla do 10 ran, alespoň nikdy jsem nepožadoval více a jistě to pochopí, že nebudeme objednávat na to stavy dva ? Když ne, tak se to bohužel musí zaplatit !

Ale z praxe, když už tam jedu, tak si zastřílíme s majitelem, každý vždy na svém stavu a svojí zbraní, zbraň na prodej vyzkoušíme a po střelbě si sedneme u kávy a dokončíme prodej, nebo ne !
To ti také nepřipadá normální, promiň, ale u mně naprosto OK.

Mně jejich nová změna teda vůbec neomezuje !



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#18 » čtv 18. pro 2014, 01:21

Podle těch pravidel pokud je manželka plnoletá (což předpokládám) a nepřipravuješ ji na zkoušky (což nepředpokládám), tak musíte mít dva stavy, ale ta změna tě vůbec neomezuje. Mě kupodivu ano, protože za dva stavy, z čehož jeden bude zbytečně prázdný, zaplatím za hodinu 360 Kč, zatímco za jeden s doprovodem jedné osoby 240 Kč.

Kolik máš při vyzkoušení/prodeji ve zvyku obsadit postů, z kolika zbraní střílet a kolik kafí pak vypít je irelevantní, to ať si každej dělá jak chce a potřebuje. Možnost vyzkoušet jednu zbraň na jednom postu ve dvou lidech naštěstí nová pravidla připouštějí.



samurai
Příspěvky: 35

Příspěvek#19 » čtv 18. pro 2014, 12:51

Asi ukáže až praxe, jak to bude ve skutečnosti, zajdu to tam zjistit. Já to chápu tak, že když se ženou půjdu klasicky střílet, tak jdeme na jeden stav za 240 Kč na hodinu. To jestli ona má ZP nebo ne nikoho nezajímá. Do střelby ji nezasahuju, střílíme vždy jen s jednou zbraní, spadáme tedy do první kategorie.

Ten zákaz chápu tak, že nesmíme být dva na jednom stavu, každý mít zbraň a oba střílet (což si nedovedu ani moc představit)...



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#20 » čtv 18. pro 2014, 17:56

1. Dva střelci držitelé mají pouze jednu zbraň. (v tomto případě, ale nebude druhý střelec jakkoli zasahovat do střelby střílejícímu)

Tak to myslím chápeš špatně, protože tím držitelem se zřejmě myslí držitel ZP, nikoli jestli je třeba žena držitelkou vyznamenání za vynikající práci :-)

Dva najednou na jednom stavu samozřejmě střílet nebudou, ale na střídačku klidně a jestli u toho použijou jednu nebo více zbraní, v čem je ten podstatný rozdíl?



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#21 » čtv 18. pro 2014, 19:52

Až to vyzkoušíme, tak o tom tady budeme psát.
Manželka nemá ZP, tak určitě z důvodu dohledu nad ní nebudu střílet v klidu vedle, abych to neměl pod kontrolou, přeci jenom mám za její činy odpovědnost.
Chápu to úplně stejně jako Samurai.



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#22 » čtv 18. pro 2014, 20:11

Píšou tam držitel, ale já to chápu jako nedržitel, no to nevím jak chceš s touto argumentací uspět.

Jdeme tam v sobotu, tak se pokusím zjistit, co tím chtěl básník říci, respektive spíš co má být výsledkem a jestli by ho nešlo dosáhnout nějakou srozumitelnější a logičtější cestou.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#23 » čtv 18. pro 2014, 22:24

Jj, zjisti a podej zprávu, díky.
My se tam dostanem až v lednu.



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#24 » pát 19. pro 2014, 13:10

No, co se ke mě dostalo, tak hlavní důvod je zabránit situacím, kdy je fakt u jednoho stavu několik (3+) zbraní a dva střelci si to "intenzivně užívají". Takže nakonec to asi tak hrozný nebude, ale formulačně to fakt působí blbě...



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#25 » sob 20. pro 2014, 22:26

Je to jak píše Mikky, hlavně je štvou lidi, co si ve dvou na jeden stav nanosej hromadu železa, pálej jak u Verdunu, je jich plná střelnice a dělaj to tak tejden co tejden. Uznali, že nová pravidla jsou dost nejasně formulována, možná to ještě vypilujou, každopádně pokud se člověk chová rozumně, je domluva určitě možná.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#26 » ned 21. pro 2014, 00:07

Pupaku, díky za info, myslel jsem si hned, že zvítězí zdravý rozum.
Ještě jednou díky.



Prcek
Příspěvky: 291

Příspěvek#27 » pát 26. pro 2014, 13:17

Taky díky za info, Květnice bude mít asi nárůst střelců po zavření Avimu :) Všeobecně je jasný, že pravidla být musí všude, mě se jen trochu ježí chlupy, když čtu "obsluha posoudí" a podobně. To jen zakládá na možnost konfliktu. Ale jak říkám, kde není řád...na Avimu mě někdy fascinovalo, že na 1 stavu se mačkali až 3 lidi, to je už "vo hubu" :?

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#28 » pát 26. pro 2014, 17:47

Mě se zase "ježí chlupy" z těch, co by místo používání normálního zdravýho rozumu chtěli mít všechno do puntíku napsaný a nalajnovaný. Nikdy nikdo nenapíše takový pravidla, aby se vztahovaly na všechny situace, který můžou nastat...

Prostě na Květnici, zřejmě na základě několika neblahých zkušeností s různými vychcánky, co chtěli ušetřit za pronájem stavu, zavedli nová pravidla s tím, že obsluha (= majitel) posoudí, jestli je bude vymáhat do puntíku, nebo použije ten zdravý rozum. Já s tím nemám problém.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#29 » pát 26. pro 2014, 18:43

Chápu to úplně stejně a zítra tam jedu s manželkou, vše si nechám vysvětlit.



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#30 » pát 26. pro 2014, 21:17

fixfokus píše:Mě se zase "ježí chlupy" z těch, co by místo používání normálního zdravýho rozumu chtěli mít všechno do puntíku napsaný a nalajnovaný. Nikdy nikdo nenapíše takový pravidla, aby se vztahovaly na všechny situace, který můžou nastat...

Souhlas, přemíra složitých pravidel obvykle k ničemu dobrýmu nevede, vidíme to denně. S tím puntičkařením jsme ovšem nezačali my, ale právě ta nová pravidla, jinak by nás to vůbec nenapadlo řešit. Tak nám to doufám vydrží.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti