střelnice: BOIS



Tomáš Brada
Příspěvky: 17

Příspěvek#31 » stř 23. pro 2015, 15:35

Cora: tak snad jsem Vám to trochu přiblížil. A ne - opravdu se takoví lidé nenajdou. Chodí se k nám dívat, ale neplatí.-)!



Tomáš Brada
Příspěvky: 17

Příspěvek#32 » stř 23. pro 2015, 15:53

DanielX: Aha, tak rozumím. OK, jak říkám bereme na vědomí. Teď je to opravdu tak, že každý střelec u nás musí zaplatit. Ale může si vzít svůj stav, my mu dohled uděláme, bezpečnou manipulaci na střelnici vysvětlíme a ještě si za stejnou cenu půjčí naší zbraň. Takže nemusí na Vás koukat a čekat, klidně může střílet sám celou dobu.
Každopádně jsem za tuto diskuzi velice vděčný, tolik debat jsme o střelnici u nás už dlouho nevedli :-), a budeme, jako každoročně, zvažovat, jestli nebudeme ceník měnit. Poprosím o trpělivost, reálně se k tomu většinou dostáváme až někde v půlce následujícího roku, pak se uvidí.
Já samozřejmě nevím, jak se ostravským střelnicím daří a nevidím jejich výsledky. Oni zase mají jinou strukturu zákazníků než my, fungují jinak, s některými mám i osobní nebo obchodní zkušenost, takže zase vidím jiné věci. Taky jsem se díval na diskuze zde a vidím, že mají svoje problémy. U nás se občas objeví zase střelci z Ostravy s tím, že tam nechtějí z různých důvodů nikde chodit. Já tím chci říct, že my máme spoustu zákazníků a musíme to brát celé souhrnně. Drtivá většina je spokojená, jinak bychom to museli už dávno zavřít. Teď ale jak to ještě vylepšit a oslovit i ty nespokojené :-)? Proto se tady s Vámi snažím komunikovat, diskutovat. Něco umíme hned, něco později, něco nikdy. Ale snažíme se :-).

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#33 » stř 23. pro 2015, 16:14

K tomu snad jen ještě mou malou osobní poznímku:
Já docela rozumím, že je třeba vydělávat peníze, jenže je na to možné jít dvěmi způsoby. Buď vydělat hned a víckrát toho člověka neuvidíte, nebo se zákazníkem pracovat, vydělávat méně, ale pořád. Když jsem si před lety dělal ZP, tak jsem nikoho ze střelecké komunity neznal. Přišel jsem na Vaši střelnici a správce se mi opravdu věnoval, vše mi vysvětlil, ukázal mi rozborku, vybral mi zbraň co je na zkouškách a zkusil jsem s ní s střílet. A platil jsem návštěvu, zapůjčení zbraně a střelivo. Potud ok. Co byla velká deviza byl můj osobní dobrý pocit z přístupu firmy ke mě, jako budoucímu zákazníkovi. No a když jsem měl ZP, tak jsem u Vás koupil dvě zbraně a jedna byla podstatně dražší než průměr, kupoval jsem tam střelivo a další blbůstky co střelec potřebuje. Tehdy jste zafungovali dobře. Ta investice času a vstřícnosti co se mi dostala když jsem byl střelec s mlíkem na bradě se Vám vrátila mnohonásobně. No a pak jste šli do kytek, jak jsem napsal v prvním příspěvku. Dneska je střelba mým velkým koníčkem a utratím kolem 6.000 Kč a více měsíčně za střelivo. To nepočítám zbraně a další věci. No a utrácím je jinde. A nejsem sám. Já chápu, že nějakých 70.000 Kč ročně za střelivo od jednoho člověka Vás nevytrhne, jenže když takových jako já (a věřím, že jsou lidé co utratí mnohem více než já) bude deset, dvacet... Investovat do nějaké reklamy (teda reklamu na Vaši střelnici jsem snad neviděl a to ani v Z&B a Střelecké Revue) je možná dobré pro tu první ránu, jenže střelci se mezi sebou vzájemně nají, navštěvujeme stejné závody a akce a já vím, že nejsem sám kdo říká. "Jo Bois byl před lety v pohodě, ale tak se to tam zkazilo, že jsem tam už minimálně pět let nebyl". To je ten problém co teď máte. Tohle zlomit bude oříšek, pokud se Vám to podaří a bude z Boisu zase pohodová střelnice by mě (ať už tomu věříte nebo ne), taky těšilo. Zkuste zorganizovat nějaké závody, nějaké zábavné střílení nejen na terče, ale hlavně si Vaši lidé musí uvědomit, že střelci jsou ochotní utrácet relativně hodně za to co je baví, tak se k nim tak chovejte. Ne s despektem, když se nováček začne vyptávat na "věci co jsou přece každému jasné". Chybí tam ten zápal, je to prostě jen kšeft...



Tomáš Brada
Příspěvky: 17

Příspěvek#34 » stř 23. pro 2015, 16:53

Ještě oprava k minulému příspěvku - může si vzít stav za zvýhodněnou cenu, ne zbraň za stejnou. Omlouvám se za chybu.



Tomáš Brada
Příspěvky: 17

Příspěvek#35 » stř 23. pro 2015, 17:20

Já Vám velice děkuji za částečnou pochvalu! Určitě to není o tom, jestli nás to vytrhne nebo ne. Každý zákazník je důležitý!
Ze zbytkem nemůžu souhlasit. Ono to je ve skutečnosti přesně naopak. Před pěti lety na střelnici chodilo do deseti lidí týdně max, stálý správce střelnice neexistoval, stejně jako jakákoliv celková koncepce. Jednalo se o ztrátový podnik (zase ty fixní náklady) a byli jsme před rozhodnutím, jestli s tím dál pokračovat. Dnes máme stálého člověka správce a další dva lidi se podílejí na správě a rozvoji a - a to je to nejdůležitější a pro nás hlavní ukazatel - střelnici máme často obsazenou celý den! Z červených čísel jsme se dostali do pozitivních a panuje určitá spokojenost, ačkoliv je jasné, že to je nekonečný proces a vždy může být i líp. Takže já chápu, že existuje skupina nespokojených zákazníků a my nad nimi uvažujeme, ale ty výsledky za posledních pět let jsou tak jasné, že nepochybujeme, že spokojenost převládá.
Soutěží jsme měli několik, vždy o hodnotné ceny, poslední již zmíněná dokonce o Škorpion vz. 61, což si myslím, bylo fajn a pro lidi.
Despekt opravdu nevím. Jsem srozuměn s tím, že jste nějak nespokojen a je mi to líto, ale určitě to není náš přístup nebo něco, co by jsme si chtěli pěstovat. Naopak! Ale tu Vaši situaci jsme tu už myslím rozebírali a kolegové mě o ní informovali.
Já jsem zažil střelnice, kde Vás přivítá otrávený člověk, který za Vámi celou dobu stojí a neřekne ani ň a máte pocit, že vadíte. Ale to náš způsob není. A od zákazníků máme spoustu zpětné vazby, že ten zápal máme, takže s tím se, bohužel, ztotožnit nemůžu.
Asi se na všem neshodneme a možná nikdy nenajdeme společnou řeč, ale určitě neházíme flintu do žita a třeba příští změny zase přilákají lidi, kteří k nám teď nechodí.



Bax
Příspěvky: 42

Příspěvek#36 » stř 23. pro 2015, 22:49

Děkuji za Vaší odpověď na můj dotaz. Chápu Vaší situaci, ale bohužel stále neznám jednoznačnou odpověď, proč jít se skupinkou lidí (2, 2+ apod.) k Vám a ne ke konkurenci, která bude v pronájmu levnější. Ano, chápu mnoho zákonů ekonomie a ekonomiky. Ano, červené čísla se nikomu z managerů nelíbí.

Pokud opravdu máte v týmu ten zápal, který zmiňujete, tak zkoušeli jste si všichni spolu sednout a promyslet strategii do budoucna? V tomto by mohl pomoci i jednoduchý brainstorming. Osobně mě napadá minimálně 5 návrhů k tomu, abyste byli pro (ne)střelce zajímavější. Využijte toho, že jste v Opavě jediná krytá střelnice + můžete spojit výhody obchodu a střelnice v jedné budově.

Ad Váš obchod) zkuste sehnat i nějaké nové zbraně do prodeje. Já vím, že držet zbraně na skladě je určitě ekonomické riziko, ale pořád to vypadá líp, když na pultě je z čeho vybírat. Navažte kontakty na pistole GP (Slovensko) apod. Aktualizujte si nabídku/ceny na vašem eshopu.



kiv61
Příspěvky: 578

Příspěvek#37 » stř 23. pro 2015, 23:48

Tomáš Brada píše:kiv61: osvětlil jsem to aspoň trochu, je to aspoň trochu srozumitelné prosím? Ptejte se když tak .-). Já v tom dělám každý den, tak mi to tak nepřijde, ale rád to vysvětlím.


Obávám se důvodně, že neosvětlil ... :evil:

Místo toho aby jste se potichu chytli za rypák a se svým byznysem něco udělali tak aby vám vydělával, marníte zbytečně čas a energii sepisováním trachtátů jak jste dokonalí, výborní a vůči zákazníkům vstřícní...

Tudy cesta chlapci však evidentně nevede ... :)

Přesto vám držím palce, snad se časem konečně proberete a doberete i cíle ... Good luck! :)

Máš měsíc na to aby ses naučil slušně chovat



Tomáš Brada
Příspěvky: 17

Příspěvek#38 » čtv 24. pro 2015, 09:58

kiv61: Já si nemyslím, že komunikovat se zákazníky je ztráta času. Vy jste se na něco ptal a já jsem Vám to vysvětlil. Pokud tomu nerozumíte, tak se ptejte, jinak bohužel nevím, jak bych Vám pomohl. Každopádně i tak díky za názor.



Tomáš Brada
Příspěvky: 17

Příspěvek#39 » čtv 24. pro 2015, 10:31

Bax: Rozumím a beru. Jak jsem říkal, už teď o tom hodně diskutujeme, dejte nám čas. Nějaký nápad už máme, tak uvidíme, třeba nějaká změna bude.
No tak nápady určitě vítáme, sem s tím :-). Můžete mi to napsat i na mail pokud byste chtěl : tomas.brada@bois.cz.... Jinak, aby to nevyznělo nějak špatně. My samozřejmě strategii máme a jsme s ní spokojeni. A nápady pro střelnici taky a pořád na něčem pracujeme. Ale každá další myšlenka je super.
Co se týká zbraní, určitě souhlasím. Je jasné, že čím víc, tím líp. Pro nás je stěžejní nabídka České zbrojovky, základní nabídka Glocků, dál se snažíme různě doplňovat. Rozpočet na sklad prodejny je určitě omezený, to je pravda a musí se tedy důsledně vybírat. Každopádně jsme schopni objednat vše, co se do ČR dováží, takže aspoň tak to řešíme. GP je určitě super tip, v ČR se dobře značka chytla, máme nadstandardní spolupráci s dovozcem - dnes firma QINS -, protože my jim zase již několik let dodáváme věci, které děláme velkoobchodně, takže nějakou tu pistoli příští rok na prodejnu vezmeme, to už je v plánu:-).
E-shop zase dobrá připomínka, ten už je dnes v tom co děláme naprosto stěžejní a rozhodně si zaslouží další rozvoj. Máme to v prioritách pro příští rok, tak snad to vyjde. V plánu je zcela nový e-shop provázaný se skladovou evidencí - tedy vždy zcela aktuální. Upřímně, tohle před sebou už dva roky tlačíme a já fakt doufám, že to v roce 2016 bude.
Díky za konstruktivní poznatky .-)!

Uživatelský avatar
uncle
Příspěvky: 336

Příspěvek#40 » čtv 24. pro 2015, 11:29

tedy musím uznat, že máš nervy ze železa, v klidu odpovídat na příspěvky rádoby odborníků a znalcú na provoz střelnic... on by to každej dělal líp, měl sklady plný zbraní, který si kdekdo ohmatá a zastřílí si (samozřejmě zdarma), střelnice by byla taky zdarma nebo za pade na celý den a všichni střelci by byli spokojení, střelnice by byla narvaná a provozovatel by si mnul ruce, jak mohl spoustě lidí udělat dobrý skutek a jak se jim to líbilo... večer by si sednul a přemýšlel, kde jinde vydělat prachy, aby to mohl svým zákazníkům poskytnout i další dny... ideální stav...
nechápu, jak někdo může srovnávat brázdu v zemi někde mezi stromy, kterou navíc spravuje parta nadšenců ve svém volném čase, kde střílí za kilčo na den a vnitřní střelnici, která musí splňovat o milion věcí víc, než ta brázda.
a s tím, že jde jeden střelec a dva ho doprovází a musí taky platit, i když střílí z jedné zbraně... no comment - v létě jsem byl na koupališti, byli jsme tři a jen jeden se koupal, tak sakra jak to, že jsem musel taky platit, když jsem do vody nevlezl??? :cry: :cry: :cry:

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#41 » čtv 24. pro 2015, 11:56

to uncle: No my platící pitomci prostě vidíme jak jsou vedené jiné kryté střelnice. Srovnání s koupalištěm kulhá, tam se platí ten vstup a ne čas za hodinu. Ono je třeba navštívit více střelnic, v tomto případě krytých střelnic a pak člověk může srovnávat a zatím z toho Bois nevychází moc dobře. Nebo ostatní kryté střelnice prodělávají, když si např. nechají zaplatit jen za čas na boxu a ne za hlavu? Milý chlapče, tenhle model v regionu kde je Bois mělo více střelnic a padali na hubu, tak to změnili. A žádná nezkrachovala, naopak. Sorry, ale řeči o prodělávání na zákaznících ti taky nepřijdou divné? A že tady mělo pár lidí nějaké nápady, neznamená že je Bois bude aplikovat... spíše asi ne. O to ostaně nejde, já popsal svou zkušenost kterou jsem na Boisu měl. OK, je to už nějaký pátek, ale když jsem ten první příspěvek psal, byla ta zkušenost dost čerstvá. Takže pokud tobě nevadí někde platit nesmyslné částky za něco, co se v drtiové většině střelnic stejného typu neaplikuje, tak jak vidíš, vadí to více lidem. Tohle vlákno je snad o tom, aby se střelci mohli vyjádřit k danému provozovateli, nebo ne?

Uživatelský avatar
j.v.
Příspěvky: 160

Příspěvek#42 » čtv 24. pro 2015, 12:43

Já na Boisku už nějaký čas chodím (cca jednou za 14 dní v neděli, střídám to se sv. Annou), a pár postřehů bych měl také:

K personálu pouze krátce - potkávám jen pana Strakuláka a jeho paní, a za sebe si na ně nemůžu stěžovat. Fajn lidi.

A teď ceny, protože je to téma asi nejožehavější: v aktuálním ceníku je psáno, že pronájem stavu na hodinu stojí xx/osoba. Z toho mi opravdu vychází, že i když si zaplatím jeden stav a budu sebou mít čtyři další lidi, budeme se na stavu tím pádem střídat a ve výsledku to bude jako by střílel jen jeden člověk, stejně budeme muset zaplatit všichni. Tohle řešení považuju za velice nešťastné a se skupinou lidí si vždycky půjdu zastřílet jinam, protože nás to ve výsledku vyjde násobně levněji. Tohle je prostá logika věci, nic víc. Pokud ale máte spočítano, že váš stávající model je výnosnější než jednoduchá sazba za stav, budiž, vaše věc.

Ke střelnici jako takové - je hodně spartánská, a v podstatě jediné co na ní jde dělat, je postavit se na čáru a střílet na 10/15/20 metrů na visící papír. Nic víc, nic míň. Na kondiční střelbu je to určitě dostačující, ale vidím tady trestuhodně nevyužitý potenciál a zaspání doby (jak už bylo řečeno, v Opavě jste jediní). Dnes můžete mít systémy jako je třeba http://www.pitshooting.com/ - nastavení libovolné vzálenosti, terče uhýbají, přibližují se, točí, zásahy člověk vidí na monitoru... Jasně, bude to drahá legrace, ale podobně vybavených střelnic tady v okolí zrovna moc není. S podobnou výbavou byste nejspíš mohli i (rozumně :) ) zdražit a nikdo by moc nereptal.

Další věc, která určitě dokáže zaujmout, jsou popry, gongy a jiné železo. Přiznám se, že opravdu netuším jak moc velký problém je u těchto terčů bezpečnost v uzavřeném prostoru, ale rozhodně se dají používat, protože některé kryté střelnice je nabízejí.

S tím souvisí i možnost postavit se před stavy a střílet z různých pozic, spoza krytu, v pohybu... Jasně, předpokladem tady je, že si zájemce (skupina) o podobné aktivity zaplatí na dané časové rozmezí všechny stavy, ale když bude cena rozumná...

ad reklama a soutěže) musím se přidat ke kolegům výše, taky jsem na vás nikde neznamenal žadné promo. Je možné, že jen nesleduju ty správné kanály, ale když jsem si prošel váš facebook rok dozadu, mno... Nebyly by od věci předváděčky zbraní od výrobců (na týden, dva si půjčit pár modelů, vystavit akci na FB, eshopu, v bannerové reklamě na netu... jasně, představuju si to určitě trochu jako Hurvínek válku, ale proč by to v zásadě nemělo jít? Jinde to jde.), přidat třeba partnerstí s Lexem, možnost mít permanentku s výhodnější cenou,...

ad obchod a eschop) že můžete sehnat cokoliv je super zpráva, ale hlavně ji do toho eshopu taky někam viditelně napište! :) . Bez legrace. Víte, jak jsem koupil svoji poslední pistoli? Podíval jsem se na net Boisu - není v nabídce. Hm, tak nic. Podíval jsem se na net Tobiáška - mají u dodavatele. Na koho jsem se nakonec obrátil asi uhodnete sami... Stejně tak bych někam do hlavičky vlepil odkaz na stránky střelnice (potažmo vaše další aktivity) - lidi jsou líní a pokud nemusí, nenamáhají se s hledáním nebo zjišťováním věcí, které nevnímají jako životně důležité. Informace jim musíte strčit pod nos ;)



Bax
Příspěvky: 42

Příspěvek#43 » čtv 24. pro 2015, 15:46

Souhlasím s j.v. ! :)

Mnoho lidí dneska nakupuje stylem - najít zboží, najít recenze, najít eshopy, porovnat ceny, nakoupit. Pokud Váš eshop vypadně již v "najít eshopy", tak je to škoda (ačkoliv zboží můžete mít skladem). Nakoupil jsem u Tobiáška ze stejného důvodu, který popisuje j.v.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů