obchod: Kentaur



ZbraneKvalitneCZ
ZbraneKvalitneCZ
Příspěvky: 1015
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » pát 3. dub 2009, 19:43

komentáře ke střeleckému obchodu
Kentaur

http://zbranekvalitne.cz/obchod/kentaur



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#2 » stř 1. bře 2017, 17:50

To si takhle s kolegou začnete cca před měsícem plánovat nákup pistolí s příslušenstvím - slovo dá slovo a domluvíte se s obchodem Kentaur. Po mejlu probíhá normální komunikace, dojde k domluvě o uskutečnění nákupu. Prodejce nabídne slevu za platbu v hotovosti a posléze slíbí, že všechny požadované položky bude mít v den nákupu skladem. Pouze požádá, aby bylo mejlem potvrzeno den předem, že skutečně přijdete, aby bylo vše nachystané a vzájemně jste se nezdržovali. S kolegou pracně hledáte termín a čas, kdy se budete schopni sejít. V minulém týdnu se domluvíte na 1.3. ráno. Napíšete to už minulý týden prodejci s tím, že to platí na 99% a na 100% potvrdíte den předem, jak bylo požadováno. Včera tedy hned ráno mejlem napíšete do prodejny, že na 100% dorazíte. Vezmete si půl dne volna, protože to máte přes půl Prahy a je středa a chcete hned po nákupu stihnout pistole přihlásit na Soukalce. Ráno se s kolegou potkáte, znásilníte bankomat a těšíte se na nové zbraně. Přijdete do obchodu, nahlásíte se...a...a nic...požadované zbraně nejsou skladem, včera se vyprodaly (jen tak mimochodem, na webu přitom suverénně svítí, že obě pistole skladem jsou). Namítnete, že je máte rezerované na základě mejlové komunikace a potvrzení přímo od pana majitele. Ale je to k ničemu, oba pánové za pultem tvrdí, že se "včera všecko vyprodalo". Pan majitel na prodejně není. Ale bude po obědě a další pistole snad taky :roll: Tak si prej můžete přijít :evil:

Výsledkem je naprosto zbytečně zabitej půlden, protože nikde jinde přirozeně nemají najednou skladem všechno to, co chcete :geek:

Po obědě, kdy už máte samozřejmě jiný program, vám zavolá pán z Kentaura s tím, že zbraně jsou v obchodě a můžete si teda přijít. Chvíli na to volá další pán a omlouvá se za "drobné zmatky" a ptá se, zda ještě máte o zboží zájem. Samozřejmě, že nemáte. Protože i když bude konkurence o fous dražší, raději koupíte u ní, než podporovat takové obchodníky :x

A jak může vypadat řešení těchto "drobných zmatků" v případě, kdy platí, že "náš zákazník náš pán"? Shodou okolností se něco podobného stalo známému v USA. I když se jednalo pouze o mířidla - přišel na prodejnu, kde je měl mít na vyzvednutí - nebyla tam - následovalo okamžité kontaktování managera, který se omluvil a slíbil, že ještě ten den mu je někdo doveze až domů. Ten samý den v podvečer telefonát zákazníkovi, zda je doma a manager se může zastavit s mířidly. Do hodiny po telefonátu manager mířidla osobně dovezl, dal na ně 10% slevu a jako omluvu krabičku nábojů :idea:

A teď kontrolní otázka - kdo z výše uvedených tří zákazníků (já, kolega, známý v USA) se asi ještě někdy vrátí do inkriminovaného obchodu...:?:



zthom
Příspěvky: 7

Příspěvek#3 » pon 15. kvě 2017, 15:19

V Kentauru jsem několikrát byl a co měli na webu skladem bylo skladem i ve skutečnosti. Takže jsem odcházel spokojený.



kiv61
Příspěvky: 579

Příspěvek#4 » úte 16. kvě 2017, 08:11

S Kentaurem podobná zkušenost - střelivo z webovek na skladě nebylo prý proto, že "se zrovna teď vyprodalo" (10 minut po otevíračce :) ).
Asi jejich standardní modus operandi ..

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2519

Příspěvek#5 » úte 16. kvě 2017, 14:27

Já tam byl několikrát a pohoda. Prvního W22, pak střelivo, což asi není problém. a Pak WP99 Jb edice, ale to je fakt, že sem po telefonu nekolikrat overoval a jeste rano nez sem jel do Prahy z Usti, musel svatosvate slibit, ze jedu.



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#6 » úte 16. kvě 2017, 17:14

Mě tam onehdá nechtěli prodat náboje, protože jsem u sebe neměl občanku... Ale zas mi tam, už zjevně zcela nezávazně, povyndaval z šuplíku tři kouksy na ošahání, tak nevim.

Uživatelský avatar
strom
Příspěvky: 10

Příspěvek#7 » úte 16. kvě 2017, 19:17

V Kentauru jsem kupoval minulý rok dvě zbraně (CZ P-01 za ~16200Kč a G43 za ~16150 Kč) a vše proběhlo naprosto ku mé spokojenosti. Prodavač tam byl ten dlouhovlasej. Prezentace zbraní, možnost ohmataní (zbraní, ne mě!) a rozborka byla samozřejmostí. U G43 jsem váhal, tak byla podržena "pod pultem" po dobu cca jednoho týdne. Já vím, určitě jich mají skladem více, takže si nedělám iluze o své výjimečnosti. Kupoval jsem i malorážkové střelivo do W P22, zde doporučeno Blazer a klasická Vlašim. Obě dvě značky chodí s danou zbraní dokonale. Suma sumárum spokojenost, jak se zbožím, službami i "poradenským" servisem. Jo a ještě jsem tam koupil žrádlo pro hyenu.



Flash
Příspěvky: 51

Příspěvek#8 » úte 16. kvě 2017, 20:08

Moje zkušenost není dobrá. Při koupi střeliva standardní - právě se vyprodalo. Měl jsem také domluvené vyzvednutí.
Kolega tam koupil svůj první perkusní revolver a chtěl do něj i střely. On elév nevěděl a oni mu s klidem doporučili a prodali pro ráži .44 střely o průměru .440. Výměna nemožná, protože sáček otevřel.
Mám to sice u nosu, ale chodím tam jen z nouze a nouze naštěstí dlouho nebyla :)

Uživatelský avatar
deserteagle27
Příspěvky: 8

Příspěvek#9 » úte 4. pro 2018, 14:18

No, nic moc. Na webu jsem si vyhlídl Paru 1911, dostupnost na dotaz. Vypsal jsem kontaktní formulář s dotazy jaká je běžná dodací lhůta, atd., bez odpovědi. Počkám cca týden zavolám na prodejnu se stejným dotazem na dostupnost konkrétní zbraně, přičemž se dočkám akorát "Jo to já nevím, já jsem jen prodavač na prodejně, to se musíte zeptat majitele... jó vy už jste psal, tak já jim to připomenu, oni těch mailů mají hodně." (Upřímně, čekal bych trochu více informovaného "prodavače"). No nic, čekám další týden, pošlu dotaz přímo na emailovou adresu v kontaktech, opět bez reakce. Tak zkusím natvrdo na tu Paru vytvořit objednávku, a hle, další den telefonát že se ty zbraně už se nedovážejí, že mi to objednávku ruší, a že to na těch stránkách opraví. Co myslíte, o dva měsíce později a pořád ji tam na webu mají... :roll:

BTW, pro porovnání zkušenost (se stejnou zbraní) na czechmmunition.cz; tam alespoň obratem odpověděli že ty zbraně nejsou a nebudou, že ještě ten den změní její status (no samozřejmě že tam stále je), nabídli dva jiné modely od Pary, a taky že "šikovnou náhradu byste mohl najít mezi pistolemi CZUB, HK, Walther, Glock". No i když jsem se hodně snažil, tak žádnou 1911 jsem tam od těhle výrobcu nenašel... :lol:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů