obchod: Zelený sport



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#31 » čtv 27. říj 2016, 06:43

Může někdo ve zkratce shrnout, o jakou kauzu jde?

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4567

Příspěvek#32 » čtv 27. říj 2016, 08:27

Nejspíš je myšlen ten semtex, který nebyl semtex ale zboží dvojího užití. A nakonec limonáda. Nebo ty náboje 7,62 x 39 Sv cipované na Slovensku.
Naposledy upravil(a) marinakus dne čtv 27. říj 2016, 08:29, celkem upraveno 1 x.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#33 » čtv 27. říj 2016, 08:29

V souvislosti s výbuchy muničních skladů ve Vrběticích na konci roku 2014 nastala horečná snaha o "nápravu", kdy začaly do té doby asi dost flákané kontroly. Zřejmě na příkaz shora, kdy bylo nutné najít nějaké viníky se horečně hledalo, až se "našlo". Rudolf údajně skladoval semtex (z čehož si ještě dlouho dělali srandu) a neměli správně zkolaudované sklady (asi hlavní megaproblém). Následovala pomalu policejní blokáda (nonstop hlídky u vjezdu do areálu, kontroly) a mediální smršť zamířená na Zelený sport a papírová válka ohledně dodatečného zkolaudování. Stavebnímu úřadu v Mýtě schvalování nakonec odebrali, neb nepostupoval dostatečně servilně vůči pokynům z kraje. Hejtman, kterýho do tý doby nikdo neznal je najednou hvězdou, a Zelený sport je najednou celorepublikově známá firma - lepší reklamu si prý nemohli ani zaplatit.
Jinak vývoj v kauze byl probírán tu viewtopic.php?f=10&t=5871&hilit=zelen%C3%BD+sport



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#34 » čtv 27. říj 2016, 08:47

Jaj...to mi uplně uniklo. Teda ten semtex ne, jen jsem si ho nespojil se ZS. Takže klasický úřednický shit. Chápu. Tak snad to zvládnou.



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#35 » čtv 27. říj 2016, 11:52

Proste normalni problem co by se za beznych okolnosti vyresil par papiry na urade, tak si na tom proste nekdo zacal delat politickou karieru no. Takze at to jde i z me kapsy pokud vyhrajou, tak jim to preju. A kez by to odnesl nekdo zodpovedny aspon, jenze to zas pujde samozrejme do ztracena :(

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#36 » pon 5. bře 2018, 12:12

Esej na téma Zelený sport a přístup k zákazníkovi: Osobně jsem s ním nejednal. Jednal jsem s nejmenovanou prodejnou, které zbraň ZS dodal. Reklamoval jsem brokovnici a tady je záznam ... Brokovnice nepřebíjí, střílí to po jednom, ale nevyhodí náboj, ani nenabere další, dokud nevyndám zásobník (zkoušeno na více druzích a výrobcích nábojů - kvalitu zmiňované AS-46 tu neřeším, to jsem psal jinam). Reklamoval jsem s tímto plus 2. vada, že zásobník obecně se zasekává, tedy požadovaný výsledek - opravený zásobník (spíše nový) a opravená flinta. Vrátilo se za 6 týdnů (že jsem od přírody dobrák, tak jsem to neřešil) s komentářem "Opraveno.". Na zásobník se vyprdli, ten akorát přebalili. Odesílal jsem v originální krabici, vrátilo se to v krabici od vzduchovky ... hmm ... Na prodejně jsme nemohli nic zkusit, páč střelnice byla v rekonstrukci. Tak jsem si to odnesl domů. Nefungovalo nic. Brokovnice se nikdo ani nedotknul. Pouze si ji nechali 6 neděl na skladě, ztratili mi krabici a netknutou poslali zpět. Chápu, že mé rozhořčení má patřit dle občanského zákona prodejně a její techtle-mechtle se ZS mě nezajímají. Na prodejně mi uznali reklamaci a tam mi taky mají vrátit peníze. Z logiky věci ale nebudu očerňovat prodejnu, kde za nic nemůžou. Dal jsem jim druhou šanci. Zpět na prodejnu - se slovy, že se asi někdo spletl a vyreklamoval jsem podruhé stejnou vadu. Slušně se mi omluvili, že do měsíce to nebude, protože je před Vánocemi a ZS bude přijímat do opravy až od 15.1. Opět by bylo na místě, abych jim řekl, že mě to nezajímá, ale já jsem řekl "fajn". (Zde bych rád upozornil na to, jak ZS vydrbává s prodejnami a zcela s přehledem a netajeně porušuje občanský zákoník, který nikde neříká, ž evýrobce může zavřít krám a nebrat reklamace, ale pro ZS zřejmě občanský zákoník a další spotřebitelská práva neplatí. ZS přece obchoduje se zbraněmi, tak co by, že jo...) Na konci ledna jsem volal na prodejnu a ptal se, jak jsme na tom. Nijak. "Brokovnice tu pořád leží, ZS na nás nemá čas". Povídám, že na to měli měsíc a půl, že budu chtít zpět peníze. Peníze mi prý nevrátí, protože jim by je ZS taky nevrátil. (???) Jelikož jsem stále od přírody dobrák, dal jsem jim čas, ať si to se ZS vyřeší. Volali mi dnes, že ZS zbraň poslal zpět - reklamace neuznána a přibalen balíček vystřílených nábojů od brokovnice jako důkaz, že brokovnice funguje. No to je ale volovina. Za prvé vystřílených hilzen mám taky plnou krabici a za druhé vada nebyla "nestřílí", ale "nenabíjí", takže i kdybych dokázal, že hilzny vystřelila ona zbraň, tak důkaz je to zcela o ničem. Tento týden si tam zajedu a nechám se překvapit. Nedal bych moc za to, že vada stále trvá. Pokud to bude fungovat, tak ZS nejsou nic víc než lháři, protože poprvé to neopravili, až teď.
Závěr:
Ano :) je mi jasné, že řada z vás mi teď bude argumentovat, ať nečerním ZS, že je to největší shop a že seženou věci, které jinde sehnat nejdou atd. No a co? To není argument, proč se chovají takto arogantně a neprofesionálně k řadovému zákazníkovi. Z jejich chování je zcela zřejmé, že řadový zákazník je pro ně zcela póvl a nehodlají se jeho požadavky zabývat a uznat, že mu prodali šunt. Prostě proto, že zabývat se budou jen tím, kdo jim udělá tržbu za milion. Vydrbávají s drobnými prodejnami a porušují zcela zásadní ustanovení občanského zákona.
Já vlastně nemusím vůbec nic řešit. Vada nebyla do měsíce odstraněna, takže mám nárok na prachy. To, že je tam teď zbraň údajně opravená, mi může být fuk. Do měsíce to nebylo, tudíž můžu uplatnit svoje nároky. Že prodejně vadu neuznali, mi taky může být fuk, mě ji prodejna uznala. Jen mě mrzí, že to odskáče malá prodejna, která své nároky dál zřejmě neuplatní, protože ZS si hraje na mafii, která své závazky nehodlá plnit.
Původně jsem to chtěl takto napsat na vedení ZS ... potom mi ale docvaklo, že by se tím vůbec nezalamovali a bylo by mi napsáno, že na to nemají čas. Raději to napíšu sem, ať si počtou ostatní zákazníci tohoto "shopu".



Hodo65
Příspěvky: 73

Příspěvek#37 » pon 5. bře 2018, 12:50

Seš opravdu dobrák ;). Taky dávám vždy přednost normální lidský domluvě, ale v tomto případě po první takhle "vyřízený" reklamaci, bych při tý druhý v polovině ledna asi rovnou odstoupil od smlouvy a požadoval vrácení peněz. Asi bych tím způsobil problém tomu drobnýmu prodejci, ale aspoň by mi nezůstal Černý Petr. V každým případě to je hodně špatná vizitka pro ZS jak ve vztahu ke koncovýmu zákazníkovi, tak i k jeho obchodnímu partnerovi :? .

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#38 » pon 5. bře 2018, 13:55

Brokovnice za 7k :) vzal to šlak. Nic moc extra jsem od ní nečekal. Pokud by ji opravdu opravili, tak bych to bral jako vyřešený. Kdybych ale potkal někoho ze ZS, tak bych nasadil na rail mušku, nacpal mu to do zadnice a dvakrát s tím otočil...



Hodo65
Příspěvky: 73

Příspěvek#39 » pon 5. bře 2018, 14:34

Chápu, že nešlo o nějak extrovně drahý zboží a žes od toho asi ani moc nečekal, ale bohužel je vysoce pravděpodobný, že takhle zřejmě bude fungovat i případná reklamace u věci za 50 tisíc ... :? Po tvým příspěvku mám docela obavu, aby se něco nestalo s mou XDS.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2981

Příspěvek#40 » pon 5. bře 2018, 21:54

moje zkušenosti se ZS:
1. případ: v ZS jsem kupoval v 2017, přístup velmi dobrý (příjemný). Předtím jsem zbrań rezervoval (mnoho a mnoho měsíců), přístup velmi dobrý.

2. případ: u jednoho obchodníka v praze jsem v 2017 reklamoval broknu, kterou ZS dovezl. Poslal jim to (údajně), za pár týdnů bylo na výběr "nová zbraň nebo peníze > zvolil jsem zbraň, byla zpátky nová zbraň celkem za asi 4. týdnů. ( Tu moji vadnou pak ZS dal do svého eshopu na prodej jako zbraň s vadou za sníženou cenu. )
Za mě dobrý.

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#41 » pon 5. bře 2018, 21:56

Přeju ti to :) bohužel u mě přesně naopak.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2981

Příspěvek#42 » pon 5. bře 2018, 22:09

hodo65:
jestli jsi z PCe kraje, můžeš XD-S koupit u obchodníka v pardubicích http://www.zbrane-kspol.cz/cz-kategorie ... odukt.html a nemusíš komunikovat s ZS.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2981

Příspěvek#43 » pon 5. bře 2018, 22:13

honzek86:
tebou popsané chování obchodníka a ZS je hovadsky české. Něco mi tam nesedí. jestli ten obchodník tomu taky nemá podíl. Nevím. U nás ve městě je známý dlouhletý obchodník se zbraněmi, většina lidí údajně spokojeno historicky 20 let. Zkušensoti mého kamaráda když reklamoval tureckou broknu, jsou tuze špatné (chování hovadský čecháček). Připadá mi to stejné jako autosalony prodejci aut. Nkědo dobrý, někdo špatný, někdo když ptáčka lapají pěkně mu zpívají. Rozumné dovolání též není.



Hodo65
Příspěvky: 73

Příspěvek#44 » pon 5. bře 2018, 22:22

Audis:
XD-S už mám, kupoval jsem ji, hned jak se objevily, u prodejce kousek za Prahou, kterej je partnerem ZS a proto jsem ji bral přes něj. Mám to kousek a prodejce ve velmi vstřícný a spolehlivý. Ale jak tady čtu tu zkušenost honzek86, tak jen doufám, že reklamace nebude potřeba, protože ta nakonec skončí přes prodejce u ZS a ten popsaný příběh opravdu není vůbec hezký.



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#45 » pon 5. bře 2018, 22:28

mě v POF nedržely (vypadávali) některé zásobníky... dal jsem prodejci a za tři týdny byla flinta zpět a problém vyřešen. Nikdo ani neřešil "tuning" který jsem na flintě udělal (nesouvisel s problémem)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot], Simier a 10 hostů