Dersol s.r.o. - Reloading Solař

Rab

Příspěvek#106 » stř 16. říj 2019, 08:22

@Kalach79 Byl tenhle díl Černých ovcí v TV? Mohl bys nám říct kdy? Docela by mě to zajímalo.

stybla

Příspěvek#107 » sob 23. lis 2019, 17:54

I mne byly vraceny penize. Tezko rict, jestli diky zajmu ze strany PCR, nebo Cernych ovci, nebo obojiho.

Souhrn poznatku, postupu a rad pro ty, kteri se bud nachytaji, nebo se nachytali a cekaji. Predne, je to beh na dlouhou trat s nejistym vysledkem, a je jen ciste na Vas, jestli nechate podvodnikovi penize zadarmo, nebo ne.

1. Zaslat vyzvy o vraceni penez, doporucene a s dodejkou. Ne, nemyslim tim obycejny doporuceny dopis. Zasilal jsem celkem tri, treti byla predzalobni vyzva. Je to tak dano zakonem.

2. Oznameni na COI. Ta je sice bezbranna, a podnikatel ji muze naprosto beztrestne ignorovat, ale obcas udeluje za toto chovani pokuty.

3. Oznameni na PCR. Bylo mi receno, ze policiste jsou na "trestni oznameni" trochu haklivi, a proto je lepsi veci jenom oznamovat. Povazuji za vice nez vhodne je upozornit na to, ze se nejedna o ojedinely pripad, a bud jim nejaky predchozi pripad uvest, napr. KRPL-79139-18/PR-2019-181116, nebo aby se podivali do databaze. Duvod je prosty a jednoduchy. Podivaji se na webove stranky, z kterych zjisti, ze eshop funguje, a budou trochu na pochybach. Nezapomente rict, ze chcete byt informovani o prubehu a vysledku vysetrovani!
Bude take potreba dolozit pokus o bezvyslednou komunikaci, tedy zaslane dopisy, emailova komunikace, cokoliv.
Nejdrive bude dotycnemu zaslana datova zprava s dotazem. Pokud na ni neodpovi, bude predvolan, aby podal vysvetleni. PCR MUSI dotycneho vyslechnout, a vymluvy typu "nemuzeme nikoho nutit, aby nam prisel podat vysvetleni" neexistuji. V takovem pripade podejte stiznost na postup vysetrovani!
Musim podotknout dve veci. Prvni, ze kazde mesto/mestska sprava ma jinak nastavene prestupkove rizeni(?). V mem pripade resila vse PCR, protoze tak to ma mesto nastavene. Jinde to muze resit mesto/prestupkova komise(?). Druha vec, ani PCR neni vsemocna a podvody tohoto typu se prokazuji tezko.

4. Soud je nejspis posledni legalni moznost, jak se domoci prava. Z meho pohledu jasny pripad a jasna vyhra, pravo na strane spotrebitele. Problem je v tom, podle toho co jsem nasel, ze vyhrany soud neznamena, ze druha strana zaplati veskere naklady. Z meho pohledu se tedy soud vyplati pouze v pripade vetsi dluzne castky nebo skupiny lidi.

EDIT: Zaverem snad jen dodam, ze v kratkodobem horizontu staci pro oblbnuti uradu lhat a vymlouvat se. I na PCR me ujistili, ze podvodnici v tom chodit umi, vetsinou velmi dobre. Pokud zrovna neprodaji neexistujici detskou postylku 400x.

kalach79

Příspěvek#108 » pon 25. lis 2019, 16:52

Reportáž v mém případě nebude vysílána,protože vrácení peněz ,proběhlo ještě v době kdy probíhalo natáčení,tudíž by to bylo již bezpředmětné ale je možné ,že se natočila ještě jiná reportáž s někým jiným,komu Solař peníze nevrátil,to ale nevím

peggy
moderátor

Příspěvek#109 » čtv 23. led 2020, 17:53

Dnes na ČT1 Černé ovce na téma Dersol.

jezekif

Příspěvek#110 » čtv 23. led 2020, 18:29

Last.Crusader

Příspěvek#111 » pát 24. led 2020, 07:28

Je tu ještě někdo, kdo by šel do hromadné žaloby?

IamI

Příspěvek#112 » pát 24. črc 2020, 06:36

Zdravím, nemáte někdo zkušenost s podáním oznámení (patrně pro podvod) na PČR přímo na p. Solaře? Soudem vydaný platební rozkaz na Dersol s.r.o. již řeší exekutor, ale od podzimu žádný pokrok.

Zpět na