Zkušebna zbraní a střeliva Brno



Slater
Příspěvky: 2

Příspěvek#1 » stř 3. úno 2016, 21:04

Zdravím,
mám menší dotaz, jsem trochu nováček. Nyní mě známej přepsal amnestovanou jednoranovou malorážku kategorie C.
Když jsem byl žádat o PZ tak mi řekli, že je škoda, že se z ní nedá střílet a že si jí mám nechat ověřit.
Jelikož jsem o tom nic nevěděl tak jsem si nechal nový průkaz vystavit s tím, že si to nechám ověřit v budoucnu. Ale chtěl bych si ujasnit nějaké věci.
Předpokládám, že se jedná o "Detašované pracoviště Brno - Zábrdovická 801/11, 615 00 Brno - Zábrdovice" na stránkách cuzzs.cz něco najít je o nervy :)
Chtěl bych se zeptat jak dlouho to vlastně trvá. Zda to stihnou za den, nebo jim to tam dovezu a za čas až mi zavolají ať si pro ní zajedu.
Platit budu za Kusové ověření 350,- nebo je ještě nějaký poplatek?
A poté předpokládám znovu žádost o nový průkaz zbraně, kde již nebude "Není určena ke střelbě" "Pouze pro sběratelské účely".
Díky



Prak88
Příspěvky: 17

Příspěvek#2 » stř 3. úno 2016, 21:24

Nevím jaké mají termíny v Brně, já jsem nechával kusově ověřit amnestovanou CZ27 ve zkušebně v Praze, cena dle ceníku 350,- plus 2 ks střeliva dle ráže, hotovo za hodinu, označili mi skrytě, jelikož jsem nepožadoval tak zdarma (cituji technika:"nemusí být vše vidět, to by jí neslušelo" asi proto, že mám protektorátní model), následně s protokolem a zbraní na místní PČR oddělení zbraní a střeliva pro nový průkaz zbraně a hurá na střelnici



Slater
Příspěvky: 2

Příspěvek#3 » čtv 4. úno 2016, 09:36

Díky za info. Tak nějak jsem si to představoval :-)

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#4 » čtv 4. úno 2016, 13:10

>Slater: Já přihlašoval amnestovaný perkusní revolver. Zkušebnu jsem navštívil v Praze (Jilmová ulice, tuším). Ráno (po osmé) jsem dorazil, podal žádost, předal zbraň se střelivem (pro každou komoru jeden výstřel) a odebral se čekat na parkoviště do auta. Kolem 12:30 podle předchozí dohody jsem naklusal "k vokýnku", zacáloval 350,- + 1.000,- za ověření (celkem 1.350,- Kč) a ve 14:30 byl zpátky doma (Pardubice).
Brno neznám, ale předpokládám, že to bude podobné. Když doneseš zbraň brzy dopoledne, tak bude k vyzvednutí ještě ten den a je samozřejmě lepší se domluvit předem.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#5 » čtv 4. úno 2016, 15:19

Pánové, dotaz! Píšete tady (RomanB74), že ke zbrani dodáváte náboje. Neměla by se náhodou zkouška provádět s náboji se zvýšeným tlakem prachových plynů? Alespoň tady tvrdí to samé co si pamatuju (použití silnějšího střeliva).
http://www.cuzzs.cz/cs/zbrane-a-strelivo-4/



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#6 » čtv 4. úno 2016, 16:08

A vyššího tlaku se dosahuje zahřátím střeliva.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4570

Příspěvek#7 » čtv 4. úno 2016, 18:32

Ono je to tak trochu šalamounské. Pro běžně dostupné ráže dodá náboje zkušebna a ty jsou tormentační se zvýšeným tlakem. Pokud máš něco neobvyklejšího, dodáváš náboje ty, protože zkušebna je nemá k dispozici a ty pochopitelně vyšší tlaky nemají.
K přezkoušení zbraně je nejlepší se objednat. Pak by neměl být problém to stihnout během např. dopoledne. Ceny se budou lišit podle typu zbraně (krátká, dlouhá) ale hlavně podle toho, jestli je zkouška nová nebo opakovaná.



Prak88
Příspěvky: 17

Příspěvek#8 » čtv 4. úno 2016, 19:52

Pro upřesnění jsem koukl do dokladů a musím ještě doplnit, že celkem jsem platil 540,- Kč,
úplata za provedený úkon 350,-
správní poplatek za úkon 150,- (na ten jsem zapomněl)
poskytnutí zkušebního střeliva 20,- á kus (pistolové, a malorážkové), to jsou ty s tím vyšším tlakem

dále je citace přímo ze stránek co je třeba při příjmu zbraně(zde je i informace o nutnosti dodat 2 běžné spotřební náboje na nábojovou komoru):

Zákazníkům, kteří jsou předem objednáni a předají zbraň mezi 8-10 hod., bude zbraň přezkoušena a vydána ještě týž den.
Na příjmu zbraní je nutné předložit následující doklady:
občanský průkaz
zbrojní průkaz
zbrojní licenci
průkaz zbraně nebo koncesní listinu
vyplněnou žádost D (a přílohu k žádosti D) nebo žádost V (a přílohu k žádosti V). Lze je vyplnit na místě nebo stáhnout
Zbraň může být přijata jen v případě, že je předávána úplně dohotovená, nenabitá, schopná střelby, s nepoškozenou pažbou, vyčištěná a s požadovaným počtem nepoškozených spotřebních nábojů (2 ks na 1 nábojovou komoru).
V zastoupení lze předložit zbraň pouze s ověřenou plnou mocí majitele zbraně. Plná moc musí obsahovat jméno a příjmení majitele, jeho adresu, rodné číslo, číslo zbrojního průkazu a výrobní číslo zbraně.
Platba probíhá v hotovosti při příjmu zbraně.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů