střelnice - Ostrava

Uživatelský avatar
mercedes777
Příspěvky: 49

Příspěvek#31 » sob 24. lis 2012, 12:24

Ja preferuji CORRADO, kluci jsou prijemni, ochotni a da s nema i "kone krast". Jsem velmi spokojen s pristupem chlapcu. Jak Marcel, Renek a tak taky Ivos "Rus" (ma rad ruske zbrane) poradi, opravi, vysvetli, kompetentne skontroluji zbran a podle moznosti udelaji dobrou cenu.
Vzdy si na mne udelaji cas a vyjdou mi vstric. :thumbup:
Vadi mi zastarale vybaveni(odsavani splodin, osvetleni, topeni, poruchove ovladani tercu) a spina na strelnici, zac chlapci nemohou, jelikoz nemaji na uklizeni cas a poradna uklizecka neni. :thumbdown:
Jeste maji priserne internetove stranky, vice se venuji jidelnicku v restauraci nez strileni, ale za to kluci taky nemohou. Sami maji neco na Facebooku, ktery nesnasim, ale alespon tam se clovek dozvi neco noveho o CORRADU.



gasoline
Příspěvky: 33

Příspěvek#32 » stř 12. pro 2012, 23:02

Patriot
Poměrně interesantní lokalita (tak trochu gheto) :) nicméně můžu vřele doporučit i pro přípravu a zkoušky na ZP díky super přístupu pana Mikesky. Cena kurzu velice příjemná (cca polovina oproti Corradu), pan Mikeska je ochotný pohodář, nešetří dobrými radami z praxe a na čas nehledí, včetně pozkouškového poradního servisu. Nejprve jsem sice měl obavy tam nechat parkovat auto, ale za celou dobu, co jsem tam jezdil na kurz a ani pak při dalších střeleckých návštěvách jsem nezaznamenal žádný problém, ani jsem nic nezaslechl od nikoho z ostatních cca 20 "spolužáků" (že by přirozený respekt místních obyvatel z osazenstva, které navštěvuje střelnici?). Akorát uprostřed příjezdové cesty jednoho dne zmizel poklop kanálu a byl nahrazen starými dveřmi. Klasika... :mrgreen:
Přes týden otevřeno odpoledne, víkend zavřeno.
25 m, cena 100 Kč/hod. Na webových stránkách je uvedeno vše potřebné.

Stará Bělá
Kouzlo otevřené střelnice, super pro zastřílení si na čerstvém vzduchu a za přirozeného světla. Člověk se i projde, jak chodí přelepovat díry a přenáší držák terče. ;) Otevřeno PO-SO 9:00-16:00. Bohužel z důvodu nových protihlukových opatření mají v neděli zavřeno.
Dráhy 50m, 100m, trap, skeet. Cena 100 Kč/hod., terč za 5 kč.
Info na webu aktualizové včetně rezervací apod.

Poruba Skalka
Pro mě velice příjemné překvapení. Venkovní sportovní klubová střelnice, kde je pro veřejnost primárně určena neděle od cca 10:00 do 14:00, ale dá se asi domluvit i jindy (předem telefonicky), pokud zrovna střelnici neokupuje PČR nebo sportovní střelci. Terče klasicky statické, tzn. s "pěším pohonem". :) Po předchozí domluvě jsou možné i poppery, kývačky, bežící terč, holubi (zatím jsem nezkoušel). Komerční provoz mají pod palcem tzv. historici - např. pan Bláha, sympatický a ochotný starší pán.
Cena 100 Kč/hod., terč za 5 kč. Půjčení zbraní za 100 Kč (dlouhé i krátké), více info na webu.

Corrado
Nejvíc komerční střelnice v Ostravě (a nemyslím to nutně ve zlém). Otvírací doba každý den odpoledne až do večera, spousta zbraní na půjčení, často předváděčky (půjčení zbraně zdarma), nejkomlexnější služby, Marcel Žurovec je na Ostravsku všeobecně známý profík.
Na druhou stranu webové stránky příšerné (v podstatě žádné info nebo neaktuální, pokud vás zrovna nezajímá nabídka obědového menu v restauraci), více toho je na Facebooku, ale nechápu, jak v dnešní době někdo může mít firemní stránky v takovém stavu. Nicméně není vůbec problém se dovolat, domluvit si rezervaci dráhy apod.
Oficiální ceny za střelnici o něco vyšší než ostatní - dle Facebookového ceníku prý 120 Kč/hod., terč 10 Kč, zálepky 10 Kč atd. Proč píšu prý? Mám divnou zkušenost. Nedávno jsem tam byl a věděl jsem, že dráha je na Corradu něco přes kilo za hodinu a něco málo za terč. Nikdy jsem si cenu nezjišťoval přesně předem, protože vzhledem k tomu, že tam "nechám" za prostřílené náboje x násobně více, je mi celkem jedno, jestli zaplatím o pár korun více nebo méně za pronájem dráhy. Byl jsem tam 1 hodinu + 1 terč (jinak vše vlastní), měl jsem tedy platit 130 Kč a platil jsem 190 Kč. Když jsem se zeptal, jestli se nespletli, že platím jen za dráhu (1 hod.) a terč, tak mi bylo řečeno, že je to ok, že prý mají ještě nový poplatek za "nasazení terče", což je pronájem držáku terče (!!!). Zasmál jsem se té absurditě a zaplatil jsem tedy 190.
Pak jsem si na FB dohledal jejich ceník a jsou 2 možnosti:
a) nemají aktualizovaný ceník a nechce se jim zvyšovat cenu za dráhu, tak nasadili tenhle, s prominutím, stupidní poplatek, nebo
b) mě prostě natáhli o 60 Kč.
Už jsem utrpěl v životě horší ztráty, takže se z toho rozhodně nehroutím ;) a když budu mít dobrý důvod (třeba zajímavá předváděčka), tak si tam třeba zase někdy zajdu, ale pachuť zůstala a raději upřednostním střelnice, kde ze mě nedělají blbce. Co když mi třeba příště naúčtujou navíc pronájem stolku, linolea, osvětlení a navrch 10 Kč za pozdrav. :)



reddog
Příspěvky: 126

Příspěvek#33 » čtv 13. pro 2012, 06:41

Gasoline:
S tim Coradem je to smutne, nikoli vsak ojedinele. Mam shodnou zkusenost. Je to divne, kdyz si profesional neumi rici o sve penize ferovym zpusobem. Ale jinak, jak pise Patrik a jini, sluzby navic. Treba pomoc puskare pri montazi miridel.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#34 » čtv 13. pro 2012, 09:15

Je v provozu ještě střelnice na Hulváckém kopci?



reddog
Příspěvky: 126

Příspěvek#35 » čtv 13. pro 2012, 14:14

Tusim jen na malorajdy. Brachove zjistovali, tak uvidime. Ale rozhodne uz to nebude to, co asi pamatujes :-(



aeon
Příspěvky: 1

Příspěvek#36 » čtv 13. pro 2012, 18:40

Pana Mikesku z Patriotu mohu také vřele doporučit, pokud máte štěstí a rozpovídá se, je zábavné poslouchat jeho historky. Kafe paní Mikeskové si také nenechám ujít, a když jsem potřeboval nastřelit nová mířidla tak mi ochotně pomohl, ze zbraně několikrát i sám vystřelil, směrově seřídil a zafixoval. To celé v rámci běžného pronájmu dráhy. Mít otevřeno o hodinku déle, tak nemá střelnice chybu.

Při poslední návštěvě střelnice Corrado jsme za necelou hodinku vytáhl z peněženky dvě stovky a pak už jsem jen zíral. Prý úklid střeliště a pronájem terčového držáku??? Přitom střeliště po sobě nechávám vždycky vysbírané a ve stavu v jakém jsme ho našel...Takže dobrá nálada z dobře rozstřílených terčů byla ta tam. Od té doby jsem tam nebyl.



gasoline
Příspěvky: 33

Příspěvek#37 » čtv 13. pro 2012, 21:37

No tak nějak jsem doufal, že ty speciální z prstu vycucané nezveřejněné příplatky za kde co, byly v Corradu jen ojedinělý incident a koukám, že to je bohužel jejich běžná praxe. :(
Spoléhat se na to, že se to v té částce nějak ztratí, většina lidí se nezeptá a nebude se dohadovat kvůli pár desetikorunám? Trapné a asi i krátkozraké.

Naopak třeba v Patriotu rád a dobrovolně nechám něco navíc, protože mě tam nikdo netahá za fusekli, ale naopak nezištně vyjde vstříc.

@Patrik, reddog:
Ty Hulváky mě taky napadly, ale nenašel jsem žádné informace, tak jsem si myslel, že je to tam dávno zavřené.



reddog
Příspěvky: 126

Příspěvek#38 » čtv 13. pro 2012, 21:49

Prakticky denne jezdim kolem, ale otocit to na "parking" mne proste napadne az projedu kolem ;-(



gasoline
Příspěvky: 33

Příspěvek#39 » čtv 13. pro 2012, 21:56

Mám to podobně. :) Zkusím si příště vzpomenout, až pojedu kolem. Každá další střelnice v nouzi dobrá a .22 lepší než nic.

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#40 » ned 16. pro 2012, 20:57

Asi v dnešní době není lehké vydělat na střelnici, ale Marcel Žurovec úspěšně několik let dokazuje, že to lze. Mimo divné částky, co jsem tam platil (neřeším koruny, spíš desetikoruny) chtěl vidět moje náboje 9mm. :shock: Ukázal jsem mu krabičku továrních, ve které byly přebíjenky. Když chce někdo ze mě dělat blbce, může mě těšit, že se nechal takhle odbýt. Kluci, chování tam těch lidí je víc než divné. Nikde jinde (cca 20 střelnic, kde jsem střílel) jsem se s ničím takovým nesetkal. Ojebávají lidi slušně řečeno. A pokud tam nebude mít převáděčku STI, Sig či Bereta, mě osobně tam už neuvidí. Omlouvám se těm, co tajně milují Marcela :)

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#41 » pát 25. led 2013, 22:59

Jen pro upřesnění, Marcel Žurovec NENÍ majitelem Corrada.
Je tam nepletu-li se zaměstnán (max. snad podílník), z čehož lze jednoznačně usuzovat, že bohužel musí dělat co se mu řekne a nechce se mi věřit, že dělá něco schválně.
Kontrola nábojů, no já se s tímhle setkal, je to jedna z povinností a práv správce, na střelnici se smí střílet se schváleným a povoleným střelivem, takže kontrola nábojů, no proč ne...
Neublíží mi to...

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#42 » ned 27. led 2013, 07:52

Patrik píše:Je v provozu ještě střelnice na Hulváckém kopci?


Tak o téhle "střelnici" se pokud se nepletu ví, že je pouze pro státní složky. Není veřejná.
Pokud vůbec tedy ještě funguje, naposled mi o ní říkal kamarád co je u MP, prý ruina, nejen z venku.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#43 » ned 27. led 2013, 20:08

KITTbx píše:... prý ruina, nejen z venku.

Jak vidím, tak se nic od poslednějška kdy jsem tam byl, nic nezměnilo. :cry:



Geraltek
Příspěvky: 9

Příspěvek#44 » pát 1. úno 2013, 13:30

Ano střelnice na Hulvákách funguje. Akorát je oficiálně neveřejná pouze pro SSK, takže se na ní dostanete pouze pokud vás na ni vezme správce, nebo někdo z klubu. Jinak se na ni nedostanete.



Geraltek
Příspěvky: 9

Příspěvek#45 » pát 1. úno 2013, 13:34

A rozhodně střelnice na Hulvákách není ruina. Není sice v nejlepším stavu, ale zastřílet se na ní bez problémů dá. Protože je neveřejná, chybí peníze na opravy. Takový je stav věci. Pokud by bylo více peněz na opravy, tak je to krásná střelnice. No a proč je neveřejná? Asi proto, že v dnešní době není legislativně jednoduché provozovat veřejnou střelnici.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů