Armed.cz



Texan
Příspěvky: 83

Příspěvek#31 » pon 11. lis 2019, 13:24

V Alfa proj mají možná vyšší slevu pro členy Lex.



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#32 » pon 18. lis 2019, 12:22

Do Armedu chodim celkem pravidelně na menší nákupy a zatim maximální spokojenost. Posledně jsem kupoval 1 (slovy jednu) krabičku nábojů a přesto jsem tam strávil spoustu času a bylo mi nabídnuto osahat si zajímavej hardware. Prostě jen tak.



morepower
Příspěvky: 145

Příspěvek#33 » stř 11. pro 2019, 19:51

Dnes jsem tam nakupoval poprvé. Skvělá a vstřícná obsluha, ochotná, prostě perfektní. Sem se budu určitě vracet!



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#34 » pon 23. srp 2021, 11:26

Chtěl jsem koupit zásobníky do AK a neposílají je. Navrhoval jsem, že jim pošlu povolení a stejně nepošlou. Asi by ty plechy cestou bouchly. Budu nakupovat jinde.



bbobb
Příspěvky: 353

Příspěvek#35 » pon 23. srp 2021, 11:43

To je normální, když jsou na výjimku (případne PZ A-I), ne?
Podle téhle logiky by ti měli poštou poslat i zbraně, když jim pošleš nákupko..
(Neříkám, že se mi ten systém líbí, ale není to výmysl armedu)



getsome
Příspěvky: 614

Příspěvek#36 » pon 23. srp 2021, 12:39

Já teda zásobníky na dálku kupoval (jinde) naposledy v únoru a chtěli do mailu scan výjimky. Zásobníky mi pak normálně doručil dopravce až domů. Od té doby nevím, že by se novelizoval zákon, ale co jsem koukal na webu, Armed nebude jediný...



cipis
Příspěvky: 2104

Příspěvek#37 » pon 23. srp 2021, 12:58

Připosranost. Výjimka je jen pro ty, co to plánují použít v samonabíjecí zbrani. Nehledě na to, že výjimka je uvedená v CRZ.
Žádný právní předpis nebrání nabývat jakýkoliv zásobník např. tetičce, co zbroják nemá ...



risa2000
Příspěvky: 847

Příspěvek#38 » pon 23. srp 2021, 12:58

Zásobníky (nadlimitní, nebo limitní) nejsou klasifikovány jako zbraň (v žádné kategorii) podle zákona. To, že se vyřizují přes "výjimku na zbraně A-1" je jen "implementační detail". Jejich nabývání je ovšem zákonem omezeno (§ 11b odst. 1 zákona č. 119/2002 Sb.). Otázkou je, jestli je nutné, aby kvůli tomu prodejce kontroloval fyzicky kupujícího. Podle mne ne, protože stejně tak nemůže prodávající ověřit, že kupující chce "zásobníky použít v samonabíjecí zbrani na náboje se středovým zápalem", aniž by ho fyzicky viděl to tam zasunout. A bez zasunutí jsou zásobníky stejně nebezpečné jako věšák.



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#39 » pon 23. srp 2021, 15:58

bbobb píše:To je normální, když jsou na výjimku (případne PZ A-I), ne?
Podle téhle logiky by ti měli poštou poslat i zbraně, když jim pošleš nákupko..
(Neříkám, že se mi ten systém líbí, ale není to výmysl armedu)

Výmysl Armedu to je, na infolince mi to potvrdili. Sullyho zbrojnice takový problém nemá. Poslal jsem jim povolení a zítra to odesílají.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#40 » pon 23. srp 2021, 16:55

V jednom nejmenovaném obchodě kde jsem kupoval 33ti rané zásobníky Glock, mi řekli že je normálně posílají skrze e-shop. Pan majitel mi vysvětloval že problém je až v případě že to "vrazím" do zbraně a nemám příslušnou vyjímku. Pak už je to prej můj problém....
(výraz "nejmenovaný obchod" píšu rači proto aby pan majitel neměl problémy, kdyby náhodou jeho výklad zákona nebyl správný... Ale mě to přijde logický)



cipis
Příspěvky: 2104

Příspěvek#41 » pon 23. srp 2021, 17:28

"On neřekl, že to chce použít do kulové samonabíjecí zbraně na středový zápal ...". Bohužel jsou už i tací připosránci, co neprodají zásobníky na 22LR ...



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#42 » pon 23. srp 2021, 21:01

Albert píše:V jednom nejmenovaném obchodě kde jsem kupoval 33ti rané zásobníky Glock, mi řekli že je normálně posílají skrze e-shop. Pan majitel mi vysvětloval že problém je až v případě že to "vrazím" do zbraně a nemám příslušnou vyjímku. Pak už je to prej můj problém....
(výraz "nejmenovaný obchod" píšu rači proto aby pan majitel neměl problémy, kdyby náhodou jeho výklad zákona nebyl správný... Ale mě to přijde logický)

Zazil jsem neco dost podobnyho-prodejci stacilo “cestne prohlaseni”, ze zasobnik nebude vlozen do zbrane...

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2519

Příspěvek#43 » úte 24. srp 2021, 06:49

Tak vy chytraci, co presne vedi, ze nekdo je priposr**** a jak to zakon, mysli, a jak to soudce bude soudit a financak posuzovat --- si zridte vlastni obchod. Splnte vsechny ty desny byrokraticky pravidla, nasypte do toho par mega a pak si klidne posilejte co chcete do Afganistanu. třeba vydeláte víc, nez ti, co jsou radsi opatrni, protoze jim jde o zivobytí a popravde par poslanych zasobniku, nekomu, kdo si nemuze dojet, a dokáže pindat na netu, není žádný rito. :(

Kde se sakra bere v lidech ta negativnost, neustálá kritika a brekot? Místo radosti, že se tu máme jak prasata v žitě, můžem si koupit každej kvér na kterej máme prachy, nábojů co unesem, pořád brečíme, že tohle nemáme až pod nosem, tohle je drahý, tamto májí v tramtárii lepší. Že se nestydíte. :cry:



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#44 » úte 24. srp 2021, 07:18

Chtěl včera napsat něco jako Blacky, ale pak jsem si řekl, že nebudu šťouchat do klubka haterů - takže souhlas.

Jakejkoliv zásobník s kapacitou 20 a více ran je nadlimitní bez ohledu na zbraň, nenašel jsem nějakou specifickou legislativní úpravu pro prodej nadlimitních zásobníku, tudíž podle mě Armed nepostupuje špatně



getsome
Příspěvky: 614

Příspěvek#45 » úte 24. srp 2021, 07:27

Podle kterého prováděcího předpisu není možné poslat zásobník poštou?

Jak si Armed ověřuje, že mi na místě může zásobník prodat? Proč bance, operátorovi, lichvářovi... stačí fotka nové občanky pro změnu trvalého bydliště, ale Armedu nestačí fotka ZP pro ověření výjimky na zásobníky v CRZ?

Každý, komu přístup Armedu vadí z principu, může volit peněženkou. Já tam mám slevu po člena LEXu, ale zásobníky asi budu brát jinde, protože ani Blackyho rozhořčení mě nedonutí strávit hodinu cestou přes celou Prahu a z5 kvůli plastové krabičce :lol:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů