GP K100

Glock a spol.
Uživatelský avatar
malyLibor
Příspěvky: 44

Příspěvek#331 » pon 21. bře 2016, 20:28

OK. Děkuji, chlapi. Pořídím si tedy takovou tu olejničku, co byly dřív na kolo (snad se ještě něco takového dělá) a dám si do ní motorový olej a budu mazat motorovým olejem. :thumbup: No a dnes to namažu tím Multi oilem od CXPRO.

Uživatelský avatar
JakubCh
Příspěvky: 236
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#332 » stř 23. bře 2016, 13:03

Aktuálně mám přes 500 ran bez čištení a mazání bez zádržky, namazáno FrogLube, CLP. Vše na zbrani je při použití tohoto maziva zcela suché, mazat to začne až ve chvíli, kdy dojde ke tření. Zádržky při střelbě nula, ty jsem neměl nikdy...

Ještě poznámka, FrogLube způsobí tak, že na komoře není žádná nečistota, prakticky se na hlaveň nechytá...



janek21
Příspěvky: 103

Příspěvek#333 » sob 26. bře 2016, 11:14

IMG_20160326_111220.jpg


Tak sem to byl ted provetrat a padlo 100 limitu (ani jedna zadrzka) a 100 továrních SB zadrzky celkové nula a už se začíná ten soustrel zlepšovat občas ještě specham což na 25 m není asi dobrý ..
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



retep
Příspěvky: 7

Příspěvek#334 » sob 2. dub 2016, 10:25

Zdravím kolegové,
chtěl bych se zeptat, zda by nebyl někdo ochotný zapůjčit zbraň GP pro vyzkoušení. 10-15 nábojů.
Rozhoduji se mezi GP, Glock, CZ, HK.
Kraj Vysočina.
Díky.

Uživatelský avatar
malyLibor
Příspěvky: 44

Příspěvek#335 » čtv 7. dub 2016, 19:54

Taky jsem se rozhodoval mezi prvními třemi, co píšeš... nelenil jsem, zajel jsem si do Guncentra v Otrokovicích a zastřílel si z nich... a odjížděl jsem odsud už s novou GP P1 v batohu. Nelituju, skvělá zbraň. Pokud bys měl cestu do Olomouce, není problém vyzkoušet.



chrobák
Příspěvky: 171

Příspěvek#336 » čtv 28. dub 2016, 13:22

JakubCh píše:
chrobák píše:Na posledním střílení se mi stala taková divná závada (K100/Mk12).
Asi po 120 kusech lugrů SB střílených trochu rychleji s tasením se mi kousnul závěr. Po zasunutí nového zásobníku nešel přetáhnout obvyklou silou. Tak jsem zásobník vyhodil a pokus opakoval a asi tak 3x větší silou, než normálně se to podařilo. Po chvíli rumplování to zase jezdilo volně. Opatrně jsem ještě dostřílel, skončil a doma rozebral a vyčistil. Na nic jsem nepřišel. Mosazných pilin normální množství, namazáno také bylo.
...


Ahoj, stalo se Ti tohle ještě někdy? Přišel jsi na to, co to bylo? Díky :)


Mno... asi nastal čas sklopit uši a přiznat si, že "závada" byla pravděpodobně způsobena nedostatečným mazáním na vnější straně komory. :oops:
Tak jak na to upozorňoval johnyjak:
johnyjak píše:Jediné místo, které musí být namazané, je vnější obvod nábojové komory. Olej na uzamykacím válečku a žebrech samozřejmě neuškodí, ale není to bezpodmínečně nutné.
PS: i po odfláknutém čištění je právě potřeba normálně namazat - na sucho totiž K100 spolehlivě funguje maximálně 50-100 ran.
PPS: za předpokladu, že bude pistole průběžně domazávaná, věřím, že dovede nastřílet tisíce ran bez čištění .


Od té doby jsem byl několikrát po 130-150 kusech a bez problému.
Píšu to sem, aby se případný zájemce o GP zbytečně nevyplašil.

Uživatelský avatar
JakubCh
Příspěvky: 236
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#337 » pát 29. dub 2016, 06:56

Dávám se k Tobě. Zjistil jsem to samé. CLP FrogLube jsem přestal používat, nechápu jen, že někdy to s ním jelo ok. Teď používám motorový olej, který sám pan konstruktér kolikrát doporučoval. Je dostatečně hustý a zůstává na místě, nezasychá... Pár kapek na tyčku na čištění uší a tím potřu hlaveň na šneku zamykání, vnější obvod komory a protilehlé plochy ve vložce (tu prohlubeň), váleček a v závěru uzamykací ozuby a pak prostor, o který se opírá komora, kde se to otírá při otáčení - je to vidět hezky. No a lehce máznu drážky, ale to fakt jen lehce. A je to ok. Čistit CX Profesional, čistí to skvěle, maže nic moc. Ale nechává ochrannou vrstvu, takže zbraň je ošetřená a jen na ty plochy, kde dochází k tření, dám motorový olej na mazání. A vypadá to, že ok. Můj závěr - fakt je to úplně jiný systém, než Browning, na což jsem zapomněl. Větší styčná plocha, navíc se to točí, je to náchylné k "zadření ", když není namazaná na svou správnou míru. Když je, funguje naprosto spolehlivě. Asi bych tu zbraň nedal vojákům do Afghánistánu, ale pro mě to není problém... Čím a jak mažeš Ty?

Odesláno z mého XT1032 pomocí Tapatalk



chrobák
Příspěvky: 171

Příspěvek#338 » pát 29. dub 2016, 09:37

hejbací/třecí součásti mažu Wurth HHS 2000
na ostatní nějaký konzervační, ani teď nevím, jak se to jmenuje.



Hop.p
Příspěvky: 12

Příspěvek#339 » stř 4. kvě 2016, 11:12

Zdravím všechny,
Šeptandou se mi donesla informace o "zaručených" dvou případech roztržení závěru při výstřelu. Protože je GP jednou ze značek o kterých uvažuju při nové koupi, sháním jákékoliv rozumné informace. Mám zkušenosti s Berettou 92 a CZ 75, ale tak nějak jsem došel k závěru, že je potřeba odlehčit a modernizovat :-D. V podstatě se rozhoduji mezi značkami: Glock, Walther, GP, H&K. Glock už jsem si vyzkoušel. Mám s ním kupodivu lepší nástřel než s CZ, ale tak nějak mám nedefinovaný pocit, že mi nesedí v ruce (Gripy jsem zkoušel). GP se mi líbí koncepčně (spoušť, SA/DA, rotace hlavně) a navíc je to v mých očích krasavec, ale nemám ve svém okolí nikoho, kdo by mi dal sáhnout.



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#340 » stř 4. kvě 2016, 11:34

Spíš, než roztržení závěru to tipuji na roztržení hlavně s poškozením závěru. To se stalo párkrát dřív (a víc než jen dvakrát), když GP bral hlavňovinu od CZ a sem tam byl zmetek. Od té doby, co změnili subdodavatele, tak tuším žádný problém nebyl. Alespoň o ničem nevím. Taky když se podíváš, tak K100 má zrovna poměrně masivní hlaveň v porovnání s ostatními.



Hop.p
Příspěvky: 12

Příspěvek#341 » stř 4. kvě 2016, 12:19

Já jsem si hlaveň ani nepřipouštěl, protože ta je fakt masivní. Tak trochu jsem doufal, že to info se týká spíš starších generací. MK12 mi přijde jako dokonalá kombinace. Co jsem tak pochytil, jen náročnější na údržbu a mazání (Myslím např. v porovnání s glockem). Je ale o 5 mm širší (Walther o 4mm), tak předpokládám lepší úchop. Mám prostě velkou ruku a dlouhé prsty. V podstatě je stejná jako CZ a tam musím přiznat, že úchop je to poslední, na co se dá stěžovat. Ale je mi jasný, že to taky může být jen o tom, že jsem na to prostě zvyklý.

Uživatelský avatar
Petr007
Příspěvky: 14

Příspěvek#342 » stř 4. kvě 2016, 21:35

Zde nějaké info:
http://www.cover72.net/zbrojnice/P11Mk7.htm
http://www.strelectvi.cz/forum/post3723 ... ek#p372332

Jinak K100 je jiná než ostatní. Myslím tím chováním při výstřelu. Je to dáno tou rotací. Plastový rám zase zbraň odlehčuje.
A má velice krátký reset spouště.
Chce to zkusit, osahat si ji. Prásknout pár ran.
Ještě dodám, že občas je mívají na střelnicích k zapůjčení.
A nebo nějakého blízkého majitele K100ky poprosit.



Hop.p
Příspěvky: 12

Příspěvek#343 » stř 4. kvě 2016, 22:49

Takže jestli to chápu správně, ten problém, který ke mně doletěl jako aktuální věc, je záležitost předpředchozí generace s rámem MK6?? Jak už jsem psal výš, je mi ta zbraň tou rotací sympatická. Slyšel jsem, že ten váleček zajišťující rotaci, se tedy hodně zanáší, ale to je snad otázka údržby. Jsem ze severních Čech a tady jako by bylo uvalené informační embargo. Ze střelců nikdo neví, majitel, ani správce střelnice se značkou nemají zkušenosti. Vím, že na pultě v Praze si na ní sáhnu, ale kde vyzkoušet, to nevím. Už se pomalu smiřuju s tím, že si vyrazím na Moravu na výlet. :-D



janek21
Příspěvky: 103

Příspěvek#344 » čtv 5. kvě 2016, 05:52

Mám jednu z prvních "kačen" a zatím se nic neroztrhlo :D ani opotřebení není znát tak se toho nemusis bát ... U těch nových mk12 už vůbec ne ...



chrobák
Příspěvky: 171

Příspěvek#345 » čtv 5. kvě 2016, 07:18

Hop.p píše:... Vím, že na pultě v Praze si na ní sáhnu, ale kde vyzkoušet, to nevím. Už se pomalu smiřuju s tím, že si vyrazím na Moravu na výlet. :-D


projdi si tento výcuc nabídek na půjčení, je tam myslím i Kladno-Praha, tak se jim ozvi, zda to ještě platí.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů